Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire hatásos valójában a...

Mennyire hatásos valójában a doppingolás?

Figyelt kérdés

Bevallom a választ tudom, de szeretnék pár itteni véleményt látni előtte.

"Szabályok", vizsgálandó dolgok:

-nem parasztkoxról van szó (sima tesztó)

-erőt ad-e?

-mekkora tömeget ad havonta?

-ad e száraz izomtömeget, és ha igen mennyit kb havonta?

-függ e a dózistól bármi is?

-szükséges e egyáltalán edzeni mellette, vagy kanapén izmot növesztek?

-növeli e a nemi szervet/nemi vágyat?

-zsugorítja netán?

-egyéb tudnivaló bárkitől bármi ami eszébe jut



2015. dec. 22. 20:32
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:

Most megkérdezem, hogy ki, és honnan tudja hogy mennyi manipulált. Ez csak ilyen közvélekedés, hogy "sok manipulált", mert így a neked nem tetsző eredményeket el lehet mismásolni.

Az a gond ezzel, hogy az emberek nem értenek ehhez. Egy tudományos ténynek megvan a bizonyítási folyamata, kritériumai stb. Ez egy tudományág, ezt ~25-30 éves korukig tanulják az emberek, hihetetlen koponyák. És azok még sehol sincsenek.

Rengeteg videó, leírás van hogy ezek miképp működnek, most találtam egy gyorstalpalót:

https://www.youtube.com/watch?v=GUpd2HJHUt8

Ez ugyan jelen esetben annyira nemjó, mert gyógyszerről beszél, meg a szabályzási rendszerekről, de azért szó van benne bőven arról, hogy miképp, és miért csinálják úgy, és azt amit csinálnak.


Ez az egyik része. A másik hogy ez a "brit tudósok megállapították"... ez nem tudomány, ez bulvársajtó. Az ilyen cikkek nagytöbbségében nincs forrásmegjelölés (bár ez talán egyre kevesebb, régóta el se olvasok ilyeneket, mert blikk szintű), ha van is, és visszaköveted bármelyiknél láthatod hogy miről van tényleg szó. Rengetegszer félrefordított dolog, van hogy a forrásnak köze sincs a témához (szóval konkrétan megtévesztés a cikk, mert nincs alapja).

Ilyeneknél fontos hogy utánanézz a forrásnak. Ami pedig megint fontos, hogy el is olvasd magát a kutatást, értsd meg, és tudd hova tenni. Amikor sejtszinten valami következtetést levonnak, az úgy néz ki tudós szemszögből, hogy:

"xy környezetben észlelhető, hogy a tejjel locsolt sejtek rákos elváltozásra utaló jeleket mutatnak" (nyilván hasra csaptam, messze nem így néz ki)

És ez hogy jön le sajtóban: Brit tudósok legújjabb kutatása szerint A TEJ RÁKOT OKOZ!

Érti? Bulvársajtó, és ostobaság keveredése.


És ami a harmadik része, hogy tudományos ténynek azt veszik, ahol nemhogy számos, de mind, vagy majdnem minden bizonyíték (mittomén 90+%) arra az egy tényre mutat, és azt igazolja. Ahol komoly ellenbizonyíték van, az vitatott téma marad.

Ezek adódhatnak ezer meg egy dologból is. A kutatás nem megfelelően elvégzettsége (lehet hanyagság miatt, de előre nem ismert tényezők ki nem zárása miatt, mert bizony megesik hogy nem látható előre minden), lehet a tudomány jelenlegi állása, vagy a technológia jelenlegi fejlettsége, pénzügyi keret, stb stb. Rengeteg olyan dolog lehet ami befolyásol egy egy területet.

Ezek főleg a ki nem forrott, vagy nehezen vizsgálható, illetve új területekre igaz.

