Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire hatásos valójában a...

Mennyire hatásos valójában a doppingolás?

Figyelt kérdés

Bevallom a választ tudom, de szeretnék pár itteni véleményt látni előtte.

"Szabályok", vizsgálandó dolgok:

-nem parasztkoxról van szó (sima tesztó)

-erőt ad-e?

-mekkora tömeget ad havonta?

-ad e száraz izomtömeget, és ha igen mennyit kb havonta?

-függ e a dózistól bármi is?

-szükséges e egyáltalán edzeni mellette, vagy kanapén izmot növesztek?

-növeli e a nemi szervet/nemi vágyat?

-zsugorítja netán?

-egyéb tudnivaló bárkitől bármi ami eszébe jut



2015. dec. 22. 20:32
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

Figyelj ez ugyan olyan mint a matek óra ált suliban:

nem biztos hogy érdekel, meg úgy elhiszed amit mondanak, de ettől még úgy van. Ha figyelsz órán még tanulhatsz is valamit. Ha nem, az meg már csak a te bajod.


Látom hogy hamar a gyors elutasításra léptél vissza, a tények, és az érvek teljes ignorálásával. Nálad gondoltam hogy ez lesz, más talán olvassa, és gondolkozik. Ugyanez volt amikor glissel vitáztam, igaz ott arnold nagyon meglepett, hogy ennyire intelligens volt.

És itt kiemelném az intelligens szó értelmét:

okos lehet bárki aki megtanul egy rakat dolgot, és tényt. Viszont ahogy ő lezárta a dolgot az intelligens volt. Átgondolta amit írtam, átértékelte magában, és képes volt kívül lépni a komfortzónáján. Tényleg lenyűgözött amúgy, sztem életemben nem láttam még ilyet, pedig volt már pár vitám.



40: te bajod.

2015. dec. 23. 20:44
 42/53 anonim ***** válasza:

Az angolom tökéletes, a teszt 20 hét volt (ahogy írtam is) és 4 hetente voltak a kontrollok és az ellenőrzések...


Egy félregépelt mondaton lovagolni igencsak szánalmas próbálkozás.


"komoly pénzt szoktak kapni az ilyen kísérletekben résztvevők"


Aprópénzt kapnak az ilyen kísérletekben résztvevők. Többek között ezért is születik annyi fals eredmény, főleg az USA-ban, mert van aki konkrétan gyógyszerkísérletekből él. Aláír bármit, aztán 10 helyen 10 kísérletben vesz részt kereszthatásokkal. Max. ha lebukik kizárják, nagy ügy, perre sose mennek. Ezt persze nem vártam el tőled, hogy tudd, csak ne okoskodj, ha nem vagy benne a témában.


Igen, a kajájuk standardizált volt. JÓL KISZÁMOLT standarizált kaja. Nem McDonalds meg egyél amit akarsz, nyald a fagyit otthon a kanapén. Hanem testsúlyra kiszámolt. Remélem érted a különbséget.


"Láttad az arányokat töki amit levezettem? #27 "

Láttam. De mivel 1 órája GUGLIZTAD ki, hogy mennyi egy átlag teszto szint bocs, ha nem különösebben hoz lázba az elméleted. Esetleg a CERN-be nem akarsz tartani egy előadást miután megnéztél a Spektrumon egy Stephen Hawking műsorT? A kamaszkornak nem a tesztoszterin-szint ám az egyetlen drivere, maradjunk annyiban...


" A kérdező kommentje:


Ez egy kicsit sarkított barátom.

Nem 4 hétig tiltották őket, hanem 4 HETENKÉNT. Angollal bajok vannak.


"The participants were asked not to undertake strength training or moderate-to-heavy endurance exercise during the study. These instructions were reinforced every 4 wk."


A résztvevők nem végezhettek súlyzós edzést, vagy közepestől kemény állóképesség edzéseket a tanulmány ideje alatt.

Gyakorlatilag a sportolás legtöbb formája tiltva volt. Nyilván ez a valóságban részletesen kifejtve zajlott, nem 2 mondattal volt elintézve. Ilyenkor részletezni szokták hogy milyen típusú edzést kell mellőzzenek, és konkrét példákkal végigmennek rajta.

Ez az egyik. A másik pedig hogy komoly pénzt szoktak kapni az ilyen kísérletekben résztvevők, amitől pedig elesnek, ha kizárják őket.

Ezeket nem idióták csinálják, ha még nem jutott volna el a tudatodig, nekik ez a MUNKÁJUK, KARRIERJÜK. Nem szenet lapátolnak 8 órában. Értem?


