Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés vagy konditerem?...

Fegyencedzés vagy konditerem? (lent)

Figyelt kérdés

Először is erőt,állóképességet,gyorsaságot szeretnék növelni, de nem tudom,hogy melyik a jobb...

16 éves vagyok,186cm,74 kg



2015. ápr. 2. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell vagy? Csinálhatod mindkettőt is.
2015. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha 3 nap lejárnál a terembe, a többi nap meg fejlesztgetnéd, csiszolgatnád a mesterlépéseket?
2015. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gimnazista vagyok, 3-4 fele érek haza, napi 3-4 órát tanulok, nem sok időm lenne terembe járni
2015. ápr. 2. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Akkor nem értem a kérdést. Hiába írnánk, hogy konditerem, ha nem tudnál eljárni. Otthonra is tudsz venni súlyzót és ki tudod egészíteni vele a saját testsúlyos edzést.
2015. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,tényleg rosszul fogalmaztam meg magam, lenne időm kondizni, de 1,max 1,5 órát járni 3-4 naponta,és nemtudom,hogy úgy is megéri-e
2015. ápr. 2. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Megérné. 1 óra alatt le lehet edzeni. Nem attól lesz jó egy edzés, ha órákig lent vagy. Keményen, intenzíven kell tolni.
2015. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk heti 3 edzés az jó lenne, de úgyis mehet, hogy lemész heti két nap súlyzós edzésre és megy még mellé saját testsúlyos is otthon heti párszor.
2015. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az iskolai tornagyakorlatok vagy divatosabb nevén "Fegyencedzés" is csak addig jó amíg az izom nem fejlődik ki annyira hogy már nem elég a fejlődéséhez a saját testsúly.

Erőt mindkettővel lehet növelni mivel az izom nem azt nézi hogy te milyen edzést csinálsz hanem hogy megterhelés éri.

Állóképességet futással,ugrókötelezéssel,biciklizéssel,túrázással,kardióedzéssel lehet növelni.

Ezt a gyorsaságot nem értem milyen gyorsaságot akarsz növelni :D

2015. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindhármat egyszerre?

Akkor kösd fel a gatyád.

súlyzós edzés + futás(gondolom nem rövid és intenzív állóképességre van szükséged).

A gyorsaságot meg úgy tudod növelni,ha azt a specifikus mozdulatot ismételgeted, amiben gyors akarsz lenni. Általánosan nem növelhető a gyorsaság.


A dinamikus erőgyakorlatok pedig: Súlyemelés. Ehhez meg szakember kell.

2015. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki tényleg komolyan csinálja a fegyencedzést, akkor amellett már nemigen lesz lehetősége mást csinálni. (Na azért az egykezes húzódzkodás és társai nem olyan laza gyakorlatok, hogy hamar eljusson oda az ember, vagy hogy ne fejlődjön tőlük...megnézném én azt, akinek pár tucat egykezes húzódzkodás visszalépés lenne... )


Még mielőtt rámförmednétek, én inkább a súlyzós edzés+saját testsúlyos gyakorlatok kombinálását tartom jónak. Otthon is lehet és napi fél óra vagy heti 3*1 már csodákra képes.

2015. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!