Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hányszor lenne érdemes...

Heti hányszor lenne érdemes szobabiciklizni szálkásítás céljából?

Figyelt kérdés

Étrend is fontos, azt tudjuk, de most ezt hagyjuk, a kérdés nem erre terjed ki.


Közepes intenzitással 40 percig érdemes szobabiciklizni de heti hányszor? Háromszor?


Ha megvolt a negyven perc, másnap lehet tekerni 15 percet, aztán megint másnap 40-et vagy 20-at, vagy érdemes egy napot szobabicikli nélkül eltölteni (tehát pihenőnapot berakni szobabicikli nélkül).


Vagy ez így jó, hogy hétfő 40, kedd 15, Szerda 40 vagy 20, csüt 15, péntek 20 vagy 40 és hétvége pihenő?



2013. aug. 20. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
heti 4 legyen kb. 40 percesek.
2013. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akár reggel és este is lehet egy-egy órát, ha nagyon ráérsz.
2013. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minimum heti 3-4 aerob legyen, de minden nap is mehet akár.
2013. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mennyi az a minimum intervallum, amelyet tekerni kell közepes intenzitással ahhoz, hogy a zsír égjen?
2013. aug. 20. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre sok elmélet van. Van aki szerint 30 perc után van kalóriaégetés zsírból, de szerintem meg az elejétől is, csak akkor még kisebb arányban. De zsírleadáshoz kalória mínusz kell, anélkül hiába tekersz, 1 gramm zsírt nem adsz le. Ezért a kaján múlik a nagy része. Tudom, hogy ezzel tisztában vagy, de mások is olvashatják.:)
2013. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én úgy tudom, hogy az intervallum edzéssel sokkal több zsírt égethetünk, illetve sokkal jobban fejlődik a tüdőnk, sokkal gyorsabban

pl. tekersz 1 percet közepes tempóban, aztán sprintelsz fél percet, majhd megint tekersz 1 percet közepes tempóban

a sprintek számát pedig akár minden alkalommal növelheted illetve a közepes tempójú tekerés időtartamát is

ha már az 5. héten mondjuk nem birod, visszaugrasz 1 hetet és elkezded megint onnan

2013. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!