A kajájuk meg standartizált volt, semmi egyéb. Szimplán amiatt, hogy ne legyen különbség, ami eltéréseket okozhatott volna.

"Energy and protein intakes were standardized"


"Aztán ha rátoltak volna még 20 hetet akkor már nem történt volna szinte semmi"

Jah ilyet tolt már itt valaki hasonló témánál, akkor a 8, vagy 10 hét volt túl kevés, és irrelevánsnak kiáltotta ki az egészet. Nyilván te jobban tudod. :)


"Valóban, hoz is, pont, mint az általad említett tinédzser korszakban. "

Láttad az arányokat töki amit levezettem? #27


"Nem igazán értem mit szeretnél bizonyítani. Igen, van egy határ, ahol kvázi "edzés nélkül" is ad egy kis pluszt például a tesztó. De a legtöbb "koksz" amúgy semmit nem ér edzés nélkül, a tesztó pont egy ilyen hormon."

Ó dehogy nem vitatják! Ó dehogy nem! Még te magad is, csak próbálod el mismásolni. Már a legelején hülye voltam, mert nem gondolkodsz, és az angolod gyenge. "


Az angolom továbbra is kiváló, köszöni szépen te pedig továbbra is egy felületes ostoba troll vagy akinek fingja nincs arról, hogy konkrétan miről beszél. Na ugorjunk.



"átlagember, és nem profi versenyző."

Szóval szerinted az a testépítő, aki nem indul versenyeken (mert mondjuk nem áldozta be a teljes karrierjét a testépítésért, csak heti 5x2 órát edz...) az szerinted "átlagember"? Mesélj még kérlek...


Konkrét véleményem amúgy, hogy ez a kísérlet úgy lenne kicsit hiteleseb, ha:


- Kontrollált körülmények között

- Nem specifikusan, hanem véletlenszerűen választott csoporttal (gyengébbek kedvéért nem aktív vagy ex sportolókkal, hanem teljesen véletlenszerűen)

- Változatlan étrenddel


Csinálták volna.


Ellenben továbbra sem értem, hogy mégis mit szeretnél most bizonyítani?

Hogy mindenki hülye aki cuccol? Vagy mindenki hülye aki cuccol és még edz is mellé? Vagy igazából mindenkinek cuccolni kéne edzés nélkül? Vagy mindenkinek aki edz cuccolni kéne? Vagy mit?


Aztán még csak a tesztoszteronról beszéltünk, a maradék ki tudja hány ezer anabolikus szerről semmit...

2015. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

"elején elmondtam hogy tudom a kérdésre a választ,"


Lóxart se tudsz - már bocsánat. Kigugliztál EGY darab kutatási eredményt (lehetőleg olyat, ami támogatja az elméletedet. Ha akarnék 2 percnél többet pazarolni rád az időmből biztos találnék olyan kutatást, ami azt mutatja ki, hogy semmit nem csinál a tesztó önmagában) EGY anyag RÖVIDTÁVÚ eredményeiről.


Ez után kiírtál egy totál retardtált provokatív kérdést, hogy "mennyire hatásos a doppingolás". Hát B+ öcsém, itt azért van baj, nem is kicsi...

2015. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

A kamaszos dolog nekem is eszembe jutott, de nem akartam írni, mert nem voltam benne biztos, hogy helyes. De tényleg csak a teszto miatt van izomtömegnövekedés? Nem lehet, hogy bár a tesztoszteron a legfontosabb tényező, de kellenek mellé még más tényezők is, amik együtt eredményezik a kamaszkori dolgot? Én nem értek hozzá, ezért kérdezem, szerintem nem ilyen egyszerű ez.

A 10 év alatti gyerekek fejlődnek a leggyorsabban, ez annál inkább igaz, minél inkább fiatalabbak. Ők sem edzenek, mégis jelentősen nő az izomtömegük.


Egyébként ez a sok kérdés ugye csak figyelemelterelés volt, valójában a kanapés izomnövelésre volt kihegyezve az egész? :D Már a Rich Phiranha-s kommentednél a rövidítésekből tudtam, hogy te írtad ki. :D

2015. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Áh végre valaki keresgéli a kesztyűt amit felvehet, de nem találja szegény!


Azt írtad, azt értelmeztem. Lehetetlen hogy félregépelt volt, a fogalmazásmód elárulta hogy benézted.

"Amit jól nem ellenőrzött senki, illetve attól, hogy 4 hétig nem jártak le a terembe, még megvolt a hátterük és a napi fizikai mozgás és sport nem volt kizáró tényező. "

Ez sehol nem hozható össze a valós tartalommal, és egy elírással sem. Elírás ha 4 hónap helyett 4 hetet írsz, de itt 5 hónapról van szó. Te feltételezted hogy 4 hét volt korlátozva.

