Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire hatásos valójában a...

Mennyire hatásos valójában a doppingolás?

Figyelt kérdés

Bevallom a választ tudom, de szeretnék pár itteni véleményt látni előtte.

"Szabályok", vizsgálandó dolgok:

-nem parasztkoxról van szó (sima tesztó)

-erőt ad-e?

-mekkora tömeget ad havonta?

-ad e száraz izomtömeget, és ha igen mennyit kb havonta?

-függ e a dózistól bármi is?

-szükséges e egyáltalán edzeni mellette, vagy kanapén izmot növesztek?

-növeli e a nemi szervet/nemi vágyat?

-zsugorítja netán?

-egyéb tudnivaló bárkitől bármi ami eszébe jut



2015. dec. 22. 20:32
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Nah pont jó hogy új oldalra kerül az egész (kicsit összecsapom, sietek). Kb ilyesmi vélekedésre számítottam, ha jobban pörgött volna még bedobtam volna egy vitatható kérdést, amit majd itt a végén teszek meg.


Szóval erről lenne szó:

[link]

Jó pár hónapja várok / keresek egy ilyen tanulmányt, aminek a lényege a tesztoszteronnal való kezelés (doppingolás), edzés nélkül. Korábban is volt egy ilyenem, meg is osztottam, nagyon nem is érdekelte az embereket, mert nem azt tükrözte amit gondoltak.


A lényeg: 5 hónapon keresztül X dózisban tesztoszteront kapnak a kísérleti alanyok. Nagyon nem megyek bele, el lehet olvasni a körülményeket.

Eltiltották a résztvevőket az edzéstől, és figyelték különböző értékeiket.

Felül van 3 fül "article" "figures and data" "info"

A második fül alatt van a rendkívül egyszerűen és jól szemléltető ábra az eredményekről. A 125, 300, 600 mg adagot kapó delikvensek nemhogy izomtömeget növeltek, hanem JELENTŐSEN tették ezt (600mg -> 8kg). És mindezt zsírok felhalmozása nélkül.

ÉS EDZÉS NÉLKÜL.

Továbbá jelentősen javult az erőszint, amit szintén táblázat mutat.


A korábbi tanulmány:

[link]

Itt vizsgálták az edzőket, és nem edzőket. Volt aki kapott placebót, és volt aki tesztót. Szóval 4 csoport lett: edző naturál, edző koxos, nemedző naturál, nemedző koxos.


És itt is ilyen eredmény jött ki, ami azt mutatta hogy aki nem edzett, de kapott tesztót, még az is többet fejlődött, mint a naturál, és edző ember.


UI.: a mostani tanulmányt pedig itt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=h63ZklbMe9o

Az ő mondanivalója is elég jó a témában.


Nah ennek fejleményében: vélemények? :D

2015. dec. 23. 14:52
 22/53 Cortez70 ***** válasza:
Vélemény: baromság. senki nem szed fel 8kg tiszta izmot edzés nélkül. Nálunk sokan cuccolnak és edzenek is, de még így sincsenek jó formában. Ne eltorzított tanulmánynak higgy.
2015. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg működne, hogy kanapén csücsülve, tűt emelgetve több izmot lehet felépíteni, mint kox nélkül, edzéssel + étrenddel, akkor nagyon sok ember így csinálná és a bodys társadalomban általánosan kezelt tény volna.
2015. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
Ez már csak azért is baromság, mert a *koksz* nem tud különbséget tenni izom és izom között. Az meg nagy meglepetés lenne, ha azt várod, hogy dagadjon a bicepszed és a lumbricales manus vagy a adductor hallucis nő meg 20%-al :)
2015. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Egyébként az valós jelenség, hogy a koxtól megnő a kézfej és lábfej. De nem 20%-kal és nem 5 hónap alatt, hanem évekig tartó masszív használat után.
2015. dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 Cortez70 ***** válasza:
A növi hormontól nőhetnek meg a porcos részek és a belső szervek.
2015. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy ez jönni fog ha hittel találkozik a tény: elutasítás.

