Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen szénhidrát felszívódást...

Milyen szénhidrát felszívódást csökkentő szerek vannak?

Figyelt kérdés
Budy builderen kerestem de nem találtam. név vagy oldal megfelelő lenne.

2014. jún. 2. 09:54
 1/7 Sowilo ***** válasza:
100%
Szénhidrátszegény kajálás.
2014. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, egyél kevesebb ch-t, nem nagy kaland :D Nem hallottam még róla, hogy volna ilyen tápkieg, ami hatásos volna. Miért lenne az jó, ha valami a tápanyag felszívódását hatásosan gátolja? Ez inkább minősülne gyógyszernek. Ch-val a legkönnyebb játszani kb., minek bonyolítod? Még költened sem kellene így rá.
2014. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
xilit... de csak amíg a bélrendszered hozzá nem szokik... nagy mennyiségben fogyasztva vékony filmréteget hoz létre a bélfalon, és minden felszívódását meggátolja... bármi folyadékot amit utána iszol, az brutális fájdalmak, és görcsök kíséretében mindent maga előtt tolva átfolyik rajtad...
2014. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a rostok is akadályozzák a tápanyagok, köztük a szénhidrátok felszívódását.
2014. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sowilo ***** válasza:

# 3

Ez ijesztő. Mekkora mennyiség számít nagynak?

2014. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15-20deka mindenkinél elég szokott lenni, de az érzékenyebbeknél kevesebb is megteszi.
2014. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Wash!

Jó, hogy írod, mert ezt is jó lenne már rendbe rakni.

- Van-e különbség ilyen szempontból a vízoldékony és vízben nem oldódó rostok között?

- Ha az egyik lassítja az étel áthaladását az emésztőrendszeren, a másik megy gyorsítja (angol Wiki), akkor kb. nem egyenlítik ki egymás hatását?

- Ha mind a kettő gyorsítja, akkor mennyire?

- Ha a rostok által romlik a felszívódás, akkor ez azért van, mert a rostok miatt gyorsabban átmegy rajtunk a kaja, vagy azért, mert a rostokkal vegyülve a kaja valami oldhatatlan komplexet képez, ami megakadályozza a felszívódást?

- Van-e különbség ilyen szempontból a zöldségek ill. a gabonák rostjai között? Vannak-e "gonosz" rostok (fitátok, oxalátok):

- Ha gáz a gabonarost, akkor nem szúrunk ki magunkkal, ha zabpelyhet eszünk?

- Mi van, ha a zöldségek rostjai is rontják a tápanyagok felszívódását? Zöldséget enni kell! De ennek terhére akkor több makrotápanyagot kell bevinni? Kevesebb is elég lenne, ha nem ennénk rostokat? Hol az arany középút a zöldségevésben?

- Ha romlik a felszívódás, akkor mind a három makronutriensé vagy nem? Vitaminoké? Ásványi anyagoké?


Bocs mindenkinek, hogy ez ideagyaltam, de érdekel. Már csak azért is, mert én számolom a makrókat és jó lenne tudni, mi mennyire "rondít" bele a kalkulációba.


Következtetés persze úgyis az lesz, hogy ha rontja a is a rost a felszívódást, szükség van rá, ezért, ha nem jön a tömeg, többet kell enni. De miből? És melyik rostot kellene kerülni?

2014. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!