Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Helyesen gondolkodok a szálkás...

Helyesen gondolkodok a szálkásítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az alapanyagcserém 1560 kcal, 56,5 kg vagyok.


Szálkásítani szeretnék, így a következőképpen számoltam:

- kb. 2,3g fehérje /tskg = 546 kcal

- maximum 2g szénhidrát/tskg = 464 kcal

- 31g zsír (fehérje + szénhidrát x 0,28 / 9,3)= 288 kcal



Összeszámolva, így az összes kalóriabevitel 1298 kcal, ami alapanyagcsere alatt van.

Azt olvastam, hogy aacs.érték alatt étkezni egészségtelen, mivel belassul az anyagcsere, és ha sokat eszek, a test rögtön zsírba raktározza a felesleget.

VISZONT azt is olvastam, hogy az aerob mozgás + súlyzós edzés felpörgeti az anyagcserémet.


Tehát, kalóriabevitel miatt lassul az anyagcsere, viszont az edzés ezt kompenzálja, így nem lesznek káros hatásai?


Tudom, hogy több fehérjével meg lehetne oldani a magasabb kalóriabevitelt, de sajnos a szüleim nem engedik a fehérjeporokat, és az állati fehérjeforrások is drágák.


Illetve, a szénhidrátot is kénytelen vagyok felső határon tartani, különben még kevesebb lenne a kalóriabevitel.


A zsírbevitelt meg nem szeretném tovább növelni. Vagy mégis azt kéne?


Remélem érthetően, logikusan le tudtam írni mindent!


2014. aug. 20. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Az alapanyagcseréd 1560 kcal.

Ahhoz hogy fogyj ez alatt az érték alatt kell étkezned nincs mese.

A sulyzos edzes es aerob porgeti az anyagcseret ezt ne mágikus dolognak fogd fel.

Ezekkel is csak simán kaloriákat égetsz.

2014. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előre nem lehet pontosan belőni. A fehérje, zsír az jó lesz. Ch pedig annyi kell majd, hogy legyen heti 0.5-1kg fogyás. Én lemegyek 50g ch-ra is, de akkor kicsit emelem a zsírt és hétvégén visszatöltök kis ch-t. De mindenkinél más válhat be.
2014. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az nem lenne hatásosabb, hogy megeszem a szükséges 1560-at, és elégetek sporttal 500-at?
2014. aug. 20. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod, ez nem így működik. Ezt nem tudod így megcsinálni, hogy ennyire pontosan kiszámolod az energiaforgalmat. Eleve az is halott ügy, hogy neked egy netes kalkulátor a százas érték után megmondja pontosan, hogy mekkora az alapanyagcseréd. Ugyanígy nem tudja megmondani pontosan, hogy mennyit fogsz elégetni adott mozgással. Ezért nem is tudod így megcsinálni, hogy x-y= valamennyi, ennél finomabb részletek is beleszólnak a működésedbe.


Az egyetlen járható út, ha csinálsz egy sémaétrendet, eldöntöd, hogy mennyit fogsz edzeni, majd figyelve a fogyásodat, hozzáhangolod az étrendedet, ameddig el nem éred a megfelelő ütemet.

2014. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2014. aug. 20. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

ez tényleg nem így működik, az emberek többsége túl komolyan vesz iezeket a számolásokat. figyelni és kísérletezni kell, de ha nincs pénzed rendesen enni, akkor sokat nem tudsz variálni rajta. ha szüleid engednék is a fehérjeport, az is pénz lenne.


szerintem egyelőre jobban jársz azzal ha nézel magadnak valami munkát, amiből lesz annyi zsebpénzed hogy kielégítően tudj étkezni. mellesleg később jól mutat majd az önéletrajzodban, hogy nem otthon ültél évekig, legjobb lenne ha kapcsolódna a leendő végzettségedhez.


amit az edzésről írtál az is körülményektől függ, hogy csinálod.


amíg nem tudsz belehúzni, inkább tanulj tudományos forrásokból a témában, és a munkára(tanulásra) figyelj.

2014. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam munkán, a nyáron lett volna lehetőségem elmenni, mégsem csináltam. Most viszont már mindegy is, nemsokára kezdődik az iskola, és a kettő nagyon nem menne együtt...
2014. aug. 21. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:

de menne együtt. ha van aki 2 iskolába jár egyszerre munka mellett, akkor 1 részmunkaidős meg se kottyan heti 3 alkalommal középiskola mellett.

persze TE döntöd el, hogy akarsz e fejlődni vagy tengődsz.

2014. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!