Szó szerint röhejesnek tartom, hogy az anekdota szintű történetedet (ami vagy igaz vagy nem, vagy azt kapott, vagy nem ugye) képes vagy hiteles forrásként szembeállítani egy sor olyan tapasztalt kutatóorvos eredményével, akiknek a tudása messze túlmutat bárkién itt.


Még egy dolog:

Ami lemaradt kérdés, és meg akartam említeni:

Ha szerintetek nincs összefüggés a tiszta izomtömeg növekedés, és a tesztoszteron hormon között, akkor a kamaszok mégis miért növekednek hirtelen és látványosan izom tekintetében? (persze egyebek közt)

Senki nem edz semmit, csak beindul a hormontermelés.

Túl részletesen nem tudom mi megy végbe, de nyilvánvalóan jelentős tesztoszterontermelés ekkor indul be. Most gyors utána néztem mennyi egy átlag ember tesztoszterontermelése: napi 4-7mg. Ehhez tegyük már hozzá hogy ez képes olyan változások elérésére mint amit kamaszkorban tapasztalunk. Akkor 600 (HATSZÁZ)mg mire képes szerinted, amit egyben beléd nyomnak?


Ehhez még egy szemléltetés:

A tizenévesek, és felnőttek vérében lévő teszto szint 1000 ng/dl körül van (ez már magas am). Ha ezt átváltjuk: 0,01 mg/l jön ki. Átlagember 5l vért "tartalmaz". Folytassam? Elég jó dolog a matek, mert nem hazudik. 0,05 + 600... mennyi is az? segít valaki?

2015. dec. 23. 19:35
 28/53 Cortez70 ***** válasza:
Okos gyerek, semmit nem tudsz erről. Én tavaly nem egy kúrát toltam végig, nem a levegőbe pofázok nulla tapasztalattal. A büdös életben nem pakolsz magadra több kiló izmot edzés nélkül, hiába emeled a tesztót. Ha nincs terhelés, akkor nem fog a szervezet izmot építeni. Mire, ha nincs hipertrófia? Csak kanosabb leszel tőle, de sosem leszel izmos.
2015. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 Cortez70 ***** válasza:
A kamaszok meg lófütyit sem izmosak edzés nélkül.
2015. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

"Ha ez tényleg működne, hogy kanapén csücsülve, tűt emelgetve több izmot lehet felépíteni, mint kox nélkül, edzéssel + étrenddel, akkor nagyon sok ember így csinálná és a bodys társadalomban általánosan kezelt tény volna."

Konkrétan így működik: bizonyos dózis felett "jobban megéri" szúrni és otthon ülni, mint naturálban csinálni. Persze aki már szúr ennyit miért ne edzene mellé és érne el 3x akkora eredményt?

A másik hogy tiszta szert nem olcsó, és nem könnyű, de még a legkevésbé legális szerezni. De ezt mind tudjátok. Igazából, ha megfigyeled végül is pont ez megy végbe: jó jó persze a profik "keményen" edzenek, meg cuccolnak mint atom könyörgök. És így adják el a sok baromságot az átlag embernek fenntartva a látszatot, és a sötétséget, hogy valójában mitől is akkora az a profi.


Még annyit kiemelnék, hogy itt átlag emberekről van szó, és nem testépítőkről. Olyan tekintetben azt mondom hogy még ha működne is, elég kicsi mértékben max ha profiról beszélünk, aki mondjuk naturál és annak a csúcsán van. Na nála azt mondom hogy a max dózis se biztosítana edzés nélkül ekkora súlygyarapodást. A többi viszont tény.


"Ez már csak azért is baromság, mert a *koksz* nem tud különbséget tenni izom és izom között. Az meg nagy meglepetés lenne, ha azt várod, hogy dagadjon a bicepszed és a lumbricales manus vagy a adductor hallucis nő meg 20%-al :)"

Senki nem azt mondta, hogy arányosan nőnél tőle, őszintén fogalmam sincs hogy milyen testkompozíciót eredményezne. (legalábbis feltételezem valami ilyesmire céloztál)

Szerintem alapvető anatómiai arányok állnának föl beleszámítva az egyén testi adottságait, és deformációit.

2015. dec. 23. 19:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!