Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hiperhajlítást milyen...

A hiperhajlítást milyen gyakorlattal tudnám helyettesíteni? Ha lehet helyettesíteni egyáltalán.

Figyelt kérdés
Nagyon fáj tőle a derekam :-/

2014. nov. 29. 00:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Jó reggelt" gyakorlat.

[link]

2014. nov. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. nov. 29. 00:56
 3/12 anonim ***** válasza:

egyenes híd.

aztán ha már ettől megerősödött,akkor tudod majd csinálni a hipert is.

a másik a fordított hiper.

ez annyi,hogy ráhasalsz a fekvenyomó padra és a lábaidat emeled föl le,nem a felsőtested,mint a hiperben,ez is lényegesen könnyebb gyakorlat.

2014. nov. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az-az,fájós valószínűleg sérült derékkal jó reggelt gyakorlatot súllyal...idióta.
2014. nov. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

fájós derékkal szerintem is őrültség lenne a "jó reggelt" gyakorlat. Súly nélkül talán.


Kérdező! Nézd meg, hogy az alábbiak rendben vannak-e!:


- Hiperhajlítás: fontos, hogy ne legyen hiper, mert az árt a deréknak/gerincnek. Csak a vízszintes szintig szabad felmenni. Ha azon túlmész, túlterheled a csigolyákat. A felhúzás megy az alsó hátra is. Kérdés, hogy össze tudod-e hangolni a lábedzéseddel.


- Fájós derék: érdemes odafigyelni a hasizomra. Sok esetben a hasizom gyengesége okozza a derék fájdalmát. Nálam is ez volt. Érdemes lehet erősíteni kicsit a törzs oldalsó izmait.

2014. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha még a hiperhajlítást sem bírja az a nyakfa, akkor biztosan jó lesz neki a jó reggelt gyakorlat, te hülye!
2014. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot! Sérülésem szerintem nincsen, de egy kicsit összetett a probléma. A terhesség során picit szétnyílt a hasizmom, aztán lefolyt rólam fél év alatt kb 20 kiló, ezzel rengeteg izom is. Nagyon sokat szenvedtem emiatt a hátammal. Most próbálom összekapni magam és súlyzót ragadtam, szépen fejlődök is, az evezéseknek és a hasizomgyakorlatoknak hála nagyjából megszűnt a hátfájás. A hátam "közepe" már egyáltalán nem fáj, a derekam is csak akkor ha terhelem. Pl. hiperhajlítással. A felhúzást is ezért nem tudom csinálni, attól nagyon bedurran. Valahogy azért ezt a részt is meg kellene erősíteni, de úgy látom, hogy a legkíméletesebb módon kell nekiállnom, semmiképp se szeretnék sérvet. A sima törzshajlítás sem megy, csinálok kb 40-et és utána két napig fáj :-(

Utánanézek ennek az egyenes híd gyakorlatnak, hátha segít.

2014. nov. 29. 11:04
 8/12 A kérdező kommentje:
A törzs oldalsó izmait hogyan erősíthetem?
2014. nov. 29. 11:05
 9/12 anonim ***** válasza:

ha ennyire vészes a helyzet,akkor az egyenes híd is sok lesz.

kezd a csípőemeléssel inkább.

2014. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ok rendben :-)

Az melyik? :-) Amikor lefekszem a padra hassal úgy hogy lelóg a csípőm és a lában és úgy emelgetem vagy amikor háttal fekszem a földön és úgy tolom fel a csípőmet?

2014. nov. 29. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!