Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdhetek edzeni? Lány vagyok...

Kezdhetek edzeni? Lány vagyok 19éves és 45kgot fogytam közben anorexia-bulimia is kialakult de már gyógyulok! étrendem is alakul és beiratkoztam fitness-edző-konditerembe (nem tudom melyik a helyes szó rá) is de kevés a fehérje bevitelem.

Figyelt kérdés

Ezt mivel tudnám pótolni?

Olyan kéne ami nem túl kalória dús (remélem nem mondok hülyeséget) + előtte-utána kell-e és hogy edzés után mennyi idővel lehet enni vagy hogy előtte kell-e?

tegnap voltam, ma pihentem mert fájnak a vállaim-karom de holnap ismét megyek és gondoltam ott is rákérdezek de előbb itt hogy legyen valami fogalmam erről az egészről és hogy nehogy butaságot-hülyeséget beszéljenek rám.

nagyon szépen köszönöm előre is!



2014. szept. 13. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Edzés előtt nem kell protein tápkieg. Egyél előtte rendes szilárd kaját kb 1-1,5 órával, pl csirke-rizs-zöldséget. Edzés után kellene egy jó tejsavóprotein.

De ha izmosodni akarsz, akkor kalória pluszban kell lenned, szóval tömegnövelő étrended legyen.

2014. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

szóval akkor egyek többet mint amennyit most eszek? mennyivel?

ezeken kívül még miket lehet? csirke-hal-rizs-túró-tojás

tejsavóprotein? ilyet hol lehet beszerezni?

+ laktózérzékeny vagyok

2014. szept. 13. 20:26
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
gratula az eddigi fogyasodhoz :)
2014. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amiket írtál az jó. Pár száz kalóriával kell többet enni a szinten tartó mennyiségednél, hogy legyen heti pár deka tömegnövekedés.

Proteint ezer helyról lehet rendelni és venni is. Venni pl a plázákban is tudsz, mindenhol van scitec vagy biotec bolt. Netről pedig pl a muscleteam egy jó választás.

Vehetsz ch mentes 8zero carb) tejsavó izolátumokat is, de az drága. Vagy marhaproteint, tojásproteint is. Esetleg szójás cuccot, bár az ízre nem fog tetszeni.


Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch) alkattól függően. Lányoknak 3-4g x ttkg ch!

Zsírból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2014. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

és azokat mivel kell összekeverni?


fogalmam sincs hány kg vagyok de terembe a csaj aki segített 48nak tippelt

szóval akkor: 96gramm fehérje 144gramm szénhidrát?

így ezalapján viszont borult az egész amit elképzeltem

hogy számoljam ki ennyire pontosan magamnak mindennap?

lehet hogy nemártana egy személyi edző első pár alkalomra amíg beletanulok? vagy valaki tud nekem így látatlanba étkezési tervet írni?

2014. szept. 13. 20:42
 6/15 A kérdező kommentje:
ja és 160cm -ha ez számít,kell-
2014. szept. 13. 20:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

kb 100g legyen a fehérje, nem kell azért annyira grammpontosan. A szénhidrátot meg majd látod, hogy mennyi kell. Ha nem izmosodsz, akkor azt majd emeled, ha meg nagyon zsírosodnál akkor csökkented. Nem bonyolult ez. :)

A protein port pedig vízzel keverd.

2014. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

holnap még bent is megérdeklődöm és aztán intézkedek :D

2014. szept. 13. 20:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Szívesen, olvass utána, kérdezz meg másokat is, de ha valami még nem tiszta, akkor itt is tudunk segíteni.
2014. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm:) holnap jelentkezem hogy mire jutottam
2014. szept. 13. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!