Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ciklikus ketogéndiéta visszatö...

Ciklikus ketogéndiéta visszatöltés?

Figyelt kérdés
173 cm vagyok 100 kg heti 4 súlyzós edzés 3 aerob. Edzésnapok h-k-sz-cs melyik nap lenne erdemes töltenem és kb mennyi ch-t? Mondjuk a hét utolsó edzése után? Köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 7. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Erről van egy nagyon részletes cikk a bodybuilderen, keress rá.
2014. máj. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
a szénhidrát nem eszenciális tápanyag, ha elegendõ zsírt viszel be, akkor semmi szükség nincs rá... nincs olyan, hogy szénhidrát visszatöltés, szénhidrát formában nem raktározódik sehol pusztán hetente egyszer meglököd az inzulinszintedet+ az agy elsõdlegesen ch-ból él, teljesen átálni zsír üzemre 2-3 hèt, de ha te össze vissza meggátolod, mert egyszer eszel cht egyszer nem így átálni sem fog, te meg bágyadt, fáradt leszel és tipikusan elkezdez rossz hírét kelteni a ketogén diétának...
2014. máj. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az utolsó válaszoló baromságokat ír.Az edzéshez KELL szénhidrát.Másrészt, nagyon rossz ha hetente négyszer edzel és ketogén diétával próbálkozol mégpedig azért mert ha esetleg az első két edzés napon valami csoda folytán(amit kétlek) beleesnél a ketózisba SZIGORÚAN TILOS lenne súlyzós edzéshez hasonló intenzitású mozgásformát végezned mert azonnal leállna a zsírlebontás mivel gyors energiára lenne szükség(ekkor kell a CH utolsó).Mivel nincs CH bevitel teljesen logikus, hogy a szervezet izomlebontásból fedezné a szükségletet.Sajnos én is beleestem ebbe a hibába, hogy H-K-P rendszerben, hetente háromszor edzettem CKD során.A Sárga kapszula sem figyelmezteti a diétázni vágyót, hogy nem éppen nyerő program heti így edzeni.A legjobb lenne az, hogy ha A-B napot tartanál mondjuk hétfőn és kedden.Szombat délután pedig egész testes edzés,minden testrészre 1-2 gyakorlat, kis súllyal, 40-50 ismétléssel szénhidrátürítési céllal.Nagyon fontos, hogy ekkor az edzés előtt már egyél szénhidrátot mert biztosra kell menned, hogy ez fog kiléptetni a ketózisból.Ha súlyzós edzés hatására esel ki a ketózisból, borítékolható az izomvesztés.Ezután szombat-vasárnap töltés,majd hétfőn megint elölről.
2014. máj. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ez csak egy testépítõ dogma, ch-ra semmi szükségünk, zsírból és fehérjébõl minden energiát képes fedezni a szervezet ellenkezõ esetben 4 éve halott lennék.
2014. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hagyjad már megint ez a paleós dolgot, hogy nincs szükség szénhidrátra.

azért mert elolvastál pár paleós könyvet, és itt akarod osztani az észt, menjél egy kemény fizikai munkát csinálni, úgy hogy nem eszel carbót, vagy csinálj kemény testépítő jellegű edzést, és majd észreveszed hogy kell.

nemhiába fogyaszt minden sportoló carbót, focistáktól az úszókig, és erősportolók is.

az amit te írsz, jó azoknak, akik egész nap irodában ülnek, és talán heti 1-2 alkalommal sportolnak valamit, de nem egy komolyabban edző testépítőnek.

2014. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem tartom magam paleósnak...


a zsírok a májban ketonokká alakulnak, ezzel kapsz egy anyagot ami 7g onként ad 1 kcalt és kb 38kj energiát szemben a szénhidrátoddal ami 4grammonként ad 1kcalt de némileg kevesebb energiàt... tény, hogy a szénhidrátból mennyiségben kevesebb kell, de mivel kevesebb energiát ad ezért nagyából totál egálban vannak...


nincs ilyen, hogy leáll a ketózis... ez azt jelentené, hogy a májad fogja magát és leáll=halott ember...

súlyzós edzés folyamán, akár ch akár zsír alapú étrendet követsz, az anaerob mozgás, így az izmaid glikogén raktárai mindenkép kiürülnek, ha ilyenkor túledzed magad, akkor bizony lesz is némi izomveszteséged... de hát nem kell túledzeni... az, hogy a regeneràlódás alatt nõ az izomtömeged vagy csökken legfõbbképen a napi bevitt kalória mennyiségen múlik nem pedig azon, hogy ch, vagy zsír alapú a táplálkozásod és naturálon elérheted tömegnöveléssel is ugyan azt amit a rizs zabálók...

Az a baj, hogy ez a táplálkozási forma nem olyan mint a rizs csírke zöldség zabálás, hogy potom 20-40000(méreteid függvénye)ft bõl letudod havonta, bizony kell a rengeteg zöldség, kell sos sok hal + halolaj, persze rengeteg hús, rengeteg lenmagolaj ezek meg nem a legolcsóbb dolgok, egy havi kajám átlagosan 50.000+

sokan ott cseszik el a ketogén diétákat, hogy azt hiszik megesznek napi 07-1kg csirkét mer az olcsó, meg hozzáadnak a fehérjeturmixukhoz pár kanálnyi olivaolajat, aztán csodálkoznak, hogy nincs energia edzeni...

+ sokan ha össze is raknak egy egy tessék lássék megfelelõ ketogén diétát nem várják ki azt a 2-3 hetet amíg az agy át nem áll teljesen zsírüzemre emiatt fàradtak bágyadtak, nem tudnak koncentrálni stb stb és jönnek a hülyeséggel, hogy ezt nem lehet csinálni... ugyan ezt éred el a ciklikus baromságokkal vagy kövess egy diétát, vagy ne, de ne terheld a szervezeted össze vissza...

és köszönöm súlyzós edzést is végzek heti 3 alkalommal malamint tavasztól õszig futok is átlagosan heti 2*10km-t

2014. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez így zsír, és teljesen egyet is értek, de a számokba nem menj többet bele, hí meg akarsz győzni valakit mert belekeveredtél...

1kcal = 4.2joule tehát 1kcal az az energia mennyiség ami 1gramm víz hőmérsékletét 1 celsius fokkal emeli...


zsír 9.3kcal van 1grammban

szénhidrát 4.1kcal van 1 grammban

Tehát a lényegben igazad van, csak belekeveredtél a számokba, legközelebb figyelj rá...

Egyébként én is ketogén táplálkozom már 2. éve és én sem tartok "feltöltést" nem kreatin hogy fel kelljen tölteni...

és tanúsítom, az első pár hét mocsok nehéz tud lenni, fáradt voltam álmos minden bajom volt, de aztán ez elmúlt és lazán van erőm a munkámhoz(kőműves) + futok de főleg bringázom...

2014. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jah és igen egy rendes ketogén diéta sokkal költségesebb, mint csirke/rizs/brokkoli, én szerencsére a kajám 90%-át megtermelem illetve tenyésztem...
2014. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Kell ch visszatöltés, ha kemény súlyzós edzést végzünk. Én edzek 29 éve és ez tapasztalat is. Volt, hogy nem ment a hétvégi visszatöltés, így izomvesztés lett belőle.
2014. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!