Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjét fogyasszak?

Mennyi fehérjét fogyasszak?

Figyelt kérdés

Egy három hónapos edzéstervem van, melynek első hónapjában a kalóriabevitelem 50%-át a fehérjének, 30%-át a CH-nak és 20%-át a zsíroknak kellene fedeznie. 2500 kalóriát kellene bevinnem egy nap, ami ha nem tévedek, számomra 310 gramm napi fehérjebevitelt jelentene. 175 cm és 70 kg vagyok, így ez számomra borzasztóan soknak tűnik. Tisztában vagyok vele hogy ez főleg szálkásításra alkalmas, és lehet a számokból úgy tűnik hogy nem vagyok erre túlzottan rászorulva, de lenne azért mit leadnom. Ha ez a vártnál gyorsabban történne meg akkor ezt az 1 hónapra tervezett arányt módosítanám a második havira ami valamivel több szénhidrátot tartalmaz.

Tehát a kérdésem a következő:

Kell nekem ennyi fehérje egy nap? Az arányokon nem szívesen változtatnék az elején, szeretnék hű maradni az általam választott programhoz. Inkább arra irányul a dolog hogy vétettem-e valami elvi hibát a számolásnál? Ha igen, akkor mennyi lenne a megfelelő mennyiség az arányokat megtartva?

A választ előre is köszönöm!


19/F



2014. febr. 21. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyit biztos nem kell megenned. Neked 200 g, max egy kicsivel több bőven elég szálkásításnál, tömegelésnél még 140 g is. Gondolom úgy számoltad, hogy először a kalóriát figyelted, és átváltottad a százalékos értékekre. Ezért szoktam mondani, hogy szerintem sokkal értelmesebb a jól bevált módszer szerint a testsúlyhoz mérten kiszámolni, hogy mennyi grammra van szükség az adott tápanyagból (ez naturálban szálkásításnál 3g/ttkg/nap max. fehérjéből), belőni a fehérjét, a zsírt, és a ch-val szórakozni, amíg meg nem indul a kívánt ütemű fogyás.


A kalóriakalkulátorok (amik megmondják nekd, hogy mennyi kalóriát kell egy nap fogyasztanod) különben sem érnek valami sokat, ne arra alapozd az étrendedet.

2014. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!



Értettem amit írtál, de számomra továbbra is átláthatóbb lenne ha a kalória mennyiségből tudnám az egészet levezetni. Ez a 2500 kalória közel pontosnak tűnik, mi lenne az emberibb felosztás a tápanyagok arányaiban? 40/40/20?

Vagy ha tartanám magam ahhoz hogy csak a tápanyag mennyiségét nézem,akkor a kalória mennyiségét ne is nagyon nézzem, vagy ha igen akkor miből pótoljam a kb. 100 gramm fehérje kalóriaértékét? Szénhidrátból?

Ne haragudj ha kicsit értetlennek tűnök, de annyi mese kering a neten, illetve forog közszájon, hogy kezdek elveszni, pedig azt hittem már majdnem átlátom a dolgot.


Továbbá az is érdekelne hogy szerinted van-e alapja annak hogy kezdőként egyszerre tudok adott mennyiségű zsírt leadni de egyidőben izmot is felszedni? Ez is egy olyan téma amiről hallottam már 100 különféle véleményt. Jelenleg ez lenne a célom, drasztikus fogyásra semmi szükségem, viszont ha most elkezdenék tömegelni az már valószínűleg túllőne az ideális testsúlyon.


Elnézést a sok kérdésért!

2014. febr. 21. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

De miért ragaszkodnál a kalóriaszámoláshoz? Tudod, hogy te pontosan mennyit égetsz el? Nem hiszem. Mellesleg sokkal beváltabb módszer, hogy kiszámolod a makrotápanyagok tömegét a testsúlyodra vonatkoztatva, ahogy mondtam. A ch-t is honnan tudod, hogy pótolni kell majd? Nem tudhatod előre, hogy mekkora mennyiségű étellel fog beállni a jó ütemű fogyás. Szerintem csináld a bevett módszer szerint, ahogy fent van.


Egyszerre zsírt leadni és izmot felszedni pedig lehetséges, csak sokkal hosszadalmasabb, és nem is mindig várhatod el tőle a legnagyobb kihozható eredményt. Inkább azoknál működik látványosabban, akiken több a zsír, kevesebb az izom az elején.

2014. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!