Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervvel kezdjen...

Milyen edzéstervvel kezdjen egy totál kezdő?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy változtatni akarok, unom már hogy ilyen sovány vagyok,tömegnövelő étrendet már néztem holnaptól úgy is vásárolok, csak közben szeretnék edzeni is, itt viszont kezdődik a probléma erőm annyi hogy 10 szabályos fekvő után már fáj a kezem, mit lehetne csinálni? Mit ajánlotok
2015. júl. 11. 22:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Kondiba nem akarok menni, fekvő helyett ajánlatosabb lenne súlyzókat használni? közben milyen más gyakorlatokat végezzek
2015. júl. 11. 22:13
 2/4 anonim ***** válasza:

google - fegyencedzés pdf

olvass

2015. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sowilo ***** válasza:

Otthonra fölösleges súlyzókat venni. Kéne egy fekpad, egy guggolóállvány, egy 20as rúd, meg súlyok, és ez a minimum. Csak akkor éri meg ha sok pénzed van.


Amire szükséged van, az egy ajtókeretbe szorítható húzódzkodó rúd, ha nincs olyan hely ahol tudnál húzódzkodni(pl egy egyenes, erős faág), meg egy hátizsák, amibe később pakolsz majd téglákat, még később meg veszel bele súlytárcsákat.


Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy fáj a kezed. Ha a csuklód fáj, az azt jelenti, nincs meg a megfelelő mobilitása a fejvőtámaszhoz, nyújtani kell sokat.


Egyébként húzódzkodj, fekvőtámaszozz heti 3 alkalommal. Ha 15-20 fekvőtámasz megy, válts tolódzkodásra két szék között. Ha mindkét gyakorlatból megy ennyi, kezdd el súllyal nehezíteni a gyakorlatokat. Lábra sajnos nem tudsz edzeni súly nélkül, hasra csinálj alkartámaszt.

2015. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Musclemore ***** válasza:

Laza teljestestedzés 6-8hétig minimum.

Minden edzésen megmozgatod az egész tested, de elején tényleg csak megmozgatod és edzésről-edzésre növeled a terhelést. (hétfő-szerda-péntek, ez a legjobb elosztás szerintem)

Legyen bemelegítés és nyújtás a végén.(hideg izmot soha nem nyújtunk, legalábbis intenzíven.)

2015. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!