Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni edzésterv egy 13 éves...

Otthoni edzésterv egy 13 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
annyi mindent olvastam már, hogy azt sem tudom mit csináljak.

2015. máj. 26. 17:17
 1/10 anonim válasza:
Egy atlagos laza eszestervet ajanlok. Pl alkartamasz, haspres, sulyzozas szuk, illetve szeles fekvotamasz, akar huzodszkodas is lehet. A futas es a kitores is jo. A labad semmikeppen se hagyd ki!
2015. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Leginkább fegyencedzés, de ha az nem tetszik akkor tarts velünk a tömegbuzulás irányába és kondizz ;)
2015. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés.
2015. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

13 évesen én inkább az állóképességet helyezném előre az izomépítés helyett. Aztán 1-2 év alatt fokozatosan térnék rá a súlyzós edzésre, és 15-16 éves korod körül már lehet az az elsődleges.

Szerintem addig fuss, bringázz, focizz, csinálj bármit ami jólesik csak intenzíven. Mellette végezz kis súlyos vagy saját testsúlyos alapgyakorlatokat: fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás.

Közben pedig tanulj: body.builder.hu :)

Jó edzést!

2015. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ehez mit szóltok: heti 2-3 intezív biciklizés ( emellé még 3-4x csak úgy a haverokkal)

heti 3x 10 négyütemű fekvőtámasz, 10 guggolás, 10 ugrálós kitörés, 10 Pike fekvőtámasz és ebből 3 kör

2015. máj. 26. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:
hát ez kevés. mondom fegyencezz.
2015. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A helyedben húzódzkodnék, tolódzkodnék, alkartámaszoznék felsőtestre, lábra pedig jobb híján 30m-es robbanékony sprinteket nyomnék.


Húzásból, tolásból csinálnék max ismétléses szuperszetteket. Értsd: befejezed a húzást, rögtön kezded a tolást, és utána van pihenő. Ebből 3-4 kör egyszerre. Alkartámaszt is addig told 3-4x, amíg megy. Sprintből egyszerre 15-20 menjen, de az teljes erőbedobásból, robbanékonyan.


Heti 3x megcsinálod, és jó leszel. Lesz egy alap izomzatod, és elég jó erőállóképességed, mire 2-3 év múlva elkezdesz konditermi súlyzós edzést végezni.


Legalább is ha újra 13 éves lehetnék, mint mikor elkezdtem, biztos, hogy így csinálnám.

2015. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hetes jól mondja. Meg tanulj majd meg kézállásból fekvőzni, csinálj fogáserősítést. Utóbbit sokan elhanyagolják.
2015. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kézállásból fekvővel óvatosan kell bánni, elég nagy fokú mobilitás kell hozzá, hogy biztonságosan tudd végezni, és ne menjen szét a vállízület. Az emberek 90%-a szarul végzi egyébként, hiába fegyencedzsnek meg sztrítvörkáutoznak. Én azt mondom, ha nincsenek minimum tornász barátaid, el se kezdd gyakorolni. A sima kézállás, kézállásból sétálás az mehet, de a nyomást ne erőltesd.
2015. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor heti 3x


tolódzkodás max

húzódzkodás max

fekvőtámasz max

3 kör


plank 3*Max


sprint

guggolás 10

15-20kör

2015. jún. 12. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!