Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyha napi 800 kalória felé...

Hogyha napi 800 kalória felé nem megyek, az nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, 94 kiló, egy kicsit testes, de a zsírpárnák alatt szép izomzat rejlik, hogyha így csinálom akkor veszítek az izmomból? ( Folyamatosan átmozgatom a testem és edzésre is heti 5x járok ) és furcsa módon nagyon bírom, nem vagyok se fáradt, suliba tudok koncentrálni, semmi bajom, 1 hete csinálom ezt

2013. nov. 8. 20:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Illetve ti szoktatok szénhidrát/fehérjét számolgatni?
2013. nov. 8. 23:02
 12/19 anonim ***** válasza:

Aerob edzésre, kisgyerek, mivel fogyni, zsírt égetni ez az alkalmas.

Annyit írtál, hogy jársz edzésre, ez még nem túl konkrét (az átmozgatom a testem még nem elegendő).

De járhatnál akár súlyzózni is, vagy valami lazább, nem elég intenzív aerob sportra is heti 5x, egyik sem volna alkalmas fogyásra. Főleg nem étrend nélkül.


Érted? Ez így működik, nem tudod megkerülni. Vagy beáldozod az izmaidat is az éhezéssel, amire készülsz, vagy úgy csinálod, ahogy mondtuk. Más alternatíva nem igen létezik.

2013. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kickboxolok, és a combizmomat nem igazán adnám oda :D tehát, most kiszámolgattam, holnaptól kezdem is, Reggeli 40g zabpehely vízzel

Tízórai, 60g zabpehely 1 tojással

Ebéd, Csirkemell zöldségekkel ( erre nem tudtam mennyi gramm kéne meg ilyenek )

Uzsonna, 20 g zabpehely

vacsora 125g zsírszegény túró


Na ez így hogyan hangzik? jó lesz vagy nem? igazából ez az első étrendem amit csináltam, és úgy néz ki heti 3 aerob edzést betudok iktatni

2013. nov. 8. 23:46
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát, innen úgy látom, kevés lesz a fehérje, meg kéne minden étkezésbe, de ugye nem mondtad, mennyi csirkemellet eszel, szóval akár elég is lehet, de jó lenne a napi mennyiséget egyenlően szétosztani, sok kisebb adagba. (Szóval ne egyél zabpelyhet magában, inkább csapj hozzá húst is mondjuk.)


Ha nagyon fontos neked, hogy ne veszíts izmot, akkor 3g/ttkg fehérje kéne a diétában naponta, de ezt számolhatod zsírmentes tömegre is, így nem fog olyan sokra kijönni. 2g minimum legyen meg. Ch-t kezdd szintén 3-gról, és úgy lődd be (emeld vagy csökkentsd), hogy heti ~1 kg fogyás menjen. Ennél több ne, mert akkor már izom is megy. Napi 1g/ttkg zsír menjen, főleg telítetlenekből, és esszenciális zsírokat is érdemes volna bevinni. És jó volna minden étkezéshez sok zöldséget enni. 1l víz minden 20. testsúlykiló után menjen, multivitamin legyen az első kiegészítő, amin gondolkozz.


3 aerob edzés már jó lesz. 130-as pulzus körül 45-60 percig folyamatosan végezd.

2013. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ddrake néha csodálom, hogy milyen gusztustalan visszaszólogatások után is képes, vagy értelmes ember módjára hasznosan válaszolni, én ilyenkor szoktam felkapni a *** és olyanokat írni amik miatt lepontoznak...

amúgy:

[link]

2013. nov. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azt szoktam mondani, ne sértődjünk már ilyeneken be, elvileg férfiak volnánk, nem nyávogós kis... :D Bár néha nem jön össze nekem sem.


Ha nem állhatom meg, hogy továbbra is válaszoljak, akkor próbálok normálisan, az oldalakon tartó nyálverésnek nem volna semmi értelme.

2013. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
aerob edzésnek az elipszis tréner milyen? vagy inkább a futást ajánlanátok?
2013. nov. 9. 12:05
 18/19 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy 130 körül legyen a BPM. A futás már sokaknak kardió tartományba esik, főleg nagy testsúllyal és a lábuk is sokaknak megsínyli. Ha nem futsz túl gyorsan, akkor a tartomány jó lehet. De ugyanígy az ellipszis tréner, a bicaj, a szobabicaj, ha már venni akarsz valamit a lakásba vagy van lehetőséged teremben kardió gépeket használni, akkor én ez utóbbit ajánlom.
2013. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ellipszistrainerrel az a baj, legalábbis amiket eddig kipróbáltam, hogy a lendkerék és közted nincs ugyebár racni, tehát el lehet sumákolni a mozgásból egy csomó energiát, azzal, hogy csak a lendület viszi tovább a mozdulatot.
2013. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!