Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám a fenekemet...

Hogyan tudnám a fenekemet feszesebbé tenni?

Figyelt kérdés

Igaz mégy csak 3 napja kezdtem el, minden reggel csinálok gugolást, lépcsőzés, kitöréseket, mindegyiket 10-el kezdtem, naponta +3at egészen napi 40-40-40 ig...

Azonban semmi hatását nem érzem.. nincs izomlázam, így egy kicsit lelomboz..:( A combomban annál inkább érzem, pedig nem azt szeretném erősíteni.

Valamit rosszul csinálok, vagy majd csak később fogom érezni hogy izomlázam lesz??

Félek, hogy ez az edzés hiábavaló...



2015. jan. 23. 09:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
Figyu ha te ennyire penge vagy, anatómiából, akkor miért kérdezel? Menj szépen át a fogyókúra kategóriába, és kérdezősködj ott, vagy csináld az idióta tornádat, de csak a móka kedvéért, mert eredménye nem lesz. Azért mert van a segédeszközök fél deka izom, ami elvisz a-ból b-be, azért még nem izmos, és nem csoda ha nem durranás be. Az előítéleteid meg nem érdekelnek, nekem is megvan a véleményem az idióta tinilányokról!
2015. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

*seggeden fél deka izom

*nem durran be


(franc ebbe a billentyűzetbe)

2015. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 zholee ***** válasza:
53%

Kicsit tegyük rendbe a dolgokat!

Protein=Fehérje

Minden sejted fehérjéből épül fel. A csontsejtek, a májsejtek, az agysejtek, és az izomsejtek is. Ha nincs fehérje, ezek a sejtek éhen halnak. Tehát szükséges magához az élethez. Ha elkezdesz edzeni, és nem viszel be több fehérjét, mint amúgy, akkor nem fog nőni az izom se, mert nem tud honnan, miből építkezni.

Feszesítés=izomtömeg növelése zsír nélkül

Tehát ahhoz, hogy feszes legyen a vállad, combod, feneked, stb. nagyobb izomnak kell a bőröd alatt lenni, ami adja a szép kerek formát. Ehhez nem kell feltétlen "protein" port "zabálnod". De valahogy old meg a többlet fehérjét, pl hússal, magvakkal, szójával, túróval, stb. Érted?

2015. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Pörölyfej Béla ***** válasza:
100%

Sárga kapszula, alapismeretek.

Ezekben minden tisztázva van, ha mégis kérdésed lenne, akkor írd ki megint.

2015. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Pörölyfej Béla ***** válasza:
100%
És mindenre kellene edzeni, nem csak alsótestre.
2015. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 - palilaci - ***** válasza:

Szia

Ha tájékozott lennél a témában nem mondanál ilyeneket, hogy felpumpált, protein zabáló, meg, hogy megvan a véleményed a tömegnövelőkről. Nekem is megvan, szerintem pénzkidobás csak Én ezt úgy mondom, hogy tudom mi van benne.

Tisztázzunk pár dolgot!

Diéta=étrend

Étrendből több féle van. Neked előbb tömegnövelő azaz kalóriaplusszos és magas fehérjetartalmú étrend kéne.

Kalória plusz a többlet energia, a sok fehérje pedig az izmok építését fogják szolgálni.


Protein=fehérje

Legfontosabb makrotápanyag, nélkülözhetetlen, ha nem eszel ilyet meghalsz nincs mese. Az, hogy valaki por formában is fogyasztja (tápkieg) attól nem lesz ostoba, felfújt (izmot amúgysem lehet. Ugye anatómia) hanem csak kiegészíti a kiszámolt étrendjét.


Az étkezés épp olyan fontos mint az edzés, sőt fontosabb!

Edzés közben - ha az elég intenzív - az izmomzat sérül, majd pedig pihenés alatt újjáépül, regenerálódik de ez csak akkor sikerül ha van elég tápanyag amit betud építeni.

Izomláz az a tudomány jelenlegi állàsa szerint tejsavfelhalmozódás az izmokban, nem alapfeltétele a fejlődésnek.


Kérdésedre:

Mivel nem írtál testtömeget étrend összeállítádban nem tudok segíteni, viszont van pár standard:

Napi tápanyag bevitel

2g fehérje * testtömeg (tehát egy 50kgs embernek kell 100g/nap). Beviheted: húsból, halból, tojásból, fehérjetápkiegből


5g szénhidrát *tstmg. Beviheted: rizs, krumpli, zab, tk pékáru, zöldség


1g telítetlen zsír *tsmg. Lenmagolaj, kókuszzsír


Neked először tömegnövelő étrend kell, hogy legyen izmod. Tömegnövelés menjen 4-6 hónapig majd pedig leszálkásítassz (zsír leadása, izom megtartása). Az eredmény egy szép, csinos, feszes test. Nem kell félned nem leszel túlizmos. Soha.

Jah igen szerezz majd be valamilyen multivitamint (Mega daily one plud, vitabolic)

Ez mindig kell!!

Hasznos olvasnivalók:

Alapismeretek

Tömegnövelő étrend

Kezdő átmozgató edzésterv

[link]

2015. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
53%

Neked van sztereotípiád, és annak ellenére hogy nem tudod mit csinálj, és tanácsot kérsz, SOKKAL jobban tudod mit kell, és mit nem. Hát ezt nevezem!

Vegyél inkább flabéloszt meg ottocsilit, azokról olvastam a kozmóban hogy célzottan égetik a zsírt, és 10 perc felér egy egész heti edzéssel.

2015. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%
Hát minden tiszteletem a fiúké, akik azok után, hogy milyen hangnemet engedett meg magának a kisasszony, tudtak kultúráltan értelmes választ adni. Valószínűleg felesleges volt egyébként.
2015. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 - palilaci - ***** válasza:
Ha bekapja és lenyeli akkor edzenie se kell
2015. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
rendesen guggolj le ne csak félig,lendület nélkül és akkor érezni fogod a se-gged is.
2015. jan. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!