Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet kövessek?

Milyen edzéstervet kövessek?

Figyelt kérdés
Szeretnék erőben és izomtömegben is fejlődni. Emelett szeretnék megtanulni bizonyos sajáttestsúlyos gyakorlatok. Például fél kezes húzódzkodás, muscle up, esetleg más ilyesféle gyakorlatot. Szomatotípusom elméletileg (Sandorzsolt szerint) ekto-mezo. Izomrost arányról annyit, hogy szerintem a fehér rostok a dominánsak. Nincs olyan izomcsoport amit észrevettem volna, hogy le van maradva (mondjuk a vállam viszonylag széles).

2015. febr. 17. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=daxVya729YM


tenyérbemászó kisgyerek, de megmondja a frankót a témában.

2015. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pörölyfej Béla ***** válasza:

Szia.Megkaptam az üzenetedet, most jutottam el odáig, hogy van időm válaszolni. :)


Én arra gondoltam, hogy szerintem vegyíteni kellene a saját súlyos edzést a súlyzóssal.

Súlyzós gyakorlatok közül az alapgyakorlatokat ajánlanám, keverve saját súlyos gyakorlatokkal.

Feloszthatod nyomó-húzó napokra is, vagy alsó-felső test napokra is a programodat.


Én egy ilyen edzéstervet követnék:

Guggolás

Felhúzás

Fekvenyomás vagy Tolódzkodás

Evezés kétkezes rúddal

Mellről nyomás

Vádli állva

Húzódzkodás szűken


Először meg kellene erősödni, aztán el lehet kezdeni gyakorolni a muscle up-ot és az ehhez hasonló gyakorlatokat. A fél kezes húzódzkodás alapja ha először megtanulsz rendesen húzódzkodni. Esetleg saját súllyal is edzhetsz, bár a guggoláshoz ott is lehet, hogy kell majd súly, ha esetleg megakadnál és nem tudod elérni az egylábas guggolást.

Edzhetsz akár teljesen saját súllyal is, én a következőképpen végezném:


Guggolás

Fekvőtámasz

Tolódzkodás

Húzódzkodás

Kézenállásból fekvőtámasz

Vádlira állva, ha súly nélkül, akkor egy lábon állva


Itt fokozatosan kell nehezíteni, ameddig el nem éred a végső szintet. Például elkezdesz székre rakott lábbal fekvőzni, aztán egyre feljebb teszed a lábad, végül megpróbálkozol kézállásból nyomni. Mindkét edzéstervbe belehet iktatni a hidat is, nagyon jó gyakorlat. Bár vedd figyelembe, hogy egy idő után lehet, hogy saját súlyos edzésnél is kell valamiféle súlyt használnod, rásegítés miatt. Erre jó lehet egy iskolatáska is pár téglával vagy súlytárcsával. Saját súlyos edzéssel is jó kis izomtömeg lehet azért felépíteni, mi több ezeket otthon is meg lehet csinálni.

2015. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!