Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy ilyen fizikumot, hogyan...

Egy ilyen fizikumot, hogyan és mennyi idő alatt lehet elérni?!

Figyelt kérdés

Kép lejjebb!


Jelenleg 176cm, 65kg vagyok, és elég "vékony". Leginkább csipőre és combra vagyok "vastagabb". Nem nagyon sportoltam eddig semmit, de szeretnék elkezdeni lovagolni (heti 2 órát). 30.000-40.000 forintból milyen étrendet lehetne kihozni, hogy hasonló fizikumot érhessek el? Konditermet nem szeretem.



[link]



2015. júl. 27. 16:15
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Én is összedobtam magamnak. És még 50K alatt vagyok. :)
2015. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Gondolom mindketten erőemelő bajnokok vagytok, egyébként 10-12% testzsíron, és a 300kg-s guggolás mellett (amit ugyebár otthon nyomtok, szerencsére van hozzá elég súly és minőségi rúd), még jól is néztek ki, mondjuk úgy, hogy pólóban sem kérdezik meg tőletek, hogy "do you even lift, bro?". :)


Sajnos ezek közül egyik sem túl valószínű, így újra elbukik az otthoni terem ötlete.

Egyébként ha van időtök, leírhatnátok egy otthoni terem költségvetését.

2015. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Persze az erőemelő bajnok sarkított példa, kedves gyökerek. Az átlag embernek ugyanúgy nem felel meg az otthoni terem, illetve nem OPTIMÁLIS, mint egy erőemelő bajnoknak (legalábbis az, amit annyi pénzből össze lehet hozni, amit egy átlag ember megengedhet magának).
2015. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

32. Nem,nem vagyok erőemelő bajnok és nincs 300 kg-nyi súlyom,150 kg van itthon és még kezdő vagyok,januárban kezdtem el edzeni és ez a 150 kg súly szerintem még 1-2 évig elég lesz,de ha majd kevés lesz akkor veszek újakat,ehhez nagy gondolkodás kellett,igaz?:D

"Sajnos ezek közül egyik sem túl valószínű, így újra elbukik az otthoni terem ötlete. "


Miért,aki nem edz 4 éve annak nem lehet terme otthon?Hogy tudsz ekkora hülyeségeket írni?

"Egyébként ha van időtök, leírhatnátok egy otthoni terem költségvetését." Na szerintem itt lett vége az értelme a vitának mert azzal kezdődött az egész hogy leírtam mennyiből lett a termem és mi van benne,de látom el se olvasod amit írok csak a hülyeséget írod...


"Az átlag embernek ugyanúgy nem felel meg az otthoni terem, illetve nem OPTIMÁLIS"


Valóban?Haverom 8 hónapja edz rendes konditeremben,profi gépekkel meg ERŐKERETTEL,és nagyobb az izomzatom mint az övé és még nincs is kiszámolt étrendem ,kb ennyivel ér többet a profi terem mint az itthoni,annyiban jobb hogy kényelmesebb

2015. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Ha ezt se sikerül felfognod és megint írod a hülyeséget akkor én feladom,nem vagyok tanár hogy értelmet verjek a fejedbe
2015. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Melyik részét nem érted egyébként annak, hogy "az átlag ember nem engedheti meg magának"? :)


Az otthoni terem kurvä jó ötlet, és kényelmesebb, jobb mint a konditerem minden szempontból. Én is élvezném, ha csak az udvarra kellene kimennem edzeni. Ennek ellenére NINCS annyi pénzem, hogy annyi súlyt, rudat, erőkeretet, padokat, csigás gépet vegyek, ami kielégíti a szükségleteimet. Mint ahogy az átlag embernek sincsen.


Első nap a teremben 20 kg-val ment a deadlift, 3 hónap edzés után 120 kg-ig jutottam. Fekvenyomásnál üres rúdtól 60 kg-ig. Guggolásnál 20 kg-tól 100-ig. Mellről nyomás üres rúdtól 40kg-ig. Plank súly nélkül 38 mp-ról 30 másodpercre, a hátamon 60 kg-val. Döntött törzsű evezés 10kg-tól 80-ig (pendlay 0-tól 50-ig).

