Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy heten lehet hat napon...

Egy heten lehet hat napon futni? Eleg egy nap piheno ha csak futas van?

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 10:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

Testépítés kategóriában kérdezel kizárólag futás edzésről?


Attól függ mi a célod az edzéseddel.

2014. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Fogyas(etrend megvan..)
2014. febr. 25. 11:36
 3/29 anonim ***** válasza:

Akkor én nem értek egyet ezzel.


Étrended megvan, akkor fogyni fogsz.


De heti 6 futás mit jelent:

- először is, szerintem azt, hogy hetente 6x túlzott terhelésnek teszed ki több ízületedet, ha nő vagy akkor a belső szerveid szalagjait függőleges rázkódásnak, amik kerülendők. Nyilván ezt a nézetet sokan nem osztják köztük van szintén hozzáértő de sok hozzánemértő is.


- 6x edzel kardio gyakorlatot, anélkül hogy a mozgáson túl elérnél valamit. nem javul a mozgáskoordinációd, az erőd, az önvédelmi készséged, úgymond futásra 'pazarolsz' heti 6 edzést miközben kellene erősíteni az egész tested izomzatát + még belső erősítő gyakoraltokat is lehetne/kellene végezni, nyújtásokat, jógát stb.


Nos, ez az én nézetem, de abszolút csak segítő szándékkal, más nézőpont megismertetéseként, lehetőségként írtam le és nem azért mert meg akarom mondani hogyan eddz.

2014. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
2 futás közt mindenkép tarts pihenõt, különben pillanatok alatt túledzed magad és soha többé nem futsz... amúgy fogyáshoz a futás nem a legjobb, eleve túlsúllyal nem tesz jót az izületeidnek, meg az aerob tartományú 40-60 perces testmozgás sokkal hatékonyabb, nah és am mehet is akár minden nap...
2014. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Koszi

Es elso valaszolo mit ajanlasz?:)

2014. febr. 25. 12:31
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Nőknek egyértelműen az alap erősítést, mert ez egyszerűen mindenkinek kell.

Még férfiaknak is kell ugyan az a lábedzés ami nőknek csodálatos, formás feneket varázsol.


Aztán érdemes otthon lenni jógában, qigongban több okból. A hajlékonyság kifejezetten nőies, a belső hatású tornák pedig egyedülállóan erősítik a hormonrendszert (és segítenek megelőzni hormonális betegségeket, gyulladásokat, pco szindrómát és egyéb nőkre / akár férfiakra is jellemző főleg endokrin eredetű betegségeket)


Aztán, az sem árt ha egy nőnek van mozgáskoordinációja és rutinja, fegyverhasználati tapasztalata önvédelemhez.


Gázspré, 'vipera' használat, kés használat és küzdelmi gyakorlat, taktikai oktatás témákra nagyon jó kis önvédelmi edzést lehet felépíteni, összességében szinte minden napra juthatna edzés.



Irigylem egyébként ha valaki tud időt szakítani majdnem minden nap edzésre, én jelenleg úgy csinálok mintha tudnék hetente legalább 5x egy 3 órát edzéssel tölteni, há valójában ennek ára van de még így is ez a legértelmesebb dolog..

Mondjuk én olyan edzést találtam, ami gyakorlatilag egyesíti az én ajánlásaimat férfi szemszögből is, úgyhogy én ezzel el is vagyok..


Bevallom futni nem tudnék ennyit, nem tudom.. amikor annyival jobbakat lehet mozogni, tanulni, gyakorolni :)

2014. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 fGhw39-84th ***** válasza:

"A hajlékonyság kifejezetten nőies, a belső hatású tornák pedig egyedülállóan erősítik a hormonrendszert"

Erre dobjál légyszi valami hihető referenciát, mert ez így egy hatalmas kamunak néz ki.


"Aztán, az sem árt ha egy nőnek van mozgáskoordinációja és rutinja, fegyverhasználati tapasztalata önvédelemhez. "

Futni akar. Érted te idióta?

2014. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Futni akar. Érted te idióta?"


Nem, én abszolút nem így látom. Szerintem edzeni akar, és a futás is egy szóba kerülő alternatíva. De 'örömmel' tölt el, hogy a nők edzését ennyire nem tartod fontosnak.


Szerintem ez igen is egy fontos kérdés.


"Erre dobjál légyszi valami hihető referenciát, mert ez így egy hatalmas kamunak néz ki."


Hát ez úgy van, hogy megnézek egy Nőt. Akár képen, de legyen mozgás közben. Mondjuk táncoljon, hastáncoljon vagy akár jógázzon (ez lehet kép is). És amikor látom hogy kecses, könnyed mozgású, hajlékony és szép nyújtó pozíciókat vesz fel, akkor egyrészt úgy érzem valami csodálatos és szép dolgot látok, de az emberi test szépségén túl még valami más is megmozdul bennem. Na ez pedig egy igen komoly referencia, ugyanis a férfi ösztönök tombolni kezdenek. Ez nem csalhat ;)


Vagy esetleg a qigong/jóga gyakorlatok endokrin rendszerre gyakorolt hatásával kapcsolatban kértél volna valami leírást? :D

2014. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 fGhw39-84th ***** válasza:

"És amikor látom hogy kecses, könnyed mozgású, hajlékony és szép nyújtó pozíciókat vesz fel, akkor egyrészt úgy érzem valami csodálatos és szép dolgot látok, de az emberi test szépségén túl még valami más is megmozdul bennem."

Szóval benned kelt kdevező hormonválaszt... ezt írhattad volna előbb is. De ennek, csakúgy, mint annak a fogyatékos qigongnak, semmi köze a kérdéshez.

2014. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

De, a te kérdésedhez. Kérdeztél a hajlékonyságról és a nőiességről.


Válaszoltam, hogy a FÉRFIAK szemszögéből a hajlékonyság nőies, a hajlékony nő pedig vonzó. Ez igen fontos megállapítás, milyen aszexuális valakit nem foglalkoztat ez?


A Qigong nem lehet fogyatékos. Legfeljebb te alacsony pozícióban vagy hozzá, hogy megértsd mi az.


'Qi' mint életenergia, 'Gong' mint valamivel való munka, valaminek a mozgatása.


'Qi Gong' - az életenergiával való munka, az életerő mozgatása.


Az életerőt tekintsd a keringési rendszered és az idegrendszered mellett lévő más fajta keringésnek.


Ennek a tudatos szabályozása, irányítása különböző hatásokat vált ki a testünkből, ezért végezzük a különböző Qigong (csikung) gyakorlatokat.


A célok változóak lehetnek, szemléletes példa ha egy nőnek a petefészkét ki akarják műteni (ciszták, gyulladások miatt) és például a gyógyulás, a műtét elkerülése miatt gyakorol Qigongot.


Mások például azért, megint egyszerű példa: a torkuk izommal nem védett részét ellenállóvá tegyék ütésekkel, szúrásokkal szemben (vagy ugyan így a testük más, érzékeny és más módon feledzhetetlen, megerősíthetetlen részeit tegyék ellenállóvá).


Vagy szimplán általános jó egészség, nagy fizikai/szellemi teherbírás és erő, gyorsaság elérése, idős korban való elérése, hajlékonyság megőrzése is lehetnek célok.


A lényeg, hogy ezt nevezzük edzésnek.

Igazából a futkosás, súlyokkal varázslás meg a kommersz sportok zöme az csak amolyan kiegészítés, szórakozás kellene legyen az igazi, mély és értelmes edzések mellett.

2014. febr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!