Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásító étrend visszatérő...

Szálkásító étrend visszatérő sportolók részére, de hogyan?

Figyelt kérdés

Jelenleg 93 kg vagyok, de 81 kg-ra kéne lemennem, hogy a régi súlycsoportomban tudjak versenyezni 5 év kihagyás után (a sportot 3 éve hagytam abba, 2 évig még csináltam hobbiszerűen). 2 hónapja kezdtem el heti 2x-3x sportolni, hogy fokozottan vissza tudjak szokni a terheléshez. Nem soká' viszont elkezdenék egy 14 hetes szálkásító diétát, hogy legkorábban októberben hivatalosan is vissza tudjak térni szeretett sportágamhoz (előtte még biztosan nem).


Nos, ha jól tudom, a szálkásító diéta lényege az, hogy kevesebb kalóriát kell bevinni a szervezetbe, mint amennyit a szervezet elhasznál egy nap, és csökkenteni kell a szénhidrát bevitelt, de nem szabad teljesen kiiktatni, emellett a fehérje bevitelt növelni kell.


Nos, ha jól számoltam, akkor heti 5 kemény edzés mellett naponta 3000-3200 kcal-t kellene max fogyasztanom, és 160-180g fehérjét kell bevinnem a szervezetembe. Ja igen: 25 éves vagyok, 180 cm, és 93 kg (a tömeget igaz, már írtam). 5x-6x kéne ennem. A két fő kérdésem:


- Mennyi szénhidrátot fogyaszthatok egy nap? Gondolom, csak lassan felszívódó szénhidrátot fogyaszthatok.

- Mit reggelizzek? Tízórai, uzsonna mi legyen? Az ebéd és az edzés utáni vacsora az még valahogy oké, de a többi napszakban nem tudom, hogy mit egyek. Zabpehely? Magas a szénhidrát tartalma, de lassan felszívódó szénhidrátot tartalmaz, nem tudom, hogy ehetek-e.


Azzal is tisztában vagyok egyébként, hogy 20-25 naponta kellene töltőnapokat tartanom.


A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!



2015. máj. 31. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha versenyszerűen sportolsz (mit is?), akkor nyilván van edződ, aki személyre szabottan meg tudja mondani ezeket, mert ismer téged, mi viszont nem.


Amúgy ezen a töltőnapon behaltam, tényleg kell 20-25 naponta? Ne viccelj már!

2015. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kell nekem interneten hülyeségeket olvasni.. :D A sport egyébként amatőr ökölvívás.
2015. máj. 31. 16:38
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké, nem kell töltőnap. Arra is rájöttem, h nekem nem kell ennyi kcal-t bevinni a szervezetembe, még kemény edzések mellett sem (box + crossfit), lényeg, h a fehérjeszint meg legyen, és ne egyek túl keveset se.


De a kérdésem még mindig az, hogy tízóraira, uzsonnára mit egyek? Max mennyi zsírt fogyaszthatok szálkásító diéta alatt? És szénhidrátot

2015. jún. 2. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!