Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes naponta húzódzkodnom...

Érdemes naponta húzódzkodnom itthon még, ha heti négyszer járok konditerembe?

Figyelt kérdés
Nem érzem azt, hogy túl lennék edzve, de nem tudom, mennyi értelme lenne ennek?
2013. jún. 26. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha a húzódszkodást beleépítenéd az edzéstervedbe?
2013. jún. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
így van, felesleges lenne. A hát-naphoz ollózd be :)
2013. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szergej55 ***** válasza:
Igen, az edzésbe beépítés az egyik lehetőség, a másik esetleg, hogy nem edzésnapon csinálod, de szerintem is praktikusabb az első.
2013. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A hátedzésemnek része a húzódzkodás. Csak olvastam, hogy van aki mindennap húzódzkodik és jobb a fejlődése?
2013. jún. 27. 11:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Hat mivel az optimális frekvencia az izomépítéshez az heti 2-3 edzés lenne ezért lehet. Csak a body.builderen írják hogy kell egy hét regeneráció.
2013. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha rendesen megedzel egy izmot, akkor nem tudod heti 3x megedzeni, rossz úton jár aki kicsit megedzi gyakran.

Heti 1x, keményen.

2013. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmi értelme megedzeni olyan keményen hogy ne tudj mégegyszer edzeni a héten mert az izomfehérje szintézis a regenerációval együtt 48 órán át áll fenn ha nem tudsz még edzeni ezután az azért van izomláz vagy igomfájdalom mert túl sok szettet csinálsz és DOMS alakul ki. A többi 5 napban semmit sem nősz. Aki koxol annak jó mert az akármit csinál nő. De naturáloknak heti 2x kell izmonként 6-8 szett-tel megedzeni ez epp ugy stimulálja a növekedést mint ennél magasabb volumenű edzés. De hogy hiteles is legyek , forrás: [link]
2013. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nem tudom, szerintem nincs igazad, de nem mondhatom biztosra, hogy nekem igen,mert gyakran változik a tudósok álláspontja is.

Én így csináltam eddig mindig, mert eddig mindenhol ezt olvastam, és a jövőmben is így fogom. Talán jön majd még valaki, aki megmondja a tutit, szerintem úgy kell, ahogy mondtam.

2013. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor annyit még tudok mondani hogy nézz végig az embereken a kondiba. A karjuk és a válluk jobban fejlett általában mint a mellük, a hátuk és a lábuk. Egy nagyon gyakori, sok embernél jelentkező edzésterv pedig így néz ki : mell/bicepsz, hát/tricepsz, láb/váll, esetleg minden izomnak egy nap: mell, hát, láb, váll, kar. A mell egyszer kap terhelést meg egy nagyonkicsit vállnapon. A hát csak hátnapon. A láb csak lábnapon. A karizmok kapnak karnapon és minden gyakorlatnál mell és hátnapokon valamint a tricepsz kicsit vállnapon is. A vállaid kapnak terhelést mellnapon az elulso es oldalso rész. A hatso delta pedig hátnapon, meg persze vállnapon is. Itt is van hogy miért jobb egy izom heti többszöri edzése.
2013. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég nagyvonalú dolog így beskatulyázni a kondisokat, hogy a karjuk és a válluk fejlettebb.

Arról nem is beszélve, hogy a másodlagos terhelések ha nem is elhanyagolhatóak, de közel sem oly' jelentősek, mint az izomcsoportok célzott edzése. Te pedig heti 3 alkalomról beszélsz. Szóval ha most mellnél dolgozik kicsit a tricepszem, az nem értékelődik fel a Te általad emlegetett heti 3 edzéssel.

Ha a Te gondolatodat visszük tovább, mondhatnánk azt is, hogy a legelőnyösebb mindenkinek a kezdőknek való, átmozgató edzés lenne heti 3x.


De egyébként is.. a bodybuilder.hu tévedésben élne évek óta? És ezen az oldalon is mindenki?

2013. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!