Például az emberi test egy nehezen vizsgálható terület. Rengeteg a befolyásoló tényező. Gyógyszerkísérletek ezért nehezek, és ezért vannak a betegtájékoztatón mellékhatások között felsorolva minden lószar. A videóban is szó van az itteni gondokról.


Nah lehetne ezt ragozni, de akkor is egy lenne a vége: teljesen legit, és valid amit én itt belinkeltem. Itt nincs olyan ki nem zárt dolog, ami ennyire torz adatot szülhetne. Magának a logikának is, és az ezt megelőző kutatásoknak is megfelelő, és egymást alátámasztó eredmények születtek. Itt nem egy ismeretlen szerről van szó, csupán egy konkrét mért adatra voltak kíváncsi erre vonatkozóan.


Igazából nagyon sok remek videó van ilyen témáról (tudományos vizsgálatok, módszerek), a TED talkos dolgokat nagyon tudom ajánlani (mindenféléről van szó), annyi remek dolog van ott, hogy PUKINGRAINBOW.


"Ez a téma pedig pont olyan, amire a bodysok élből ugranak. Űzünk az átlaghoz képest egyfajta szigorúbb életformát, rendszeresen edzünk, pepecselünk a kajával, erre meg a képünkbe dobod, hogy mindez a baszakodás kiváltható egy fél perces cselekedettel? Na meg a laikusoktól sok olyan kritikát kapunk, hogy "Ááá ez semmi, nem kell itt olyan keményen edzeni, csak gyógyszereket kell szedni, aztán jön az izom, én is megtudnám csinálni." És kiderül, hogy igazuk is van valamilyen szinten. Kapják be! :D "

A bodysok ugranak rá, mert a profik elültettek egy fantáziaképet a fejükben. Broscience megszületett, mert arnold aszonta hogy attó lett nagy hogy...

És akkor azt csinálta onnantól kezdve mindenki, amit ő. Pedig csak annyit tett, hogy telinyomta magát 17 évesen (mittudomén mikor), és edzett mellette. Jól csinálta, sikeres lett (mr olimpia), és ezt utána máshol is tudta kamatoztatni. Jókor volt jó helyen.

Volt valami doksifilm (talán pumping iron?), aminek a hogyan készült részében benne volt, hogy senkit nem érdekelt a testépítés, önimádó ufóknak gondolták őket. Egy csávó remek érzékkel csinált róluk egy filmet, drámai elemek, meg minden, arnold szerethető közvetlen figura volt, és sikeres lett. Utána robbant be a filmiparba, változtatta meg örökre az akcióhős férfi fogalmát, és képét. Most meg kormányzó.

Huh mi a francról is írok most, az agyamra ment a karácsonyi vacsi. Valami olyasmit akartam mondani, csak elvesztem közbe, hogy túl sokat adtok a tekintélyelvűségre. "ő jól néz ki, ezért ő mindent tud" Dehogy tud, csak jól reagál a szervezete a cuccokra. Ugyanúgy edz mint tízezer másik majom, ugyanúgy eszik mint százezer másik majom. De mégis fel van nézve rájuk valamiért. Mivel többek ők mint bárki aki becsületesen leedz, és életmód szintjén csinálja ezt a dolgot? (igazából amikor megismertem a testépítést ez volt az első dolog ami megfogalmazódott bennem kritikaként) Megjegyzem én soha nem értem hogy mi alapján lesz valaki mr olimpia, és 2ik helyezett. Soha semmi különbség, csak ilyen mondvacsinált blabla "neki túl nagy a vádlija, meg nem szimmetrikus a kisujja" wtf. Bár bevallom hogy sose volt hobbim nézegetni az izmos tangás ürgéket, így lehet csak nem értek hozzá. Csak nem is akarok, nekem ez bullshit rész.


Szóval vissza a témához MEGINT (soha többet nem írok kaja után).

