Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miket kell tudnom, mielőtt...

Miket kell tudnom, mielőtt kondiba megyek?

Figyelt kérdés

Ma voltam életemben először konditeremben. Harminc percet futottam, nagy sebességben (régebben, kb 2 éve futottam versenyszerűen, és naivan azt hittem most is menni fog). Ezután még nem volt baj, persze kicsit szédültem, miután lejöttem a gépről, de ez még elviselhető volt. Pihentem pár percet és mentem a lépcsőzőre. Ott viszont már nagyon rosszul voltam, és le kellett állnom. Szédültem, nem láttam, ha mégis akkor lila volt a világ, és egy két perc ki is esett. Ha nincs ott a barátnőm nem tudom mi lett volna. A lényeg, hogy sok volt nekem ez hirtelen, én pedig nem tudtam ezt, emiatt elég kínos helyzetbe kerültem, és szégyelltem magam utána. Ha lehet a jövőben az ilyeneket elkerülném, szóval az lenne a kérdés, hogy mikre figyeljek/miket csináljak kondiban?

17/L



2015. okt. 30. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát pl hivd edzöteremnek

Ne kardioz ennyit arra ott az utca az ingyen is van

5-10 perc elég az edzés elején

Aztán mehetsz edzeni

2015. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Fokozatosan! Mérd fel a terepet először aztán szép lassan növeld az intenzítást.

Egyébként mi a célod a kondiba járással?

Mert ha már ott vagy súlyzót is ragadhatsz és guggolhatsz is meg stb...


Felpontoznál? :)

2015. okt. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kardióra megfogsz egy bringát aztán huss a forgalomba. Csak nem kéne ennyire eszetlenül csinálni.
2015. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második:

Egy keveset szeretnék fogyni, valamint alakformálás. Persze nem csak futottam, miután jobban lettem szép lassan mentem haspadozni, meg hasonlók, csak jobb lett volna, ha nem úgy vágok bele, mint az őrült :)

2015. okt. 30. 19:17
 5/9 - palilaci - ***** válasza:
100%

Hat vigyel magaddal vizet. Legalabb fel litert. Ha pulcsiban edzel, meg beoltozol stb. na azt felejtsd el. Edzes elott ha eszel, minimum varj egy orat mielott elkezdesz edzeni.


Ha alakformalas a celod, akkor ne futkarozz (jo az mert kell az allokepesseg) mert nem attol lesz jo alakod. Guggolas, kitores es felsotestre a "fius" gyakorlatok nyugodtan mehetnek. Nem kell felned, nem leszel tulizmos.


A masik. A jo alak foleg etrenden mullik. A formad meg az izmok adjak meg, ergo ezeket kell fejlesztened. Na ez kaja nelkul nem megy. Sutibol nincs izom.

Izmot tomegnoveleskor epitunk, ami leegyszerusitve annyi, hogy kaloriapluszban eszel. Mellette alap a nagy ellenallasos (sulyzos) edzes ugye. Na de ilyenkor johet fel zsir. Ezt pedig szalkasitaskor lepucolod, az izmaidat megtartod. Az eredmeny egy szep alak. Nalam ez lapos has, kerek fenek, formas comb.

Ezek nagyon alapdolgok voltak, picit szajbaragosan:D

hajra

2015. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Pedig pulcsiba jó edzeni föleg télen nyáron is 2 van rajtam ilyenkor meg 2 gatyát is veszek mellé

Mivel nincs edzés multja ha diétázni kezd egyböl akkor is izmosodni fogsz már ha csak jó kaját eszel

2015. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
gyúrós gyerek menyj már a hülyeségeiddel... 2 pulóverben futkározzál nyáron retard...
2015. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Ja 3 at kellett volna venni bocs elfelejtem
2015. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyúrós, ne trollkodj már öregem. Télen ha kint edzel, akkor oké vagy egy jeges pincében, de egy fűtött teremben minek?


Kérdező vigyél vizet, öltözz kényelmesen és olvasd el a Sárga Kapszulát, ingyenes könyv. A szabadban, terepen egyébként jobb szerintem futni. Bár te tudod. És ne erőltesd magad túl. Ésszel kell felmérni a terhelést.

2015. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!