Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tömegnövelőt edzés után...

A tömegnövelőt edzés után kétszer vagy edzés előtt és után vegyem?

Figyelt kérdés

3 hónapja gyúrok, és eddig naponta kétszer ittam, edzés előtt 1 órával és egyből utána. Olvastam hogy nekem edzés utáni 2 órában kell 65g fehérje és 130g szénhidrát. Úgy jó, ha mától edzés után kétszer iszom meg?

3 hónap alatt nőttem 8kg-t.



2015. okt. 20. 15:06
 1/5 Valter6672 ***** válasza:
100%
tömegnövelőt csak edzés után iszunk, mivel tele van cukorral, ami edzés előtt nem ajánlott.
2015. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Reggel és edzés után kéne.

Ha nincs edzés akkor elég egyszer, reggel.

A tömegnövelővel vigyázni kell, mert mint írták is, telis tele van cukorral, ami a mérlegen jónak tűnik, csakhogy a testkompozíciód már annál kevésbé lesz üdítő látvány.

Én, mikor nagyon szerettem volna költeni ilyesmikre és még hittem is bennük, tehát kb 8 éve ezt úgy oldottam meg, hogy reggelire ittam tömegnövelőt, edzés után pedig egy tejsavó fehérje+vitargo kombót. Ha nem mentem edzeni, akkor pedig valamilyen kevertebb fehérjét löktem este.

Igaz elég izgi volt kiadni 4 készítményre a lóvét, azonban közel ugyan ott voltam árban, mintha egyfajtából innék kétszer egy nap. Viszont a hatásfok lényegesen jobb volt.

És az edzés utáni szösszenetről.. A bevitt tápanyag legalább 60%a legyen szilárd forrásból. De legalább! Így pedig meg is válaszoltam a dupla turmixos kérdésedet is.

2015. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
felejt el mindent amit a neten olvasol, csak azért irták hogy "kell" hogy megvedd a szarjaikat. egyél rendes kaját edzés előtt, fehérjében és szénhidrátban dúsat. és aki azt mondja hogy edzés előtt 1 órával tiszta cukrot kell inni, az nem sokat érthet a sporthoz...
2015. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
és utána is, persze. és az edzés előtt úgy kb másfél-egy órát jelent
2015. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elotte ne cukrozzal, es utana is csak egyet igyal, a tobbi valami szilard kaja legyen. Mert ha az egeszet csak turmixbol akarod fedezni abbol nem csak izom lesz. Hamar el fogsz zsirosodni. Michelin figura van boven az edzotermekben. Minosegre is kellene figyelni.
2015. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!