Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás utáni derék/ hát...

Felhúzás utáni derék/ hát fájdalom,1-2 gyakorlat kihagyás, vagy kisebb súlyokkal edzés?

Figyelt kérdés

üdv néktek a minap (2 hete) 100kg fölött csináltam felhúzást, nem először. Valamiért vagy rossz mozdulatot csináltam, de a derekam pár nappal később éreztem hogy fájdogál, s azóta már kisebb súlyokkal csinálom mert érzem a nagyobb súlyoknál hogy fájdogál. Gyógymód?



Szeretem ezt a gyakorlatot, és mielőbb azt szeretném hogy rendbe jöjjön a derekam/ hátam.


Előre is köszi a válaszokat.


Mi a megoldás? kisebb súlyokkal felhúzni, vagy 1-2 hétig hanyagolni ezt a gyakorlatot?



2014. jún. 19. 13:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg sport kenős, lóbalzsam és hasonló dolgok segíthetnek?
2014. jún. 19. 13:44
 2/6 anonim ***** válasza:
flektor nekem jobban bejött mint a lobalzsam.azt hasznald. és óvatosabban a felhúzással . én pár éve már nemcsinálom mer nagyon összenyomja a csigojákat. felhuzás, a guggolás meg az álló vádli talán legterhelöbb gerincnek.óvatosan csináld ezeket.
2014. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a kenőcs csak akkor jó ha izom sérülés,húzódás van, az activon jó rá.

ha a porckorongodat nyomtad ki,akkor gerinctorna kell és végleg megszüntetni a gerinc hosszirányú nagy súlyos préselését,terhelését.

ha rendeződött az állapot,akkor jöhet komolyabb törzs erősítő edzés pl kettlebell,vagy saját testsúllyal pilates.

amit most csinálhatsz fájdalom csillapításra a kobra póz,macska póz,hanyatt fekve térd fordítás,csípőemelés,hanyatt fekve nyújtózkodás.

mindegyikből 4x10et.

viszont ha ezektől javul az állapot,akkor valszeg nem izom sérülésed van.

2014. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
olyan érzés mintha megerőltettem volna, mert azóta valamivel enyhébb lett, meg nyilván kevesebb súllyal csináltam a gyakorlatot, egyből figyeltem arra.
2014. jún. 20. 01:19
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ha teheted használj övet (Bőr övet javaslok)

2. Szépen óvatosan emeld a súlyokat (minden 2 hétben, minden hónapban), ne egyik edzésen 50 kg-al, a másikon már 80-al

3. Felhúzás előtt hiperhajlítással melegíts meg 2x 10-15 ismétlés

4. Gondolom az edzés előtt 10-15 perces bemelegítés megvolt, egész testes

5. Ameddig fáj a derekad, addig hagyd békén a felhúzást, nekem is 1x meghúzódott a vállam 1 hónapig nem vállaztam, helyrejött és mehetett tovább, te is tedd ezt


Hídat is csinálj hetente 2 nap, többször.


Én minden 2 hetente csinálok felhúzást csak


Használj izületvédőt : Peak-től a Arthro Stack-ot vagy Scitectől Arthroxon Plus-t.


Remélem tudtam segíteni, hogy máskor ne történjen ilyen problémád.

2014. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
használok övet! Köszönöm a válaszodat!!!!!!!
2014. jún. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!