Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudnék hasról fogyni?

Hogy tudnék hasról fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, először is elnézést ezért a fatális címért, de tudom, hogy az itteni szakértő közösség erre egyből felkapja a fejét! Évek óta hobbi szinten küzdő sportolok, egy éve azonban súlyosan megsérültem, és nem edzhettem. Sajnos ez idő alatt, mintegy 10kg felesleg felmászott rám. Jelenleg 22% körül mozog a testzsírom. Olvastam sokat a szálkásítás témakörben, ezzel nincs is gond. A kérdésem az lenne, hogy már mindjárt ilyen magas testzsír%-nál szálkásító étrendbe kezdjek, vagy előtte inkább egy "kíméletesebb", lassabb üteműbe? Nem hajt a tatár, nem akarok egy hónap(!) alatt leszálkásodni, előbb szeretném elérni a rég 12-14% között állapotomat, talán majd jövőre esetleg ennél lentebb is menni. Azért is bátorkodtam feltenni ezt a kérdést, mert korábban olvastam egy cikket, mely szerint csak 10-12%-tól kezdünk el beszélni szálkásításról (persze javítsatok ki, ha ez nem így van!). Köszönök minden arra érdemes választ!

2013. júl. 23. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szálkásítás olyan fogyás, ami lehetőleg nagyrészt zsírból történik. MIndegy mennyi a %-od :)


(én most csak ennyit fűznék hozzá, majd kapsz konkrétabb válaszokat is)

2013. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennyi év alatt, ha sok izmot is veszítettél, lehet, hogy először egy tömegnövelés kéne, szigorúbban ellenőrzött ch bevitellel. Utána majd szálkásíthatsz, viszont ha mindenképpen előbb akarsz szálkásítani, akkor szépen csökkentsd le a ch-t, emeld a fehérjét, és ne felejts el súllyal is edzeni az aerob mellett, hogy ne épüljön le több izom.
2013. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!