Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Belekezdenék az edzésbe,...

Belekezdenék az edzésbe, milyen tippeket adnátok testkompozíció változáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, jó sok hasonló jellegű kérdes van az oldalon, de én csak azt szeretném kérni tőletek, hogy mondjatok véleményt az általam összeállított étrendről.


Nos, az oldalon láthattam pár választ a testkompozíció változással kapcsolatban, és mint kezdő, gondoltam ezt próbálnám meg.


A kajám 2tskg fehérje mennyiségre épülne, 3, vagy 4tskg szénhidrátra gondoltam még, illetve 1tskg zsírra. Alapvető "testépítő" táplálékokat fogyasztanék, csirkét, rizst, lenmagolajat, illetve zöldbabot rostbevitelnek. Persze néha váltogatnám ezeket pulykára, krumplira, t.k. Tésztára, brokkolira stb.


Edzéssel kapcsolatban, otthon edzenék, habár konditermi körülmények között, emiatt nem aggódom.


Egyébként 16 fiú éves vagyok, 190-195 cm magas, illetve ~85 kg. Van rajtam egy kisebb mértékű felesleg, ezért gondoltam a testkompozíció változásra.


A válaszokat előre is köszönöm! Remélem érthetően fogalmaztam!



2014. aug. 16. 02:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A testkomp. változtatás lényege a nagyon lassú tömegelés. Hiszen olyan nincs, hogy te zsírt adj le és izmosodj egyszerre, max a nagyon kövér kezdőknél eleinte diétával előfordul pici ideig, pici mértékben.

Tehát ezt a test komp-ot úgy kell érteni, hogy megy rád lassan izomtömeg, ugyanakkor zsírból csak minimális. Így egy nagyobb testtömeghez fog tartozni egy kb ugyanakkora zsírmennyiség, mint amikor indultál. Tehát zsírt nem adtál le vele, hanem nem jött újabb zsír jelentősen. És ha nagyobb tömeghez tartozik ugyanannyi zsír, akkor a testzsír% az csökken. Remélem így érthetően írtam?


Jó ahogy írod, hogy 2g x ttkg fehérje, 4 körüli ch és 1g x ttkg zsír. Ez indulásnak okés, utána annyi a dolgod, hogy figyeled azt, hogy max 0,2-0,3 kg tömeg jöjjön rád hetente. Így nem jön majd sok zsír az izom mellé és csökkenni fog a testzsír%.

2014. aug. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a gyors választ, még azt szeretném kérdezni, hogy eleinte kezdő osztott edzéstervet végeznék, ez 2 napból ál, heti 4 edzéssel (body builderen fent van, illetve youtube-on is van róla videó, nem szeretnék linkelni, bocsi). Nos, ehez az edzéstervhez is kell ilyen mennyiségű kaja?


Illetve még lenne egy hülye kérdésem, csak furdalna a lelkiismeretem, ha nem kérdezném meg, hogy az étrend kiszámításnál tudnom kell a testzsír nélküli tömegem, majd ebből számoljam ki a fehérje, szénhidrát, zsír mennyiséget?

És még annyit, hogy nem szeretnék fogyasztani táplálékkiegészítőt, nem azért, mert "mű" dolognak tartom, csak sok pénzembe kerülme, persze, ha rá lennék kényszerülve, akkor megoldanám, de pl. edzés utáni turmix helyett milyen alternatíva létezik?

2014. aug. 16. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdő edzéstervnél is rendes kajamennyiség kell, mert akkor fejlődsz ha elég tápanyag van. A tömegnövekedés ütemét kell nézned, de ezt írtam is. Ha pl heti fél kg megy rád és látod is hogy sok zsír is jön, akkor vissza veszel majd a szénhidrátból. Ez így működik, nem lehet előre belőni a ch-t, hanem ez állandó korrigálást igényel.

Tömegnöveléskor nyugodtan számold a 2g x ttkg-ot a teljes testsúlyra, főleg, ha nincs rajtad rengeteg zsír. Szálkásításkor szoktuk ajánlani a 2,5-3 g x ttkg fehérjét kb zsírmentes tömegre.


Akkor jössz ki olcsóbban ha veszel egy jóáras proteint. Tehát téves az az elképzelés, hogy akkor úszod meg jobban ha nincs tápkieg. Egy olcsó tejsavóprotein pl Myprotein impact whey fehérje tartalma 80%. Számold ki, hogy 1kg csirke vagy 1kg tojásfehérje vagy 1kg impact whey fehérjetartalma mennyibe kerül és meg fogsz lepődni. Olcsóbb, ha edzés után protein megy.

Na de mindegy, nem akarlak rábeszélni, mert nem muszáj használni. Jó edzés után a tojás is, csak süsd meg vagy főzd meg, sosem nyersen! Edzés után legjobb a gyors fehérje és szilárd kaják közül leggyorsabb a tojás.

Ha sz sincs akkor nyugodtan egyél húst, pl rizzsel. Ez kicsit később szívódik fel, de sok ember szerint nincs akkora jelentősége a gyorsaságnak. Szerintem azért picit számít.

2014. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megfogom fogadni! :)
2014. aug. 16. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!