Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos gyakorlatokka...

Saját testsúlyos gyakorlatokkal szeretnék edzeni, diéta stb?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok 189 cm, 64kg.

Tudok 6 szabályos egykezes fekvőtámaszt, szóval nem vagyok gyenge.

Összeálítottam magamnak egy diétát, és ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy szerintetek milyen???


Reggelire rostos szénhidrátokat és fehérjét fogyasztok pl.: friss zöldséget, gyümölcsöt, natúrjoghurtot, kefírt, sajtot ... stb ...


Ebédkor ugyanúgy étkezem, mint reggel.


Edzés után rögtön iszok egy fehérje turmixot, aztán a többi fehérje szükségletemet elosztom a nap többi részére.

Egy nap annyiszor 2g fehérjét viszek be ahány kg vagyok! (nekem 128g)

Edzés utáni rehidratációhoz, házitejet, vagy vizet iszok.


Kb 1 órával edzés után keményítős szénhidrátokat fogyasztok pl.: rizs, krumpli, tészta stb


Napközben OMEGA 3,6,9 tablettákat, különféle vitamin tablettákat eszek.


5. Vacsora a főétkezésem, úgy 7-8 óra tájban.



2015. szept. 26. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt nem igazán értem... vacsora a főétkezésed? miért ugyan azt eszed ebédre, amit reggelire? és miért ez a reggelid? szóval több hiba is van... olvass utána a helyes tömegnövelő étrendnek: body.builder.hu oldalon találsz cikkeket róla. reggelire kellene a fehérje turmix zabpehellyel. 2. 3. 4. 5. étkezésnek pedig rizs, csirke, brokkoli. (például) vacsorára meg mondjuk light túró kb. 200-300g... de reggelire mehetne tojásfehérje is zabbal. sok féleképpen lehet variálni, de ez semmiképpen sem jó. a tej pedig hülyeség, de ha szereted ihatod, mert nyilván nem élsportoló vagy. izmosodni nem fogsz tőle.. vizet pedig elég sokat kéne. napi 3-4 liter
2015. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha csinálnék egy normális diétát, és úgy edzenék saját testsúlyal, több év kemény munkájával sem izmosodnék?
2015. szept. 26. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Saját testsúlyos edzéshez ez a diéta elég lagymatag, ezzel nem lehet fejlődni.


Jobban járnál, ha csirkemellfiléből, a pulykamellből, a halból, a tojásból, a tejtermékekből, például, sovány túróból natúr joghurtból állítanád össze a napi diétás étrendet, melyek igen sok hasznos fehérjét tartalmaznak a szervezetnek.


Aztán persze naponta kellene a szénhidrát bevitel is, melyek zabpehelyből, a rizsből, a teljes kiőrlési tésztából nyerhetők a szervezet részére. Ezekhez még kellene zöldség, melyeket te is leírtál.


Ezenkívül elég lenne az omega3 kapszula szedése. Azt nem tudom, hogy milyen különleges vitaminokat szedsz naponta, talán jó lesz. Talán még ajánlanák részedre kalciumot magnéziumot. Ezek a táplálék kiegészítők is hasznosak lehetnek.

2015. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sowilo ***** válasza:

De, gyenge vagy. Az egykezes fekvő nem nagy kunszt. Majd ha kivágod a mellső függőmérleget szabályosan, vagy meg tudsz csinálni egy lendület nélküli abcúgot gyűrűn, akkor leszel erős. Nincs ezzel baj, csak eddzél rendesen, és fejlődni fogsz. Egy gyakorlatból egyszerre 8-10 ismétlésnél többet ne csinálj soha, ha képes lennél rá, nehezítsd, akár súllyal. 100 fekvőket nyomni nincs értelme.


Gondolom erősödni és nőni szeretnél, ez a célod a diétával. Ha az egészség is fontos, zárd ki a cukrot, tejterméket, és a búzalisztet(teljes kiőrlésűt is). Menjen a hús és a tojás, amennyire csak a lehetőségeid engedik. A tojásnak ne dobd ki a sárgáját, a koleszterintől már nem félünk, ez a 21. század. Ugyanezen okból kifolyólag mehet a zsírosabb hús is, a belsőségek pl rengeteg hasznos anyagot tartalmaznak, tolj néha májat, szívet, tüdőt, stb. Persze, fogyassz növényi zsírokat, de az állati, telített zsírt se zárd ki. Nem csak szénhidrátból lehet energiát bevinni, és nem is érdemes csak arra támaszkodni, ha egészséges szeretnél lenni.


Nagyjából ezek az észrevételek.

2015. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok hasznos kommentet, ment a zöld kéz ;)
2015. szept. 26. 19:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy véletlenül elírtam, nem 189 cm vagyok, hanem 179 :(
2015. szept. 26. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy a római harcosok is így ettek, hogy nappal alig, és este bezabáltak.. értem én ezt a harcosok étrendje maszlagot... de akkor már azt is nézzük, mennyi is volt akkoriban az átlag életkor, 25-35év talán?
2015. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sowilo ***** válasza:

# 7 Ami azt illeti, a római harcosok a testsúlyos edzés mellett korabeli eszközökkel rengeteg súlyzós gyakorlatot végeztek, ahogy az ókori görög sporotlók is.


Az átlagéletkor pedig azért volt 30 év, mert ebbe az is beleszámít, hogy minden második ember még gyerekként meghalt valami betegségben. Elég ha annyit mondok, hogy a nyilvános vécékben ugyanazzal a szivaccsal töröltek segget... a táplálkozásnak ehhez semmi köze. Sőt, az időszakos böjtöléssel akár izomépítéshez kedvező hormonális reakciókat is ki lehet váltani a szervezetből, ha okosan csinálod. Persze nem "harcosok étrendje" módszerrel.

2015. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!