Ezek a számok 5 ismétlésen értendők, mindenféle szar övek meg bandázsok és gurtnik nélkül. Ez az első három hónap. Mindenkinek lehet otthon terme, de nem igazán éri meg senkinek sem, főleg nem kezdőknek, akik nem tudnak elég pénzt áldozni rá. Ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor nincs miről beszélnünk.


Ha pedig ilyen értelmi fogyatékos vagy, akkor képzelem, milyen lehet a haverod a teremben, vagy hogyan edzhettek és kajálhattok. :)

2015. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
300 kilóval naturálban az életben nem fogsz guggolni. Legfeljebb 200 kilóval. Fekvenyomni meg elég a testsúlyod kétszerese. Amúgy meg ki akar erőemelő bajnok lenni, amikor mi testépítéssel foglalkozunk? Hmn? Egy normál teremben se leszel erőemelő bajnok, mert ha leejted a 200 kilót felhúzásnál, akkor rögtön szaladnak a recepcióról reklamálni. Mert ugye a sok mainstream teremben ez nem megengedett... Egyébként meg elmennék terembe, csak az a baj, hogy itt nálunk van kettő érdemes, ebből az egyik egy agyonzsúfolt mainstream fitness terem, a másikba meg a város legalja jár. Szóval vagy megyek a sznobok közé, de ott ugye kinéznek, mert nem Nike cuccokba edzek meg papucsba és nincs A8 Audim vagy megyek a kisebbség meg a volt bűnözők közé.
2015. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Abban viszont egyetértek, hogy például egy bérházba nem lehet mindezt berendezni. De ha van egy üres pincéd vagy garázsod, akkor veszel 120-150 kiló súlyt, egy fekpadot, egy húzódzkodót meg a guggoló állványt kell valahogy megoldani és már mehet is a tréning. Gépek meg minek?
2015. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

5 ismétléseiddel hatalmas testépítő lehetsz,amiről te beszélsz az az erőemelés,amiről én a testépítés,megnézem hogy 3 hónap edzés után 80kg csinálod a döntött törzsű evezést 12 ismétléssel LASSAN KONTROLLÁLTAN mert így igazán hatásos az egész,de te minek is beszélsz erőemelésről?:D

Aki a 0-ról kezdte (mint én) és aki testépítést végez szabályosan,lassan,kontrolláltan annak 1,5-2 évig elég a 150 kg,de gondolom te ezt se fogod fel mert megint írtad a hülyeséget :)

"Ennek ellenére NINCS annyi pénzem"

Aki csak erőkeretbe tud edzeni azt megértem,de aki tudja hogy hogyan lehet legjobban stimulálni az összes izomcsoportot az 100ezerből is kihozza,az meg nem több mint 1 évi konditerem bérlet,most gondolj bele,aki komoilyan elkezdi a testépítészt az éveken át lemegy a terembe és 10 év alatt otthagy minimum 700.000 ft-ot,és egy fullos otthoni terem az negyed ennyibe se kerül

"Ha pedig ilyen értelmi fogyatékos vagy, akkor képzelem, milyen lehet a haverod a teremben, vagy hogyan edzhettek és kajálhattok. :)" Ezzel a stílussal csak magadat minősíted és igen,nem tökéletes a kajálásom,de ez most hogy jön ide?És a leírtjaid alapján én sokkal eredményesebben edzek mint te ,mármint ha testépítői szemszögből nézzük,ha erőemelőiből akkor természetesen nem

2015. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Ja és azt hozzáteszem a panellakóknak ez tényleg problémás de én kertes házba lakok falun,és a legközelebb rendes konditerem amibe jobb a felszerelés mint a pincénkbe az innen 40km-re van,átszállásos közlekedéssel,laza 2 óra az út és napi 1000 ft
2015. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!