Igen, a tekintélyelvűség. Van egy csóka aki ki van b..va, és épp őrá kell hallgatni, mert most ő a sztár. Ő bármit mond, kézpénzként van véve, félistenként tekintve rá, mert izmos bizonyos szerektől. És persze edz, mint bárki más. SEMMI MÁS KÜLÖNBSÉG NINCS. Az egyszerű ember persze löki a dumát hogy "én is meg tudnám csinálni", MÉGSE TESZI SENKI. Nah erről ennyit. Naturál formát nem tudnak hozni, koxosat meg koxxal bárki (egy alapot, nem hegynyit mint az olimpiák). Naturált meg koxxal gáz hozni. A jason blahának láttam szintén egy nemrégi videóját a mike o'hearnről, hogy egy gyereket oktat erőemelésre, és köze nincs a témához. Sztem megtalálod a csatiján.


Én azt se értem hogy miért fáj a testépítőknek ha egy cingár majom beszól, hogy "én is tudnék koxolni, és izmos lenni"? Ugyanaz a kategória: "tudnád, de mégis egy cingár szr vagy, aki wow előtt veri a farkincáját, és fogpiszkálónak használnám a sípcsontját" WIN. Én is tudnék mittomén miniszterelnök lenni. Dumálni könnyű. Ez ne fájjon má senkinek sztem. Bárki aki nagyot mond, mind egy lúzer, ezt már megtapasztaltam az életben.


Attól nem aggódok, hogy technológia miatt könnyű lesz elérni a fizikumot. Ahol kell, ott már most az (hadsereg pl -> amerikai elit egységek rosszabbak mint egy patika), és inkább az exoskeleton fog fejlődni. Az embereket egyre kevésbé érdekli a fizikum ahogy telik az idő. Persze vannak fellángolások, de ez inkább szubkultúra, mintsem széles társadalmi dolog. Nézd meg a hippikorszakot, meg előtte: soha nem voltak az izmok "divatosak" Előtte akkor volt, amíg a lőfegyverek meg nem jelentek. Hát el kellett bírni a páncélt, meg a pallost ugye, az se volt gond ha meg tudtad suhogtatni, és egy csatát végigálltál. Mindig röhögök a filmeken ahol karddal védenek csapásokat a fullpáncél lovagok: csak azt védték (ütötték félre) ami erős támadás volt ->pajzzsal, a többit engedték a páncélruháról lepattanni. Bár még a súlyos csapások nagy része is horpadást okozott max, ezért volt nagyon veszélyes fegyver a kopja, mert annak extra adag armor penetration-je volt, és szépen beleállt a könnyű, gyors, de mégis halálos fegyver a fejedbe, miután te lendítettél egy nagyot -> mellé.

Lőfegyvert egy gyerek is tud kezelni, ha megtanítják rá, és a betanulás is 1 hetes, és nem fél élet a kardforgatás megtanulása. Megint kanyarodok el...

Szóval manapság erősödött kicsit a fizikum szubkultúra, mert ráérünk, és sztem remek fogás a "bu..que" kategória, bármennyire is utáljátok. Sokkal több embert vonz be, és jut el az egész testépítés, mint amire a szörnyek képesek. Mesteri húzás, csoda hogy nem korábban lépték meg. Nőknek is jól állt, pedig először volt morgás hogy "na ezt 2 hét alatt lehet hozni". Most is ez megy, próbálják magukat "elitizálni" a "nagyok" hogy ne sorvadjanak el, megmaradjon a rajongótábor. Ez az elitizmus ki fog halni, szépen egyre kisebb lesz a tábora, elfogy az utánpótlás azokból akik hajlandóak ennyire tönkrevágni magukat szteroidokkal (ekkora dózisú, mint a profiknál). Ez lesz a klasszikus testépítés halála. Azt, hogy 20, vagy 40 év kell hozzá nem tudom, de valahol ennyi kb, hacsak nem történik valami radikális változás.


