Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges, hogy a súlyzós...

Lehetséges, hogy a súlyzós edzés engem jobban igénybe vesz? Miért pihenem magam ki olyan lassan?

Figyelt kérdés

Én is a terembe járok edzeni,mint mások.

De annyira el tudok fáradni,főleg a combom, hogy napokkal későbbi is érzem ha pl egy lépcsőn kell felmennem, vagy egy dombra felkaptatni.

Pedig már egy ideje edzek.

Mindezt úgy, hogy szerintem nem teszem magam oda olyan keményen, mint mások !

A vállaimban is szoktam ezt érezni.


Lehetséges, hogy a súlyzós edzés engem jobban igénybe vesz, mint másokat?

Vagy azért,mert a súlyomhoz az erőmhöz képest én nagyobb súlyokkal dolgozom? Nem az izomnövelés a cél.

Látom másokon, hogy adott esetben mennyire meg tudják gyötörni magukat. Én kevesebbet csinálok ám napokkal később is gyenge vagyok.

Miért ?



2015. máj. 27. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Alszol eleget? Eszel, iszol eleget? Multivitamint szedsz? Milyen munkát végzel? Ezek mind közrejátszhatnak a regenerációban. Emellett persze lehet genetika is, de én magamon pl azt vettem észre, hogy ha csak hetente egyszer edzek meg egy izmot , akkor hosszabb izomlázam van , míg ha kétszer, háromszor, akkor semmi nincs.
2015. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ez lehet vitamin hiány is. Lassabban regenerálódsz. Szerintem próbálj ki egy multivitamin csomagot és 1-2 hónap után nézd meg, ugyan úgy fáradsz-e.
2015. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Osynho ***** válasza:
Ha nem az izomnövelés a cél, akkor mi? Mert ha szálkásítás, akkor kalória mínuszban vagy, amikor könnyen előfordulhat ilyen állapot. Főleg minimális szénhidrát mellett.
2015. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Multivitamint szedek már több hónapja. De csak azt.

Az alvás változó. Nem a mennyiség inkább minőség,rendszeresen felébredek.

Nem fizikai munkát végzek.

Jobbára én is kétszer edzek egy izmot,de más gyakorlatokkal.

A combot pl guggolással és felhúzással is terhelem.

2015. máj. 27. 11:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Kajád milyen? Gyanítom, hogy ott van a gond. Egyszerűen nem regenerálódsz ha nem eszel rendesen.
2015. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez sok minden lehet amit előttem leírtak már, de genetika függő, hogy kinek mennyire érzik meg az izmai az edzést. Nekem a combom tipikusan 4-5 napig izomlázas, mellem általában 2-3 napig, a többi meg teljesen esetleges, de max 1-fél napos történetekről van szó. Ez teljesen normális.
2015. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nem a legjobb, de ismerek én olyat aki nem táplálkozik ehhez megfelelően és meg sem fárad el úgy, mint én.
2015. máj. 27. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az alvás változó. Nem a mennyiség inkább minőség,rendszeresen felébredek."


Akkor gyanítom túl stresszes is vagy.Ez simán lehet egy ok.

2015. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is rosszul alszok mostanában, rossz az étrendem, már vitamint se szedek és nagyon rosszul bírom, pedig csak saját súllyal edzek.
2015. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hogy értsétek,pénteken edzettem,hátfőn fáradt volt a bicepszem úgy, hogy azt pont nem edzettem pénteken. Lehetséges,hogy más sportot kellene keresnem vagy ritkábban edzeni?
2015. jún. 2. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!