Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy hónapja edzek teljes...

Egy hónapja edzek teljes testet, jöhet a kezdő osztott? Illetve azzal nagyobb/gyorsabb eredményt érhetek el?

Figyelt kérdés

Ez lenne a terv:

Nap 1


tárogatás/áthúzás

lehúzás csigán tarkóhoz

evezés csigán

hiperhajlítás

oldalemelés állva

vállból nyomás egykezessel

tricepsz csigán

tricepsz fej felett egykezessel

hasprés


Nap 2


guggolás

lábnyújtás

kikitörés

lábhajlítás

vádli állva

vádli ülve

bicepsz állva

kalapács bicepsz

lábemelés


Főként a combomat szeretném szálkásítani, mert eléggé elhájasodott az utóbbi időben(vékony de "reng", ha megrázom) A többi részem okés, de nyilván azt is akarom fejleszteni.

19/L


2014. ápr. 7. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva kezdőként egy starting strength/ICF/ vagy madcow módszerrel sokkal nagyobb eredményt lehet elérni az első 1-2 évben mint osztott edzéssel.(ez az én véleményem)

Az meg, hogy honnan szeretnél fogyni, olyan nincs :). Helyi zsírégetés nincs. Tehát elkell döntened hogy izmot szeretnél felszedni(zsír is jön vele, ez a mellékhatás) vagy szálkásítasz.

2014. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó. 7gyakorlat lábra 1 mellre?o.O
2014. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, utána nézek majd a módszernek!

Tudom, hogy nincs helyi zsírégetés,ezért is írtam, hogy nyilván mást is edzek, de én nem is zsírt akarok égetni, hanem inkább izmot növeszteni, vagy igazából nem tudom melyiket kéne, itt egy kép

[link] igaz magassarkúban vagyok, de most csak ez volt. Nem tudom ebből a combból kéne-e zsírt leadni?

második, lehet címeres f*ságot írok, de nő vagyok, miért mellizomra kéne koncentrálnom a láb helyett?

2014. ápr. 7. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Naturalban az egész testes edzéssel fejlődsz a legjobban, persze ha jól csinálod. Ha szétszeded, nem fogsz olyan ütemben fejlődni, de persze ez egyénfüggő is.

Attól, hogy nő vagy, nyugodtan edzhetsz mindenre, ugyan úgy, mint egy férfi. Nem fog eltorzítani, sőt, javítja a tartásodat, kiállásodat. Annyi tesztoszteron naturalban úgy sincs egy női testben, hogy már visszataszító felső testet kreálj magadnak.

Menj le edzeni heti 3x, és minden izmot dolgoztass meg minden szögből. Pl.:

1. nap: mindenből 3 sorozat: fekvenyomás, mellről nyomás, csigán letolás, csigán lehúzás, bicepsz állva rúddal, guggolás, lábhajlító, majd lábnyújtó gép.

2. nap: ferde pados nyomás, vállból nyomás kézi súlyzóval, egykezes bicepsz, tolódszkodás vagy valami tricepsz gyakorlat, pl. fej fölé nyomás ülve vagy hanyatt fekve kézi súlyzóval, evezés, lábtoló, kitörés, merev lábú felhúzás.

3. nap csinálhatod amit az elsőn, és így pörgeted.

Így bőven kap terhelést a comb, fenék is, de felsőtested is átmozgatod. Vádlira meg hasra is berakhatsz 1-1 gyakorlatot, de azt akár otthon is megcsinálhatod.


Fogyni pedig kardió mozgással fogsz combból (futás, bringa, kori, úszás, stb...), valamint a vacak kajákat hanyagold, rakj össze magadnak egy étrendet, nem tudom ezzel a részével mennyire vagy tisztában, de ha nem nagyon, shop builderen olvasgass utána, női diétás étrendeknek.


Eleinte lehet, hogy működik az izmosodok is, meg fogyok is féle dolog, de ez egy szint fölött már nem jön össze. Tehát vagy fogysz zsírból (némi izom is le fog menni), vagy hízol izomtömegre (zsír is fog feljönni).


És ne feledd, amit mondanak a férfiaknak, hogy lábazni kell, mert a test szimmetriára törekszik, valamint a lábedzés még jobban nyomja fel a hormont ami növekedésre ösztönöz, ugyan úgy érvényes fordítva is. Ha rendesen megmozgatod a felső tested, az alsó tested is jobban fejlődik.

2014. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ az utolsó válaszolónak, főleg, hogy ilyen részletesen írtál!:)

A jelenlegi edzéstervem körülbelül olyan, mint amit írtál,

felsőtest-alsótest felosztású, és van has mindkettőben, úgyhogy most ez megy. A kajámban próbálok áttérni az egészséges kosztra, de nincs kimondottan étrendem. És természetesen szoktam mellre gyakorlatot csinálni(30fokos nyomás), úgyhogy nem célom, hogy bármit is kihagyjak a repertoárból:)

fogyni nem szeretnék, csak formásodni inkább, bár lehet kéne, nem tudom, viszont ott a kép, ha valaki meg tudja nekem mondani, hogy kell e fogynom azt szívesen fogadom:D(főleg combtájék még mindig.)

2014. ápr. 14. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a fogyásra koncentrálj, hanem a tömegnövelésre. Még nincs akkora izomtömeg a lábaidon, amiért érdemes lenne elkezdeni egy diétát. Sőt, örülj neki hogy ilyen genetikád van, ha csak nem akarsz versenyezni a későbbiekben, nem nagyon lesz szükséged kimondott szálkásító diétára.
2014. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!