Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Falnak támaszkodott fekvőtámas...

Falnak támaszkodott fekvőtámaszokat végeztem nagy ismétléssel, de sajnos megerőltettem a tricepszemet. Lehet csonthártyasérülés az ín tapadási helyénél?

Figyelt kérdés

Falnak támaszkodva csináltam fekvőtámaszokat, nagy ismétléssel. A vége felé már éreztem egy húzó érzést a tricepsz könyök felőli részében, de sajnos, buta mód folytattam a gyakorlatot. A túlerőltetés miatt fáj a triceps tapadási helyén a könyökömnél, valószínűleg csonthártyasérülés. Már 3 hetet pihentettem, de amint elkezdek edzeni, hamarosan újra jelentkezik.

Mit tanácsolnátok? Gyulladáscsökkentőt szedtem, meg kenegettem is hol bemelegítő krémekkel, hol dolobene géllel.



2015. ápr. 5. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Alacsony terhelésű edzéstől miért kapnál csonthártya sérülést?
2015. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Alacsony intenzitás, de magas ismétlésszám ugyanúgy lehet káros, jelenthet traumát, mint a nagy súly.

Másrészt ott érzem a fájdalmat ahol a m. triceps tapad.

2015. ápr. 5. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
hát igen. be kell melegíteni, nem 40-es ismétléssel kezdeni. pihentesd még + szedj ízületvédőt. ha nem jó továbbra se, akkor doki.
2015. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen vallást lehet követni. És nem azt vitatom, hogy magas ismétlésszám izomlázat okozhat, vagy minimális, jelentéktelen sérüléseket.


De említésre méltó izomsérülést, ín sérülést a nagy terhelés okoz. Nem tudom hogyan lehet egyáltalán összehasonlítani egy könnyített saját testsúlyos gyakorlatot például a nagy ellenállású súlyzós gyakorlatokkal. Na utóbbiaknál meg lehet sérülni, tényleg. Van is erőhatás, saját testsúly mozgatásánál nincs nagy erőhatás.

2015. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően igazad van, viszont esetemben, a jelentkező fájdalom, valamint h nem végeztem egyéb gyakorlatot, szerintem elegendő érv.
2015. ápr. 6. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben viszont lehet nem ártana orvossal konzultálni. Csak hogy felmérjétek a sérülés komolyságát.
2015. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!