Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez igaz lehet? Próbálta már...

Ez igaz lehet? Próbálta már valaki? Esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy van egy módszer, amivel egyszerre lehet zsírból fogyni és izomtömeget növelni.

A módszer lényege annyi, hogy heti 3 súlyzós edzéses nap van, és heti 4 aerob nap.

A súlyzós napokon kalóriatöbbletben kell maradni, a 4 aerob mozgásos napon viszont kalóriadeficitben.

Tehát kétféle étkezést kell vinni, annak függvényében, hogy éppen edzés nap van, vagy csak aerob nap.



2014. aug. 5. 14:37
 1/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5867..

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5520..


Van még egy csomó. Most rendszerezem a linkjeimet. Ha megvan mind, elküldöm.

2014. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Nem napok alatt áll át a szervezet. Nem ez számít, hogy egy-két nap más az arány. Ha heti összesítésben nem vagy kalória mínuszban, akkor nem adsz le zsírt, hiába volt a héten pár nap deficites napod. Ha pedig összesítésben,hosszabb távon deficitben vagy, akkor meg nem izmosodsz. Nem lehet ezt igy naturálban.
2014. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok tehát működik, erre voltam kiváncsi.
2014. aug. 5. 17:09
 4/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem működik. Sandorzsolt pont azt magyarázza.

A tested nem fog egyik napról a másikra nem fog átállni Ch felhasználásból zsírbontásra. Mire átállna, neked már megint edzésnapod lesz, amikor is kalóriapluszban leszel, vagyis leállnak azok a folyamatok, amiknek a hatására elkezdenél zsírt bontani. Ez a tapasztalat.

Persze mindig van, aki mást mond. Ezért linkeltem a korábbi kérdéseket. Szemezgess.

Hogy konkrét példával is éljek, volt itt egy tapasztalt gyúrós. Leírta, hogy hosszú időt (évek) töltött az általad működőnek vélt módszer használatával. 3 kg izmot tudott így magára pakolni, ezért elmondása szerint nagyságrendekkel hatékonyabb a klasszikus módszer. Tömegnövelés, majd szálkásítás. Főleg, ha ésszel csinálod.

2014. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29 éve edzem, kihagyás nélkül. Ennyit a tapasztalatról. De ugye nem vagyunk egyformák, és nem zárom ki, hogy valakinél esetleg máshogy működnek a dolgok.
2014. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne okoskodj... főleg ne sandorzsoltnak. Ő az egyik olyan személy a gyakorin, akire hallgathatsz.
2014. aug. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Rendszereztem, de nem találtam meg a témában lezajlott régi nagy vitákat. Keresem még.


Itt van viszont, amiről beszéltem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5635..


"...A testkompozíció változtatás alatt gondolom a tiszta kajálást érted, csak éppen mennyiségileg pont a "semleges zónában". Na most én körülbelül másfél éve pontosan ezt csinálom, mivel anno a kövérségem miatt tömegelni nem mertem, az egy évi diétából meg elegem volt. Most, hogy lassan 3 éve edzek konditeremben, kezdek emberformájú lenni, és igen, sok zsír is lement, azonban az izmosodás 3 évhez mérten minimális, ahogy az erősödés is. Pedig keményen edzem, a kaja 99,99%-ban tiszta, az átütő változás mégsem jött. Utólag bánom, hogy nem csináltam egy rendes tömegelést, mert akkor most lenne izmom egy normális diétához... :D


Tehát az én személyes véleményem szerint aki látványos változást akar, az tömegeljen rendesen (persze okosan!), vagy diétázzon rendesen, de a köztes megoldás nem fog hozni gyors eredményt. Én 3 év edzés után egy max 1 éve edző ember izomzatával rendelkezem, ami magamhoz képest még mindig fejlődés persze... :D


Annak érdemes ilyet csinálni, aki már elégedett a formájával, és azt sem bánja, ha belassul az egész folyamat. De ilyen ember meg kevés van :D..."


Ezt tkodit írta anno.


Van még egy könyv (még nem tudtam megszerezni), amiben a szerző (Dr. O. Péter) ezt a „testkompozíció váltás” módszert írja le. Címe: Sportélettan, sportegészségtan.


A lényeg tehát ugyanaz: lehet pár kg izomért "testkompozícióváltoztatgatni" éveken keresztül, de aki látványos eredményt akar, annak a klasszikus tömegelés-szálkásítás lesz az útja, úgy ahogyan s.zs. írja.


Sandorzsolt!


Remélem az előző kommentem nem volt félreérthető. Éppen azt igyekeztem vele megerősíteni, amiről Te beszélsz.

2014. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Okés.:)
2014. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!