Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelőt mikor érdemes...

TSkull kérdése:

Tömegnövelőt mikor érdemes használni?

Figyelt kérdés
Napi étrendem úgy alakul, hogy reggel 8 órakor egy soványat reggelizem (általában gyümölcs), majd 4 óra környékén van az edzésem. Addig semmit nem eszek, csak edzés után szoktam magam elég rendesen túltölteni kalóriákkal, ügyelve a nem sok zsírra, viszont az elegendő szénhidrátra, és fehérjére. Este 10 óra magasságában következő étkezés, ami kevés szénhidrátot tartalmaz, több húsfélét. Az edzéseim kemény kardióedzések, vagyis nem támadok súlyokat. Vettem egy tömegnövelő készítményt, melynek 60%-a fehérje, és 40% ch (mellőzném a márka megnevezését). Tervem az, hogy napi 50 g ilyen készítményt fogok beilleszteni az étrendembe, csak az a nagy dilemmám, hogy hova. Edzés elé a 8-16 óráig tartó időszakba, vagy edzés után, de akkor mi legyen a napi főétkezésemmel? A nagy étkezést nem tudom előbbre mozdítani, csak későbbre, ugyanis egyetemen vagyok.

2013. dec. 6. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez úgy hülyeség ahogy van, napi 5 étkezés kéne legalább, nem 1. Egyetemen benn van a házszabályban hogy nem ehetsz?
2013. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tömegnövelőt napközben iszogatni nem kell. Max edzés után.


Akkor már legyen fehérje, de nem pótolhatod túlságosan nagy részét turmixokkal a napi étrendednek.


De tényleg nem valami jó így. Ételhordóban ha viszel kaját, akkor egy adagot 10 perc alatt megehetsz. Ne mondd, hogy egyetem, mert én is meg tudom ott oldani.

2013. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem nyomatékosítottam eléggé. Az étrend adott, a kérdés a tömegnövelő adag elhelyezkedését illeti a napi étrendben. Ez vált be. Nem célom nagy mennyiségű izom magamra pakolása, inkább csak kevés, és ebben hívtam segítségül az adott terméket. Edzés előtt pár órával érdemesebb 50g-al játszadozni, vagy edzés után, de akkor hová tegyem az edzés utáni nagy étkezést. Elfogyasztom a turmixot, és rá 1 órára?
2013. dec. 6. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyors ch, csak közvetlen edzés után fogyaszd! Utána kb. szűk egy órával mehet a szilárd kaja, igen.
2013. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, hasznos volt.
2013. dec. 6. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!