Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy street workout+calisthenic...

Egy street workout+calisthenics kombinációnál, teljes testes vagy osztott edzés javasolt?

Figyelt kérdés
Ha osztott akkor mennyi és milyen sorrendben,hogy jó legyen a regeneráció (tricepsz,bicepsz,láb,has,váll,hát,mell-re van edzéstervem,kérlek ezek alapján írjátok le)?Ha ez lényeges, ezek mellet heti 3x futok 2x biciklizek 2x úszok,mindennap ugrókötelezek egy keveset,illetve medicinlabdám is volna az edzésekhez és majd azt is szeretném használni.

2014. okt. 3. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ennyi edzés mellett nem lesz egyszerű regenerálódni. Szerintem bőven elég lesz heti két teljes testes edzés.
2014. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érte és köszönöm a választ,mondjuk hétfő és péntek?
2014. okt. 3. 14:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, az úgy jó lesz. De ha nem menne ilyen sok egyéb sport; futás, biciklizés, úszás, ugrálókötelezés, akkor többször is lehetne.
2014. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerinted ezek közül amit írtam,hogy lehetne egy brutálisan hatékony edzéstervet összeállítani,persze megfelelő regenerálódással?Már bocs,hogy ilyen nagy dolgot kérek, de kíváncsi vagyok,hogy te mit állítanál össze.
2014. okt. 3. 14:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ, hogy mi a célod vele. Mert azzal gondolom tisztában vagy, hogy nem lehet egyszerre izomtömeget is növelni és zsírból fogyni is.

Ha izomtömeget szeretnél növelni, akkor akár heti négy SW+calisthenics edzés is mehet, amit kiegészítesz egy aerob/kardió edzéssel (futás, biciklizés...). Ha szálkásítasz, akkor elég a kettő, esetleg három Sw+cal., és mehet több aerob. Ilyen esetben akár körkondi jelleggel is mehetnek a calisthenics gyakorlatok.

Aztán van akinek nem is célja a növekedés vagy a fogyás, hanem mondjuk a max.erőre megy (ehhez mondjuk inkább a súlyzós edzés a megfelelő, alapgyakorlatokkal; felhúzás, guggolás, fekvenyomás) vagy mondjuk az állóképességre.

Nem tudom, annyira nem értek hozzá. Én heti három nap edzek konditeremben, osztott edzésterv alapján, és azt egészítem ki egy aerob edzéssel. Jelenleg az én célom mondjuk a tömegnövelés.

2014. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szóval az aerob edzés nem igazán barátja a tömegnövelésnek, nálam is csak azért van egy, hogy a szív és érrendszeremet karbantartsam.
2014. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt jónak gondolod szálkásításhoz,hogy hétfő-szerda péntek az sw és calisthenics plusz az edzett testrészekhez pár medicin gyakorlat,kedden és csütörtökön pedig kötél,bicaj és futás,szombaton csak délelőtt egy úszás és vasárnap pedig abszolút semmi?
2014. okt. 3. 15:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Az jó lehet, de a szálkásítás kilencven százalékban úgyis a kaján múlik...
2014. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A street workout a calisthenic egyik alfaja mint láthatod: calisthenic = saját testsúlyos edzés.

Street workoutban mit használsz? Lábtolót?

2014. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1 nap edzés 1 nap pihenő mehet teljes testtel.


sem a sw sem a calisthenics nem saját testsúlyos, ne keverjük a fogalmakat.

2014. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!