Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek 40 éves korban...

Szerintetek 40 éves korban lehet még eredményesen izomtömeget növelni úgy, hogy korábban nem foglalkoztam testépítéssel?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Változtatni soha nem késő! :)
2015. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért mert 40 éves valaki, nem kell befeküdni az ágyba és passzivan várni a halált. Bármilyen sportot el lehet kezdeni 40 évesen.
2015. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a passzív halálvárásra gondoltam, csak lehet, hogy már nem fejlődik úgy az izomzat, mint évekkel korábban.
2015. júl. 21. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alacsonyabb a tesztó szint mint a fiatalabbaknál, de attól még lehet fejlődni, csak lassabban kicsit. Az edzés ráadásul emeli ! Az izületekre is jobban kell figyelni.
2015. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy lehet fejlődni, de főleg kell étrend is.
2015. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagcsere egy kicsit lassabb már általában így sokkal könnyebb lesz tömegelned a diéta viszont húzósabb is lehet e miatt.A tesztó szint csökkenése ennyi idősen már érezhető egy kicsit de a fejlődésed nem befolyásolja jelentősen.
2015. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Bár csak 37 vagyok, de fel se merült bennem ez. És nálunk kettlebellen még 60 feletti nő is van, aki tolja keményen.

Az ízületeidre minden korban figyelni kell. Nem is az életkor itt a kérdés, hanem az, hogy hány évig voltál passzív, mennyire vagy berozsdásodva. Ha eddig nem sportoltál, akkor arra figyelj, hogy rengeteg vizet igyál amíg ki nem tisztul a szervezeted és hozzá nem szoksz az egészhez. Persze utána is kell inni, de én pl. az elején folyamatosan szomjas voltam, aztán ahogy nőt az izomtömeg, az edzettség, az állóképesség és a szervezet "kitisztult", egyszer csak azt vettem észre, hogy nem kell folyton olyan sokat innom, kibírom annyi vízzel is az edzést vagy egy túrát mint mások.

2015. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Először is: nagyon fontos, hogy tudd mit csinálsz. Nem szabad csak úgy belevágni, mert elkövethetsz 1000 és egy olyan hibát, amik miatt lehet hogy a lelked is kiteszed, mégis elhanyagolható lesz az eredmény.

Én rászánnék 2-3 délutánt arra, hogy itt olvasgassak:

[link]

(persze később is érdemes, de kezdőként méginkább)

Emellett alapmű a Sárga Kapszula. Ingyen letölthető ugyaninnen. Abban mindent megtalálsz, amire szükséged van, és ami kötelező a fejlődéshez.

Mint fentebb is írták, valószínűleg eleinte nehézkesebb lesz neked, főleg míg ki nem tisztul a szervezeted, de idővel javulni fog. Szóval mindenképpen érdemes!!

Sportolni jó! És minden korosztálynak kötelező!!!

2015. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!