Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet csak zsírból fogyni?

Hogyan lehet csak zsírból fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok , Diétázom pár hónapja, 100kg vagyok 171 centi napi 2000kcal-t viszek be mert 1500 al már belassúlt az anyagcserém. Igazából nincs komoly étrendem csak hozzávetőleg azt eszem amit bír a pénztárcám: rizs, csirkecomb, zab,parizer,lencse,bab, sajnos fehér kenyeret is muszály vagyok fogyasztani, napi 250g ch-t viszek be 130g fehérjét 45g zsírt.Muszály vagyok ennyi ch-t betolni mert ha nincs meg a 2000kcal akkor raktároz a szervezetem! 4 súlyzós edzésem van és 3 kardió edzések után megy egy fehérje turmix.Izomból nemhiszem hogy fogyok mert a teljesítményem picit nőtt is. Hozzáértő és építő jellegű válaszokat kérek, köszönöm!

2014. máj. 6. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak zsirbol szerintem csak szteroidokkal egy komolyabb szalkasitasnal megy le izom
2014. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ellenkezőleg mint ahogyan Te csinálod.


Ha van elég fehérje bevitel (nem is kell olyan sok mint hinnék) van izom stimuláció és nincs kalóriahiány, akkor semmi ok nincs az izomzat csökkenésére.


Mondanák erre, hogy zsírtömeg csökkenésre sincs. De, van. Mivel az ember alapvetően nem zsíros. A szénhidrátevő ember hajlamos zsíros lenni, mivel mindenkinek magas az inzulinszintje, aki mondjuk tolja a keményítőt. Ez könnyen jár zsír raktározással.. nem újdonság.


Ha levinnéd a ch beviteledet (és azt is zöldségekkel oldanád meg) a kieső kalóriákat pedig zsírral pótolnád, akkor ugyan akkora kalóriabevitel mellett sokkal jobb glukagon/inzulin arányt érnél el, sokkal normálisabb lenne a fogyásod. Ne felejtsük el, az inzulin anabolikus hormon, raktározást és felépítést serkent, nem zsírsav mobilizációt hanem elraktározást.

2014. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utóbbi kommentelő, kb mennyi legyen a zsír és ch aránya? tehát most 250 g ch 45 zsír megy . köszönöm a választ, picit több zsírral nemleszek zsírosabb ? o.O
2014. máj. 6. 11:37
 4/13 anonim ***** válasza:
ezt az arányt nyugodtan megfordíthatod...
2014. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szintiszoli123 ***** válasza:
Kalóriában értve!
2014. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem mondom hogy semennyire ne nézzétek a kalóriákat, de ha a szénhidrát minimalizálódik és eleve zöldség rostokból áll (ami nem bomlik le cukorrá!) akkor a megevett több zsír nagyon nehezen raktározódik. Nincs raktározó hormon, nem tudom a vérben keringő zsírsavak pontosan hova kerülnek..


Itt egy biokémia könyv előttem.

Azt írja Dr. Bányai Éva, hogy a trigliceridekből lesz glicerol + zsírsavak. A glicerol a glikolízisben kap szerepet, a zsírsavak pedig Béta oxidációban Acetil Koenzim A-vá illetve Szukcinil Koenzim Á-vá alakulnak, ezek a citrát ciklusban kapnak szerepet, energiatermeléshez (ATP szintézishez) a proton szállító koenzimek létrejöttében van ugye szerepük.


Tehát ez van a zsírokkal.

2014. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szintiszoli123 ***** válasza:

Oriza és egy másik illető tegnap válaszoltak egy kérdésemre ( http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__5635815..

Amit tudunk: A vérben lévő szabad zsírsavakat és ketontesteket akkor használjuk energiakánt, ha a mozgás aerob. Ha a mozgás anaerob, akkor a test ATP-hez nyúl (az pár másodperc alatt elfogy), majd az izmok és a máj glikogénraktárai szolgáltatnak energiát.


Kérdésem: csinál-e a test zsírból glükózt (a fenti válaszoló szerint igen, Oriza szerint igen, de macerásan)?

Ha csinál, akkor azt nem inzulin fogja elszállítani a sejtekhez? Ha inzulin szállítja, akkor előbb utóbb feltöltődnek a glikogén raktárak és zsírevés esetén is beindul a zsírraktározás, amennyiben túl sokat eszünk.


"ha a szénhidrát minimalizálódik és eleve zöldség rostokból áll (ami nem bomlik le cukorrá!) akkor a megevett több zsír nagyon nehezen raktározódik" - mennyire nehezen? Mi kell hozzá?


Ha zsírból nem képződik glükóz, akkor hogyan töltődnek fel az izmok glikogén raktárai, ha nem eszünk keményítőt?


Rossz a természetem és hajlamos vagyok újra meg újra megkérdezni ugyanazt, amíg meg nem értem, ezért bocs, ha Dr. Bányai Éva már megadja erre a választ, csak nekem még nem esett le.

És bocs, ha off voltam.

2014. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megkérdezem a tanárnőt, amint válaszol a vizsgázással kapcsoltos előző kérdéseimre :D


Kérdezd újra, amíg nem kapsz kielégítő választ. Mert eddig én sem adtam ilyet.


"A vérben lévő szabad zsírsavakat és ketontesteket akkor használjuk energiakánt, ha a mozgás aerob. Ha a mozgás anaerob, akkor a test ATP-hez nyúl"


De nem. Minden biokémiai szintézis folyamathoz ATP kell, nem csak az aerob/anaerob izommunkához. Az ATP az élet egyik alapja. Mindig megy ATP szintézis.


"Kérdésem: csinál-e a test zsírból glükózt"


természetesen


"Ha csinál, akkor azt nem inzulin fogja elszállítani a sejtekhez?"


Minden bizonnyal.


"Ha inzulin szállítja, akkor előbb utóbb feltöltődnek a glikogén raktárak"


Ez megválaszolja a glikogén tartalék képződését (glikoneogenezis ha minden igaz) cukorevés nélkül.


De ez a szintetizált cukor mennyiség nem olyan sok. Viszont összességében, lehet hogy nagyon sok zsírevéssel is lehet hízni, legalábbis vannak kiknek csökkenteniük kell a zsírfogyasztást fogyáshoz.


Most arra nem fogok tudni válaszolni, hogy ha a tested bőven el van látva zsírral, akkor közben mennyi glükóz szintetizálódik a májban és az milyen tempóban kerül a vérbe, mennyi inzulin kell hozzá.


Tudtommal a ketogén étrend mellett a legalacsonyabb az inzulinszint, ők maguk állítják elő a szükséges glükózt, de főleg ugye ketontesteket.

2014. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: jó szálkásító diétával lehet főleg zsírból fogyni, de naturálban lesz izomvesztés is. Emelt fehérjebevitel kell és kevés ch.


Szintinek: a fehérje is feltölti az izmok glikogénraktárait, könnyebben mint zsírból megvárni a glükózt. Már 10g glutamin is visszatölt, ezért használjuk edzés után gyors ch helyett.

2014. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szintiszoli123 ***** válasza:

köszönöm.


Akkor sarkítva összefoglalhatjuk így?:

- csak zsírevéssel is lehet élni és keményen edzeni, de CH-val könnyebb, viszont CH-val több a "mellékhatás".

- csak zsírevéssel is el lehet hájasodni, de CH-val könnyebb és több a "mellékhatása" is.

2014. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!