Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnöveléshez alapozó...

MuSky kérdése:

Tömegnöveléshez alapozó edzésterv?

Figyelt kérdés

1 évig edzettem, aztán ki kellett hagynom egy évet,de most újra kezdeném.

tömegnövelés lenne a cél, de túlzottan nem szeretnék el szállni testzsírszázalékban sem alatta.


úgy tudom eleinte alapozni érdemes és egy-egy edzés alatt nem külön külön edzeni az egyes izomcsoportokat,hanem mindegyiket egy kicsit.

de nem tudom,hogy ezt meddig érdemes csinálni és mikortól jó át állni arra,hogy pl. mell, vagy kar napokat tart az ember.


tudnátok írni edzéstervet kezdőnek?

23 és fiú, 76kiló, 173cm


heti kb 3-4 napot járnék le, plusz egy kardió nap


és arra gondoltam eleinte elég lenne a fehérje turmix és a multivitamin étrend kiegészítőnek a későbbiekben pedig még ezekhez jönne a glutamine is.



2014. máj. 24. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdj 1-2 hónapig egy heti 3 napos teljes testes edzéssel. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Majd utána mehet osztott edzés is 1-2 hónap után.

Tehát egyelőre: guggolás, fekvenyomás, mellről nyomás, húzódzkodás (vagy evezés), bicepsz állva rúddal, hátsó támaszos tolódzkodás, vádli, hasprés. Kb ilyen legyen.

Kell még multivitamin, tömegnövelő étrend és edzés után jól jön egy protein + gyors ch shake. Ennyi kell egyelőre.

2014. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!