"Én arra azért kíváncsi lennék, hogy a kísérlet végeztével amikor leálltak a tesztóval, mennyi idő alatt épült le a tömeg és a normális tesztoszteron szint mennyi idő múlva állt vissza. "

Nah erre én is! Meg a vizesedés kérdésére is, mert ugyan valami ellenhormont kaptak, csak erről aztán foggalmam sincs hogy mire, ki, hogy, és mit reagál. Próbáltam egyéb rovatokat, kutatásokat a tesztó, és vizesedés kapcsolatáról olvasni, de ehhez kevés az én tudásom, csak a kötőszavakat értettem.

Sztem ha volt eszük ráedzettek, kajáltak jól, és elég sztem elég jól tudták tartani a tömeget egy darabig, nem ilyen kövi hónapra mint egy lufi. Én olyan fél-1 évet tippelnék hogy látványosan adnak le.


"Rich Pinájáról még annyit, hogy nemrég vette el a szerelmét Sara Heimis-t, aki a hagyományoknak megfelelően fel is vette a férje nevét, így most már hivatalosan is Szar a Pinája. :)"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ez adta xD :D


Najó ezt nagyon nem gondoltam át, meg összevissza, de karácsony van, meg úgyis csak arnold olvassa kb.

2015. dec. 24. 22:47
 52/53 anonim ***** válasza:
Tudod, mi a te bajod kérdező? Közléskényszered van. Kéne neked egy cimbora aki hozzád hasonlóan okostojás és ketten együtt jó alaposan ki tudnátok vesézni mindent. Kár érte, hogy ilyen jól összeírod, ami az agyadban zajlik aztán mindenki leszarja. Blogolnod kellene vagy valami olyan fórumba írogatnod, ahol a hozzád hasonló figurákkal tudnál vérre menőket vitázni, mert itt szerintem senki nem tudja követni ezt az eszmefuttatást.
2015. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:

"mert itt szerintem senki nem tudja követni ezt az eszmefuttatást."

És ettől nekem van bajom? Valamit nagyon furán látsz! Nem az én bajom hogy ridegen elutasítotok mindent amit nem valami koxos profi szájából hallotok. :D


Am máshol pont írtam, hogy gondolkoztam blogoláson, csak abban én a kényszert érzem hogy töltsem meg tartalommal (a másik hogy ott ugyanilyen szinten reagálna a sok ostoba: beugatna baromságot, vagy figyelmen kívül hagyná). Illetve az egyoldalú kommunikáció zavar benne: én írom, más olvas. Persze lehet ott is kommentelni, de más. Itt szabad "fórum" van, bárki érvényesülhet.


Közléskényszernek nem nevezném, hogy több éves itt tartózkodásom alatt ez volt a második kérdés amit szimplán azért nyitottam hogy "közöljek" valamit.

Szerintem nem magas szintű dolgokról beszélek, minden érthető, ha az ember nyitott rá, és hajlandó gondolkozni. Egyszerű példákat hozok, tényeket, adatokat.


Már írtam hogy nekem elég az, ha valaki elolvassa, és talán gondolkozásra sarkallom, vagy hasonló. Nem kell kommentelnie se, csak kis fejtágítás. Többször kaptam pozitív visszajelzést, volt hogy PMben, volt hogy kommentként. Arnold szerintem rendkívül intelligens figura, csak küzd, és vívódik a beépült hit, és a tudomány között. Mondjuk aki mérnöknek készül az nem is értem hogy hihet a légből kapott dolgoknak.


Rám lehet nyomni bármit am, szidni, nyázni, nem tud meghatni hogy valaki az interneten beszól. Na ha valaki látványosan buta, és ezt terjeszti az nekem vörös posztó, de ez más kérdés. Olyankor nem tudom megállni hogy ne írjak legalább egy kis szösszenetet.


Montezt is bírtam, amikor glissel, és arnolddal volt kis vitám korábban valami olyasmit írt, hogy nagyon jól tolom, okos dolgokat írok, meg minden. Most meg? Most troll lettem neki. :D :'( :D :D

2015. dec. 26. 11:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!