Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha beviszek vmi kaját, mennyi...

Ha beviszek vmi kaját, mennyi idő mulva lesz belőle a szervezet számára energia?

Figyelt kérdés
tehát ha kajálok vmit és 3-4 óra mulva ( mire a szervezet megemészti) elmegyek sportolni egy keményet, akkor a szervezetem végülis abból nyeri az energiát? Amit előtte megettem?

2014. márc. 29. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A szervezet ennél bonyolultabb jóval.
2014. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? És mennyivel bonyolultabb? Felvilágosítasz? :D
2014. márc. 29. 15:35
 3/9 aculluca válasza:
igen, beviszed a kaját, az szépen feltölti a glikogénraktárakat, aztán lehet őket kiüríteni mozgással.
2014. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok kössz, tehát akkor tényleg valahogy így működik.
2014. márc. 29. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:
A szölőcukorból mondjuk képes perceken belül.
2014. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd okosodsz még az oskolában. :D
2014. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem világosítalak fel, mert nem vagyok orvos. De nem úgy működik, hogy eszem egy kiflit, és 1 óra múlva a kiflitől megyek fel a lépcsőn.
2014. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ja remélem, gondolom te már doktoráltál a témából és a kisujjadban van az egész szóval mesélhetnél nekem. Hogy tanítják ezt az iskolában, mert én speciel 14 éves tanulmányaim alatt nem találkoztam még ezzel a kérdéssel. De gondolom te elmagyarázod hogy működik.


Következő: Nem azt mondtam hogy abból a kifliből mész fel a lépcsőn amit 1 órája ettél. Abból a kifliből mész fel amit 2 vagy 3 vagy 6 órája megettél. de mivel felmentél a lépcsőn , és még sok minden mást csináltál, ezért az amit 2 ,3 vagy 6 órája megettél elhasználódott, így amit 1 órája ettél abból fogsz felmenni 2 vagy 3 óra mulva a lépcsőn, plusz mindenfélét csinálni. De ha nem mész fel a lépcsőn, és sok kiflit eszel akkor gondolom a szervezet elkezdi beépíteni a cuccot. Erre lennék kiváncsi hogy ehhez mennyi idő kell.

2014. márc. 30. 00:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez megint csak változó. A hülye diétákból tudom, hogy a gyümölcscukor, mint energiaforrás nem a legjobb.


"A fruktózt az inzulintól függetlenül használja fel a szervezet: a fruktóz szelektíven a máj glikogénraktárait tölti fel, ha ezek beteltek, akkor triglicerideket állít elő belőle a szervezet, azaz zsírrá alakul." wikipédia

2014. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!