Mind1, lényegtelen, most már te is tudod mi a helyzet. Csak így az első 2 mondatod után kicsit erős volt, hogy ekkora failt tolsz.


"Aprópénzt kapnak az ilyen kísérletekben résztvevők. Többek között ezért is születik annyi fals eredmény, főleg az USA-ban, mert van aki konkrétan gyógyszerkísérletekből él. Aláír bármit, aztán 10 helyen 10 kísérletben vesz részt kereszthatásokkal. Max. ha lebukik kizárják, nagy ügy, perre sose mennek. Ezt persze nem vártam el tőled, hogy tudd, csak ne okoskodj, ha nem vagy benne a témában. "

Mesélj már hogy te mennyire vagy benne a témában? Melyik filmben láttad? Dumb és dumber?


Testsúlyra kiszámolt...

És ez hol befolyásolja pozitívan? Ez még édeskevés az izomnöveléshez töki. Megfeledkezel magadról. És leírtam hogy ez miért fontos, és ez az egyetlen dolog amiért ilyen volt az étrendjük.


"Láttam. De mivel 1 órája GUGLIZTAD ki, hogy mennyi egy átlag teszto szint bocs, ha nem különösebben hoz lázba az elméleted. A kamaszkornak nem a tesztoszterin-szint ám az egyetlen drivere, maradjunk annyiban... "

Akkor leírom ugyanazt a jövőhéten, hátha akkor relevánsabb lesz. Ja nem, a tény az tény, és nem elmélet. Tény hogy mennyi az átlag tesztótermelés, tény hogy mennyi a vér tesztó tartalma. Mit akarsz még? Ja hogy kényelmetlen ezt figyelembe venni? Hát az meg csak sz..ügy. Én utána nézek a tényeknek, nem a hasamra csapok. Erős érvek helyett gyenge személyeskedést produkálsz.


Ez a hosszú idézet nem tudom mit képvisel, mert semmi reagálást nem láttam rá...

Fura is hogy benyomtad, elfelejtettél írni rá, vagy végül nem tudtál, és törölni felejtetted el?


"Szóval szerinted az a testépítő, aki nem indul versenyeken (mert mondjuk nem áldozta be a teljes karrierjét a testépítésért, csak heti 5x2 órát edz...) az szerinted "átlagember"? Mesélj még kérlek... "

Te honnan ismered ennyire jól a résztvevőket? Gondolod becipeltek mindenkit a közeli naturál (vagy nem nat) versenyről és tolták a dolgot? Az ilyesmit kicsit komolyabb előkészület, szelektálás előzi meg. Ugyanúgy "weight-lifting experience" 1 év hobbi, mint 5 év versenyzés, majd x év inaktivitás. Ismétlem: ezt nem ostobák csinálják b...od. Minden befolyásoló tényezőt, szélsőséget igyekeznek kizárni, hogy minél pontosabb és relevánsabb adatok szülessenek a vizsgált kérdésekre.


"Konkrét véleményem amúgy..."

Hát tudod a konkrét véleményed egy iskolázatlan buta szar véleménye ehhez a tanulmányhoz képest. Te komolyan elhiszed hogy jobban tudod mit kellett volna csinálniuk? Holnap nem kezdesz saját kutatásba véletlenül? 1 év múlva már az európai szaksajtó hangos lenne a kiváló eredményeidtől. Ja hogy te csak azt hiszed hogy halvány lila fingod van bármiről is. "Dunning kruger hatás" használd a googlit, és keresd meg ez mit jelent, rád pont igaz.

"Kicsit" röhely hogy megmondóemberek a GYIK-ról olyan emberek munkáját söprik le mendemondákkal, és saját agyuk korlátoltságával, akik az életük első kb 25-30 évét tanulással töltötték, hogy ott legyenek szakmailag ahol épp vannak.

Ez így az alap, hogy már ezért nevetséges amit írsz, de egyszerűen amiket toltál vöröslik a fejem, hogy ezt képes vagy leírni. Ilyen szintű zéró baromságokat akkor se találok ha direktbe keresem. Ez az új mélyszint:

-5 hónapig te hogy kontrollálsz valakit? Már a felvetés is röhely. Te kb bezárnád mind egy helyre, hogy nehogy fél kilót emeljen, mert biztos amiatt születik ilyen eredmény.

