Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok éjszaka...

Tibor8815 kérdése:

Miért nem tudok éjszaka aludni edzés időszakban?

Figyelt kérdés

Mikor 18-20 éves voltam ész nélkül heti 5 napot edzettem semmiféle táplálékkiegészítő nélkül. Istenkirály edzések voltak. És az alvással sem volt problémám. Nem fejlődtem gyorsan de nem volt pénzem kiegészítőkre. Ez ment néhány évig. 23 lehettem nagyobb szünetet tartottam, néhány hónap múlva folytattam és körülbelül akkor kezdődtek az alvásproblémák. Még az ágyamat is kidobtam hátha az a hibás de nem. Azóta többször abbahagytam hosszabb időre és elkezdtem (költözés, meló, alvásprobléma, sérülés miatt) az edzést. Most alakult úgy a helyzetem, hogy tudok ismét ezzel foglalkozni. Jelenleg heti 3x melózok. Sokszor éjszaka. Az éjszakázás után tudok néha egy jót aludni (mikor már teljesen kimerültem). Edzésnapon alszom a legrosszabbul. Hiába vagyok fáradt és edzettem egy brutálisat (ilyenkor alszok a legrosszabbul) vagy éppen kicsit visszafogottabban, el sem tudok aludni, vagy ha 1 óra múlva mégis sikerül, éberen alszom, jár az agyam... hihetetlenül rossz érzés reggel hulla fáradtan felkelni, egész nap ásítozok és fáradt vagyok. Szedek Multi Pro plus-t ebéd közben, 100% WHEY PROTEIN* PROFESSIONAL-t edzés után és SuperCarb Fast szénhidrátot edzés közben és után. Mellette csirkemellet, marhahúst rizzsel vagy krumplival. Napi 4-5 étkezésben. 100-120g napi fehérje mindig megvan. De ha egy hónap kihagyást tartok akkor szépen lassan helyreáll minden és tudok aludni. Amint visszatérek az edzéshez kezdődnek a problémák.

Reggel nagyon fáradtan kelek hiába "aludtam" 8 órát. Természetesen az edzés sem megy, nem fejlődök, csökken a motiváció, ingerült vagyok. Már váll sérülésem is Volt ebből kifolyólag. GABA Dymatize-t tolok most, Tryptophannal. Szinte semmit sem segítenek. Valamit nem tudok a szervezetemnek megadni edzés után amire szüksége lenne, hogy tudjak aludni, regenerálódni. De nem tudom mi kellene még. Az edzéstervem is változtattam már, eredmény nélkül. A mostani: Heti 3 nap edzem: hétfőn, szerdán, pénteken. De 2 napos az edzéstervem. PL.: Hétfő: mell, hát, tricepsz. Szerda: váll, láb, bicepsz. Pénteken pedig a hétfői még 1x. A jövőhét pedig a váll, láb, bicepsz-el kezdődik. Szóval mindig váltakozik. Vitamin megvan, fehérje megvan, szénhidrát megvan, hús, zöldségek napi 4-5 étkezés megvan, pihenni is van időm. Minden megvan csak az alvás gátol meg a fejlődésben. Kérlek segítsetek!

Tudom, h hosszúra sikerült de minél részletesebben próbáltam.

Köszönöm!!



2015. szept. 1. 02:04
1 2
 11/14 anonim válasza:
Nálam annyi történt csak,hogy a héten elkezdtem biciklivel járni munkába (ez napi 10km),mert már évek óta nem mozgok rendszeresen. Ma szerda van de már busszal jöttem egyszerűen nem aludtam jót-sőt-az elmúlt két éjszaka, pedig ezzel sosem volt problémám. Másra nem tudok gondolni csak a biciklizésre ezzel kapcsolatban.:(
2018. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Laci555 válasza:

Mivel ez a téma még mindig eredményezett hozzászólást, ezért írok hátha valakinek segítség. Fentebb már írtam a hasonló problémámról. A poén: leszoktam a kenyérről és a lisztes dolgokról. Ezt nem tartottam ebben a témában lényegesnek. Lényeges volt!!! Bár több orvosnál jártam és senki nem tudott értelmes tanácsot adni, véletlen a neten találtam egy hasonló esetet és nekem is bejött.. Visszaszoktam a kenyérre... Totál értelmetlen, de megoldódott a problémám! Mióta kenyeret eszek újra alszom... Érteni nem értem de hiba volt leszokni a lisztről. Még a kardiológust is megjártam miatta...

:)

2018. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok!

Nálam aktuális ez a probléma, bár nem ennyire súlyosan, mint ahogyan írtátok. Viszont mióta komolyabban edzek, azóta nem alszom annyit/nagyon korán kelek/sokáig fent vagyok. Nálatok hogy alakult a dolog? Találtatok megoldást, ami abszolút bejött?

2020. aug. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

sziasztok,


régi téma, de nekem most lett aktuális.

Én másfél hónapja kezdtem el edzeni, heti 3x teljes test edzést csinálok.

Az első néhány hétben még nem, de kb.3-4 hete nagyon rosszul alszom, edzés után főleg.Én túledzésre gondolok,annak tünete a rossz alvás.

2023. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!