Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvőtámasz bakkal melyik a...

Fekvőtámasz bakkal melyik a jobb gyakorlat a szivegészségét nézve?

Figyelt kérdés

Többfelé olvastam arról, hogy a fekvőtámasz bakon végzett nem megfelelő gyakorlat egészségügyileg káros lehet

Több fajta végrehajtás is létezik, melyik a megfelelő egészségügyi sziv szempontból?


a) egyenes

[link]


b) enyhén befelé dőlő

[link]


c) vizszintes egyenes

[link]


Láttam a "gyémánt" variánst és a "kézforgatós" gyakorlatot is de ha attól nem leszel szivbeteg akkor semmitől, igy nem irom le inkább :D


- A másik kérdés, hogy a fekvőtámasz bak egyik vége miért van lejebb?

[link]



2015. febr. 9. 15:12
1 2
 1/16 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Nem leszel szívbeteg a fekvőtámasztól. Egyébként a különböző kéztartások más izomcsoportokat kissé jobban bevonnak a munkába. Például egy szélesebb tartásnál jobban dolgozik a mell, egy szűkebbnél pedig a tricepsz. És a bak teljesen vízszintes, nincs egyik vége sem lejjebb, ha jól látom.
2015. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

A fekvőtámasz bak egyik fele kissé lejebb van, a jobb oldalról a képen

2015. febr. 9. 16:31
 3/16 anonim ***** válasza:
hol olvastál olyan baromságot, hogy a fekvőtámasztól szívbeteg leszel... és ami fontosabb kérdés, hogy dőlhetsz be ekkora marhaságnak?
2015. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Schwarzenegger is szivbeteg lett valamitől, pedig ha valakit felügyeltek orvosilag gyúrás téren akkor az ő lehetett


Külföldi oldalakon olvastam, a szivbetegség témát, hogy felvetődött a rosszul kivitelezett fekvőtámasz okozta szivbetegség kérdése

2015. febr. 9. 17:30
 5/16 - palilaci - ***** válasza:
Ez hulyeseg. Shwarczirol nem tudom, hogy igaz lenne ez, de tuti nem a fekvotamasztol van hanem inkabb (persze ha tenyleg valos, nem pedig vmi retardalt unatkozik) a rengeteg doppingtol amit tolt/tol magaba. Orvosi csapat ide, vagy oda csak 60+ mar az oreg es csak hormonok ezek a cuccok.
2015. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

arra van valakinek ötlete, hogy a fekvőtámasz bak melyik oldalát kell a mellkas felé forditani nyomás közben, számit, hogy merre forditod?


a b) azaz az "enyhén befelé dőlő" verziónál a termék dobozán úgy láttam, hogy az alacsony rész néz befelé

[link]


Egyenes nyomás esetén az alacsonyabb rész előre néz vagy hátra?

2015. febr. 9. 20:34
 7/16 anonim ***** válasza:

ha a mellizmodat akarod edzeni,akkor a c) kéztartással kell végezned szélesen és szűken.

széles fekvőnél a bak alacsonyabb része legyen feléd.

szűknél meg fordítva.

2015. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 10. 07:17
 9/16 A kérdező kommentje:
Az a) verziónál a bak alacsonyabb része néz előre?
2015. febr. 10. 08:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Swarci korában még nem voltak a testépítők ennyire ellenőrizve orvosilag, ők jóformán ők kísérletezgették ki a sport alapjait, szúrtak mindent ami jött... mellette füvet szívott és az alkoholt sem vetette meg... biztosan a fekvőtámaszoktól lett szívbeteg...
2015. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!