-miben lenne más eredmény, ha teljesen edzetlen egyéneket kevertek volna közéjük? Csak zavartabb lett volna a végeredmény, nagyobb szórásokkal, de statisztikailag ez jött volna ki.

-változatlan étrenddel? te mit tolsz ember? Ebből a három pontból tökéletesen látszik hogy annyi közöd van egy kutatás elméleti alapjaihoz mint egy majomnak az atomfizikához. Te nem kiiktatod a negatívan befolyásoló, zavaró tényezőket, hanem még bevezetsz párat.


Az a baj, hogy neked / nektek egy kép él a fejetekben: összeáll pár köpenyes rossz fizikumú fazon (höhö nédd mán! még milyen skinnyfat is! höhö), és eldöntik:

"na srácok, ma bebizonyítjuk, hogy XY"

XY jelen esetben az, hogy milyen hatása van a tesztoszteron hormonnak az emberi izomzatra, fizikumra edzési körülmények nélkül.

És akkor szerintetek nekiállnak olyan körülményeket koholni ahol szimulálni tudják a kitűzött célt.


Csak van egy rossz hírem: ez nem így működik.

Elmesélem hogy megy ez:

van X szaktekintély akik összeállnak bizonyos okok miatt (érdeklődés a téma iránt, szakmai tekintély miatt felkérik hogy segítsen, stb). És eldöntik, hogy megvizsgálnak valamit. Jelen esetben ez a fent vázolt dolog. (és be is írom a pontos címét a tanulmánynak: "Testosterone dose-response relationships in healthy young men")


Ekkor elkezdenek dolgozni. Dolgozni azon, hogy megtaláljanak, és valamilyen módon kiszűrjenek MINDEN lehetséges tényezőt, ami bármilyen szinten torzíthatja az eredményt. Itt gondoljatok arra, hogy olyanra is gondolnak, hogy netán néhány résztvevőnek stresszes az élete, és pszichológussal beszéltetik X időközönként, hogy a stressz a lehető legjobban kizárható legyen, mint befolyásoló elem (igazából itt vettem észre hogy csak én beszélek "negatívan befolyásoló" dologról, nyilván az álláspontom miatt, de ez náluk csak "torzító tényező" valójában, mivel nem tudják a kísérlet kimenetelét, én viszont igen). Aztán a jelentkezőket rostálják egészségi, mentális, és rátermettségi állapot szerint. Stb stb sok sok munka.

Lényeg, hogy elkezdődik a kísérlet, csinálják a kontrollt, meg ugye "double blind" szóval ők se tudják ki kap tesztót, és ki placebót, hogy még tudat alatt, és véletlenül se befolyásolhassák a tesztet. Folyik a cucc, mármint a kísérlet, és most jön a legjobb rész:


LEÍRJÁK AZT AMIT TAPASZTALNAK.


Semmi mást. Ez a lényeg, és ez a szomorú igazság. És itt a legtöbbetek ezzel nincs tisztában, hogy nem irányított kísérlet valaminek a bizonyítására (hogy a csúnya gyúrósoknak most aláássunk), hanem tapasztalatot gyűjtenek, mérnek, és UTÁNA!!!!!! értékelnek ki. Persze ezt is a számok rideg valóságában teszik, meg lehet nézni a tanulmányt. Csak én fordítottam le arra ami: fotelból tömegelés. :)


Látom hogy többen is konkrétan személyes támadásként kezelik, ezt csak azért írtam le, hogy kb hogy folyhat egy ilyen, mert látom hogy nincs képben.



Arnold:

Bevallom, hogy a kamaszkori fiziológiai dolgokat nem vágom, nyilván egyéb hormon is bőven termelődik, de az mindenkinek tiszta hogy az izmokért, főként a tesztó a felelős. Ezért is hoztam példának. Ha tévednék, valaki szolgáltasson adatot, és én leszek a legboldogabb ha azt kell mondjam: rossz példa volt, elnézést a tévedésért; mert azzal is tanultam valamit.


Persze hogy arra volt kihegyezve. Pontosabban nem arra, hanem erre a két tanulmányra, főként az elsőre. Ezt a kanapén izmosodó dolgot csak azért vittem bele, mert tudtam hogy erre ugrani fognak többen. Igazából kíváncsi voltam a reakciókra is, tudom hogy ez a téma betonvas alapon áll sokaknál itt, de talán kicsit megrengnek. Monteznél nem, nem is vártam, még sokkal hevesebb reakciót vártam, megjegyzem semmi provokatív nem volt semmiben. Minden provokáció csak az egyének saját fejében született. Én tényeket tálaltam, meg bevonzottam a közönséget hozzá (nyilván ismerem az itteni közösséget, tudom mik azok amikre felkapják a fejüket az emberek, ha úgy nézzük csak reklámot csináltam), a többi rajtatok múlott.


