Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A mellizom erősítő gyakorlatok...

A mellizom erősítő gyakorlatoktól nem lesz kisebb a mellem? 20/L

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el a testépítést. (igen TESTÉPÍTÉST, ugyanis nagy tömeget akarok felvenni, sok sok izmot, mert nem akarok nyeszlett lenni soha többé)

20 éves vagyok, 161 centi és 46 kiló.


Eléggé soványka vagyok és erőtlen, ezért kezdtem el edzeni, és hízni szeretnék, persze nem zsírt.


Az edzőm már csinált nekem egy edzéstervet, és van benne pár mellizom erősítő gyakorlat. A mellem sajnos soha nem volt valami nagy, elég nagy tragédia lenne számomra ha még ettől is kisebb lenne, mert nem akarok soha szilikonmelleket, fúj :D

Szerintetek jobb ha inkább mellre nem nagyon nyomom?


2015. febr. 19. 18:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés. A mell legnagyobb része zsír. Mellméret akkor csökken, ha fogsz. Izomnöveléshez meg kalóriaplussz kell, tehát étrendtől függően zsirosodni is fogsz. Mellizom gyakorlatok miatt, meg kis mértékben a mellizmod növekedni fog. De ez maga a mell mirigy alatt van. Tehát még nölni is fog valamelyest a melled, bár nagyon minimálisan. A tömegnövelő étrend hatására viszont lehet, hogy látványosan is.


Vagyis semmi pánik, csináld csak.


(a lényeg úgyis az étrend)

2015. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi! Ment a zöld kéz!


Igen, mondta az edző is, hogy bármit ehetek, és amennyit akarok, de legalább napi 4x-5x, viszont diétáznom tényleg nem kell.

Jó is, mert mióta edzek, annyit zabálok mint az állat, viszont zsír felesleget nem veszek észre magamon :D

2015. febr. 19. 19:44
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nah az ilyen edzöktől mentsen meg az ég bárkit.


Olyan nincs, hogy bármit ehetsz, ugyanis az izmok fehérjékből épülnek fel, így az az alap, hogy rengeteg fehérjét eszel. Ez naponta 2g testúlykilógrammonként, te esetedben 90g állati eredetű fehérje kellene. Hús, tojás, túró.


A megnövekedet fehérjebevitel miatt, hogy az emésztésed is jó legyen, rengeteg rostban gazdag zöldség is kellene, kb ugyanannyi gramm, mint amennyi húst eszel.


Aztán persze a szénhidrát mehet addig, amíg nem veszed észre magadon, hogy zsírosodsz. De azért ne intézzük el a dolgot azzal, hogy azt és annyit eszel amennyit akarsz, mert az könnyen zsírosodáshoz vezethet, azt meg ugye nem akarjuk (annyira) :D

2015. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Jaj, nem úgy értettem.

Azt mondta, bármit ehetek (tehát nincs szigorú diéta), de igen, amit te is mondtál, hozzátetette: hogy a fehérjeturmixot nagyon nyomjam, emellett a szárnyas húsokat, zöldségeket főleg. De nincs kifejezetten kikötés, hogy ezt meg ezt meg ezt nem ehetek. Bár mondtam neki, hogy nagy édességes egyébként sem vagyok, egy tábla csokit körülbelül egy hétig eszem (úgy havonta egyszer vetemedem ilyenre kb, hogy veszek valamilyen csokit például). Szóval nem hülye az edzőm. :)

2015. febr. 19. 20:49
 5/21 anonim ***** válasza:

Akkor rendben, csak ugye nem volt teljesen egyértelmű.


Reméljük sikerül elérni a célod, hozzáállásod úgy nézz ki megvan hozzá! Sok sikert ;-)

2015. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Öröm ilyet olvasni :)
2015. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat. :) Szinte minden nap megyek, kissé megszállott lettem, nagyon jól esik minden egyes edzésen kinyírni magam :) Remélem, nem fog lankadni a lelkesedésem, és ez nem csak kezdeti motiváció :D
2015. febr. 20. 19:31
 8/21 anonim ***** válasza:
Óvatosan azért, túledzés is van a világon. Heti 4-5 napnál többet semmiképpen se menj kezdőként, de a 3-4 inkább javasolt egy ideig még. Az izmoknak regenerálódnia is kell.
2015. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én azért nőként NEM ilyen célokat tűznék ki magam elé, sokkal inkább egy arányos, rugalmas testfelépítést. Ebbe belefér NÉMI izomzat is, de ne akar súlyemelőnő alkat lenni, mert zéró lesz a szexuális vonzerőd és mondjuk 20% alatti testzsír arány esetén is számíts rá, hogy szexuális vonzerőd eléggé csökkenni fog.


Jó kis torna-edzés videó:

https://www.youtube.com/watch?v=wMQrCkjmGvk


Sokkal inkább ilyen akarj lenni:

https://www.youtube.com/watch?v=kR8l1pV-zPA

mint ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=U8Ub2L2reII ... :D

2015. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nah még egy okostojás, szerinted Rajnai Réka nem súlyzós edzéseket csinál? És ne keverjük már össze a testépítő fitnessmodelleket azokkal a nőkkel, akik annyi tesztoszteront nyomatnak magukba, amennyi egy 18 éves férfi autószerelő osztályban sincsen!
2015. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!