Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kalóriával kellene...

Hány kalóriával kellene szálkásítanom, ha a zsírmentes testömegem 65-70 kg körül van, egyébként pedig 85 kg vagyok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Heti 3 teljes test edzés, még elég kezdő vagyok, de főleg erő növelésre koncentrálok. Persze mivel túlsúlyos vagyok, ezért a diétámat alakítva szeretnék fogyni, 10-12% testzsírra.


Még egy kérdés: az alacsony intenzitású aerob edzés (1 óra gyors séta éhgyomorra) nem igényel extra kalóriákat, ugye? Tehát, ha eszek a súlyzós edzések miatt X kalóriát, akkor nem kell még az aerobok miatt pluszban többet enni, hogy ne veszítsek izmot (nem igazán látom értelmét akkor az edzésnek)?


Táplálékkiegészítők terén a következők mennek: multi, omega3, D3, Thermo Drine Pro, 1000mg L karnitin (edzések előtt), Super Fat Burner, yohimbine HCL (0.2mg / tskg). A fehérje mindig megvan szilárd kajából.


Még valami: régebben próbálkoztam ketogén diétával, így pontosan tudom, hogy 2.5 - 3 kg glikogén van bennem (ha ez számít valamit).


Majdnem 3 hónapig voltam 2400 kalórián, le is adtam vele 8 kg-t, de elakadtam. Lecsökkentettem a kalóriákat 2200-ra, de még mindig nem fogyok. Ötletek? Mennyinek kellene mennie?



2015. aug. 10. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez bizonyára emberfüggő és kitapasztalni lehet.


Pontosítok. Nincs benned 2,5-3 kg glikogén, ez többségében víz, csak egy töredéke glikogén (talán az ötöde? számokban nem vagyok jó, de mintha az lenne).


Minden extra mozgás igényel extra kalóriát. Ha rendszeres, akkor állítólag optimalizál a test és kevesebbe kerül, de tuti többet égetsz, mintha csak ülnél helyette.


Nem eszel sokat, de úgy tűnik, mégis csökkentened kell a szénhidrátot. Bár a test annyira komplikált, van, aki érzékeny az étrendtől kezdve az alvásig mindenfélére.

2015. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!