Imádom rich pocahontas YT csatornáját, a kommentek fenomenálisak :D

2015. dec. 23. 22:09
 46/53 A kérdező kommentje:

Még annyit kifelejtettem itt a nagy "karatéban", hogy figyelemre méltó adat, a két kis dózisú tesztós csoportnál (25, és 50mg) hogy konkrétan zsírosodtak, míg a nagy dózisnál a zsírból leadtak. Ez szerintem egy érdekes pont amúgy, ami megért volna egy értelmes vitát, ha nem akadtok fenn baromságokon.


Az a "profi étrend" amiről ez a hugyagyú bolond beszélt 36 kcal/ttkg energiabevitel, és 1,2g/ttkg fehérjét jelent. EZT AZÉRT EMELJÜK MÁR KI! Nagy profi étrend meg mifene...

2015. dec. 23. 22:24
 47/53 anonim ***** válasza:
Nem úgy volt idáig, hogy montez nem koxolt soha, most meg volt egy kis kúra a nyáron? :)
2015. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Hát ez hatalmas srácok ezt kajak látnotok kell:

[link]

Az oldalon minden "szteroid" kapható. Csak nem.

Még egy kis valós idejű cset is van munkatársukkal, akivel beszéltem egy 10-15 percet. Annyi a lényeg hogy szteroid neveket adnak a termékeknek, nincs feltüntetve csak fél-rejtetten (legalul egy icike picike link van, kis betűkkel), hogy miket tartalmaz. Viszont a konkrét terméknél nincs semmi. A sok majom meg elhiszi hogy cucc, és veszi.


Beszéltem ugye a support manusukkal, és be volt tanítva rendesen: "nem drogok, csak a hatás, eredmény hasonló"

"legális minden", "nem verünk át semmit, a név amit adtunk néha gondot okoz, de láthatóak az összetételek"

Kérdeztem hogy mennyi a panasz, peres ügy. Nyilván nem perel senki.

Hogy perelnél be valakit aki átver, miközben illegális dolgot akarsz venni a neten?


Jaj ez tényleg jó kis üzleti modell. Kajak itt kacarászok mennyire zseniálisak.

[link] pages/ingredients#.VnsnF7bhDIW

A hatóanyagjaik :D


Nah csak gondoltam ezt még megosztom, úgyis dögszag van már, mindenki elmenekült, mert gondolkozni a legritkább esetben is veszélyes :)

2015. dec. 24. 00:07
 49/53 anonim ***** válasza:
Te még az élő fába is belekötsz,kedves kérdező?
2015. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy sokan eleve szkeptikusan állunk a tanulmányokhoz, mert sok manipulált van és sok olyan, amik még egymásnak is ellentmondanak és akkor vajon melyik a hiteles? És ott vannak még a "brit tudósok megállapították" szintű dolgok is. Ez a téma pedig pont olyan, amire a bodysok élből ugranak. Űzünk az átlaghoz képest egyfajta szigorúbb életformát, rendszeresen edzünk, pepecselünk a kajával, erre meg a képünkbe dobod, hogy mindez a baszakodás kiváltható egy fél perces cselekedettel? Na meg a laikusoktól sok olyan kritikát kapunk, hogy "Ááá ez semmi, nem kell itt olyan keményen edzeni, csak gyógyszereket kell szedni, aztán jön az izom, én is megtudnám csinálni." És kiderül, hogy igazuk is van valamilyen szinten. Kapják be! :D


Szerintem titkon mindenki érzi, hogy ahogy fejlődik a tudomány, egyre kisebb erőfeszítések árán el lehet majd érni az áhított fizikumot. Edzeni se kell majd, kitalálnak majd egy gépet, ami leedz helyetted. Izom stimulátor, az lesz a neve. Mint egy szolárium, belefekszel, stimulálja az izmot. Kajálni se kell majd, infúzión viszed be a tápanyagot, meg mellé valami modern szteroid, aminek még káros hatása sincs.


Én arra azért kíváncsi lennék, hogy a kísérlet végeztével amikor leálltak a tesztóval, mennyi idő alatt épült le a tömeg és a normális tesztoszteron szint mennyi idő múlva állt vissza.


Rich Pinájáról még annyit, hogy nemrég vette el a szerelmét Sara Heimis-t, aki a hagyományoknak megfelelően fel is vette a férje nevét, így most már hivatalosan is Szar a Pinája. :)

2015. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!