Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez jó edzésterv...

Szerintetek ez jó edzésterv tömegnöveléshez? 18/F

Figyelt kérdés

Hétfő : Láb-Has

4x8 combhajlítás

4x8 guggolás

4x8 vádlizás vádligépen

4x8 hasprés

4x8 lábemelés


Szerda : Hát-váll

4x8 lehúzás hátgépen

4x8 letolás csigán

4x8 kábellel csigán

4x8 oldalemelés

4x8 vállból nyomás

4x8 vállvonogatás kézisúlyzóval


Szombat : Mell-kar


4x8 fekvenyomás

4x8 fekvenyomás 45 fokos padon, egykezes súlyzókkal

4x8 tárogatás gépen

4x8 szűknyomás

4x8 letolás csigán tricepszre

4x8 bicepsz francia rúddal

4x8 koncentrált bicepsz gyakorlat

4x8 kalapács bicepsz gyakorlat



2014. febr. 18. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően nincs tömegnövelő edzés, mert nem ettől függ, hogy tömegelsz-e. (Habár egyesek a kevésbé izoláló, inkább több testrészt átfedő alapgyakorlatokat tartalmazó edzést tartják annak).


Hivatalosan nyomni kéne egy-két hónapig a kezdő edzéstervet, majd lehet menni osztottra. Azt, hogy tömegelsz-e, az étrended dönti el, már csak azért is, mert a súlyzós edzés később nem változik semmit az egymást váltogató diéták során.

2014. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a kezdő edzéstervet csináltam 1-másfél hónapig, étrend is megvan, meg minden, már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez az edzésterv jó-e így ahogy van?
2014. febr. 18. 21:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem, gondolkodj már ember hasra és lábra ami a tested izmainak kb 60%-a (bocs csak mondam valamit nem a szám a lényeg) megy 20 sorozat és karra-mellre pedig ami a tested elenyésző része arra meg 32 ha jól számoltam


combodra megy 8 sorozat bicepszre meg 12?? nem érzed furcsának askárhogy nézem az én bicepszem a combomhoz képest elég kicsi...

2014. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő, pontosan ezért kérdeztem, mivel nem vagyok túl tájékozott ebben a témában, ezzel a céllal írtam ki ide, hogy tájékoztatást kapjak :D de semmiképp sem azért hogy valami barom idejöjjön, és lehordjon azért mert nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal :D nem tudom hány féle komplexusod lehet, de szerintem menj el pszichológushoz, vagy vegyél vissza abból a rondanagy arcodból :D
2014. febr. 18. 21:48
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem ez baromság hogy nincs tömegelő edzés. tömegeléskor több volument birsz el. kevesebb pihenéssel stb. tudsz minden edzésen erősödni gyakrabban edzhetsz. mig szalkasitaskor a legfontosabb az intenzitás(tehát az erő megtartása és akár növelése)
2014. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De nem attól nősz, vagy szálkásodsz, mert ezt vagy azt súlyzós edzésnél máshogy csinálsz. Miközben szálkásító étrendet követsz, van egy bizonyos gyengülés, ebből jön az, amit mondtál, a kisebb változás az edzésben, de ez már következmény, nem ok. Eleve nem is mondunk semmit, ami a súlyzós edzést illeti, hogy így vagy úgy eddzen, hogy tömegeljen vagy szálkásodjon az illető, mert nem ettől fog, alapvetően ezért nem is kell változtatni semmit a súlyzós edzésen, max alkalmazkodni a gyengüléshez, de ne keverd már az ok-okozati összefüggéseket ember.
2014. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit én máshogy csinálnék:

lábhoz mhet még be nyugodtan egy kitörés variáció,meg valami guggolást kiegészítő gyakorlat,pl lábtolás vagy hack-gépes guggolás.Vádlinál nem tudom,hogy álló vagy ülő vádligépre gondoltál-e.Ettől függően tedd be a párját,tehet legyen egy ülő és egy álló vádlizás is.Vádlinál és hasnál az ismétlésszám mehet nyugodtan 12-20 közé.

A hátnál hiányolom a húzódzkodást(a csigás lehúzás nem egyenértékű vele),valamint valami szabadsúlyos evezést is tehetnél.Meg ide még betolhatnál egy döntött törzsű oldalemelpést a hátsó delta kedvéért.

Ezek,amiket írtam csak példák,lényeg:Több gyakorlat combra és vádlira,szadabsúly hátra.

Remélem segítettem!

2014. febr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, te kevered. Egy ilyen edzestervvel pl lehet szalkasitaskor erosodni [link]

Egy olyannal amit a kerdezo kirakott sokkal nehezebb. Szerintem butaság nem valtoztatni az edzesterven. Mert elteroek a regeneracios kepessegek es ha tomegeleskor a legtobb izmot akarjuk felszedni szalkasitaskor meg a legtobbet megtartani.

2014. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Értem mit mondasz, és egyet is értek veled nagy részben, de ezzel sokan így vannak még rajtam kívül, és ha megnézed, amikor valaki tömeget akar növelni, akkor nem az az első általában hogy így vagy úgy eddzen a súlyzókkal (az alap osztott edzésprogramon túl), mert akkor lesz tömege, vagy ha nem jön a tömeg, akkor sem azt kérdezik először, hogy milyen az edzésed, hanem mindig legelőször az étrendet, mert ezen múlik, javában ezen is szoktak elcsúszni.


De teljesen igazad van, hogy lehet különbség súlyzós és súlyzós edzés között, szálkásítás és tömegelés időszakában is. Ennek ellenére továbbra is úgy veszik sokan, hogy nincs szó szoros értelmében tömegnövelő edzés. Az edzéssel, amit a kérdező, vagy te beküldtél is lehetne tömegelni is és szálkásodni is, ha mindkettőhöz a megfelelő étrendet választanánk, tehát látható, hogy nem az edzésen múlik első sorban. Inkább az edzést igazítjuk az új feltételekhez és nem fordítva.

2014. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Figyelemmmel várom hogy te melyik dolgot gondoltad a mondani valómban ugy hogy én beteg vagyok és mindenféle phszihés próblémám van


Én hasznos választ adtam elmondtam a véleményemet, még csak azt sem irtam hogy kezdő béna vagy vagy hogy menj innen ha nem értesz hozzá, vagy hogy csira strandgyúros aki mell-bicepszezik csak, szövegemben 1 sértő szót sem használtam csupán felhivtam a figyelmed valamire, vagy jobb lett volna igy:


Nagyon király vagy kérdező minden jó lesz igy, a csajok olvadni fognak töled!


igy jobb lett volna?

vagy várom válaszod hogy mi nem tetszet, de komolyan!


Üdv.

2014. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!