Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mit gondoltok a magasabb...

Ti mit gondoltok a magasabb ismétlésszámú edzésekről?

Figyelt kérdés
Szerintetek hasznosak? Olvastam, hogy pl. mell edzésnél nem a 4x8 nagyobb súllyal a jó, hanem a 3x20 esetleg 2x20 kisebb súllyal jobban kifizetődik. Bicepsznél szintúgy, 3x12 helyett 3x20 vagy 3x30. Tricepsznél 3x12 helyett 3x20. Szerintetek jobb, ha magasabb ismétlés számmal dolgozik az ember, tapasztaltatok különbséget?

2015. márc. 16. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beválhat az is, csak legyen benne progresszió. Magyarán fokozatosan emeld a súlyokat.
2015. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Néha nem árt változatosságnak, de az izmok a nagy súlyoktól fejlődnek. Kis súllyal nem lesz hipertrófia, elmarad a méretnövekedés. Bocs, de le kell megint írnom, hiába utálnak engem ezért sokan: 30 év edzés tapasztalata alapján írom.
2015. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Észrevettem, hogy nem érzem annyira a fejlődést már. Eddig én is pl. 4x8-at csináltam mellből, ki is nyomom amit kell, de eltelik egy hét megint mell edzés és megint ennyit tudok kinyomni. Több edzést kellene beiktatnom belőle egy héten?
2015. márc. 16. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Eddz piramisban is, menj fel nagyobb súlyra néha, ne sima 4x8-as széria legyen mindig.
2015. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én azóta vagyok rákattanva, amióta kb. 3-4 hónap alatt sikerült 80-90 kilóról 140-re emelni a guggolást olyan módon, hogy minden nap guggoltam 50-63 kilóba 50-et. Illetve januárban 73-ba 30-at.

Fekvenyomás kb. 80->100, felhúzás 110->140.

Emellett minimális volt a fehérje bevitelem, az is mind növényi volt (80-90 g körül/nap).

Februárban visszaestem, mert kitaláltam, hogy még jobban akarom növelni a szervezet hatékonyságát, a napi kajám 400g (!) fénymag volt ekkor. Kb 2 hét után minden piros led villogott a képzeletbeli műszerfalon, egész nap kómában voltam képletesen szólva, de még akkor is tudtam 100-120 kilóval guggolni.

Aztán vettem egy kis proteint, 100g/nap adaggal raktam be az étrendbe, mindjárt zöldek lettek a lámpák. Most csak 88 kiló súlyom van, ebbe 20-30at bele tudok guggolni.


Szóval mint látható, ez elég rendhagyó dolog, ugyanakkor úgy gondolom, a magas ismétlésszám önmagában is hasznos lehet, nem csak ilyen megközelítésben. Persze lehet mondani, hogy ebben konkrétan nincs tapasztalatom, hiszen nem normál rendszerben edzek. Ez igaz is, de valami oka csak van, hogy nem csökkent, hanem nőtt az erőm, méghozzá elég jelentősen, főleg a lehetőségekhez képest.


Meg kell jegyezni, hogy nem vagyunk egyformák, lehet hogyha odaraktak volna mellém egy hasonló erőszintű egyént, és ugyanazt csinálta volna mint én, 3 hét után feleannyi súllyal dolgozott volna*. Az is lehet, hogy jobban fejlődött volna mint én. Továbbá lehet az is, hogy ő a nagy súllyal ért volna el jobb eredményt, satöbbi.


Szóval továbbra is azt mondom, hogy nincs megírt igazság, mindenki magának kell kitapasztalja a dolgokat.



*itt megjegyzem, hogy egy idő után viszont mindenképp fejlődésnek indulna, mert ez az edzésmódszer olyan, mint a gálya. Feltéve, hogy van egy minimálisan, biológiailag-energetikailag kielégítő tápanyagbevitel.



Mondjuk fél-egy év múlva meglátjuk meddig jutok, már én is kíváncsi vagyok.

2015. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amiket elértél azok nem nagy súlyok, sima nagy súlyos sorozatokkal is ment volna. De te tudod, ha ezzel hozol egy jó formát, akkor nem szóltam.
2015. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

--gömb--


Ezzel a kajával a fele ment volna, ezek a súlyok soha az életbe.

Viszonyítsunk ahhoz, hogy napi 80-90 gramm növényi fehérje volt az össz bevitel, ami még nem is lenne baj (hogy növényi), de a kölesnek a gabonák között is a legrosszabb a profilja. A többi gabonát (zab, búza, árpa) meg már nem bírom, a hüvelyeseket meg főleg, kész életveszély.


Tudom amúgy, hogy ezek nem nagy súlyok. Végignéztem már egypár WSM videót :)

2015. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 15-20-as ismétlésszámmal is megvan az erőnövekedés, csak növelni kell a terhelést.


Az alacsony ismétlésszám okozza viszont az igazi hipertrófiát, a magasabb ismétlésszám ezzel szemben inkább az izmok szénhidrát raktározó képességét növeli.Ez jelenthet 2-3 kiló plusz testtömeget pár hét után. Én ezt tapasztaltam.

2015. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!