Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire hatásos valójában a...

Mennyire hatásos valójában a doppingolás?

Figyelt kérdés

Bevallom a választ tudom, de szeretnék pár itteni véleményt látni előtte.

"Szabályok", vizsgálandó dolgok:

-nem parasztkoxról van szó (sima tesztó)

-erőt ad-e?

-mekkora tömeget ad havonta?

-ad e száraz izomtömeget, és ha igen mennyit kb havonta?

-függ e a dózistól bármi is?

-szükséges e egyáltalán edzeni mellette, vagy kanapén izmot növesztek?

-növeli e a nemi szervet/nemi vágyat?

-zsugorítja netán?

-egyéb tudnivaló bárkitől bármi ami eszébe jut



2015. dec. 22. 20:32
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Azt a baj, hogy még ahhoz is hülye vagy, hogy a saját magad által ajánrozott cikket megértsd. Javaslom rögtön a bevezetést elolvasni:


"Participants.


The participants were healthy men, 18–35 yr of age, with prior weight-lifting experience and normal testosterone levels. These men had not used any anabolic agents and had not participated in competitive sports events in the preceding year, and they were not planning to participate in competitive events in the following year."


Tehát a tesztet 18-35 év közötti, korábban (vagy folyamatban) testépítő tapasztalattal rendelkező egészséges férfiakon végezték, külön kiemelve, hogy normál tesztoszteron szint mellett (tehát akinek genetikusan magasabb a tesztója az helyből kizárták a tesztből).

Egyedüli további kizáró ok volt, hogy az elmúlt 1 évben nem indultak versenyen. (és természetesen a dopping miatt ezt nem is tervezik).


Magyarul fogtak 61 amúgy is testépítéssel hobbi vagy félprofi szinten foglalkozó felnőtt, egészséges férfit és elkezdték tolni őket tesztóval. Emellett kontrolláltan profi étkezést kaptak.

Végül megkérték őket, hogy ne végezzenek "strength training or moderate-to-heavy endurance exercise". Amit jól nem ellenőrzött senki, illetve attól, hogy 4 hétig nem jártak le a terembe, még megvolt a hátterük és a napi fizikai mozgás és sport nem volt kizáró tényező.


Ebből te leszűrted, hogyha a fotelben otthon ülve szúrod a s3gged koxal akkor nősz mint Coleman. Hát gratulálok...

2015. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Na és csak a vége maradt le:


Az egész teszt 20 hét volt. Ez alatt hozott x eredményt a tesztó. Valóban, hoz is, pont, mint az általad említett tinédzser korszakban.


Aztán ha rátoltak volna még 20 hetet akkor már nem történt volna szinte semmi. Tolhatták volna szerenétleneket az idők végezetéig, egyikből sem lett volna Arnold, sőt, megálltak volna egy alacsony genetikai határnál - na meg kihullott volna a hajuk. Kb. ennyi.


Nem igazán értem mit szeretnél bizonyítani. Igen, van egy határ, ahol kvázi "edzés nélkül" is ad egy kis pluszt például a tesztó. De a legtöbb "koksz" amúgy semmit nem ér edzés nélkül, a tesztó pont egy ilyen hormon. Ezt igazán nem vitatja senki.


De ez fényévekre van attól, hogy "megéri otthon ülni a fotelba és szúrni".

2015. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

"A kamaszok meg lófütyit sem izmosak edzés nélkül."

A te mércéddel nem is. A te mércéd szerint akinek nincs 40es karja az cingár.

Ha reálisan néznéd a dolgokat látnád hogy miről beszélek:

önmagához képest rengeteget változik a serdülő ami a tömegét illeti. Kamaszkor előtt szó szerint 0 izom van egy gyereken, kamaszkor végére pedig minden fizikai munka nélkül ehhez képest izmot pakol fel. Ez a ti dogmáitok szerint lehetetlen. Nem edz. Nem kajál rendesen. Mégis izmot pakol fel.


"Okos gyerek, semmit nem tudsz erről. Én tavaly nem egy kúrát toltam végig, nem a levegőbe pofázok nulla tapasztalattal. A büdös életben nem pakolsz magadra több kiló izmot edzés nélkül, hiába emeled a tesztót. Ha nincs terhelés, akkor nem fog a szervezet izmot építeni. Mire, ha nincs hipertrófia? Csak kanosabb leszel tőle, de sosem leszel izmos."

Én nem is tudok. Ezért linkeltem nálad okosabb emberek mélységi, és átfogó vizsgálatának eredményét. Látszólag ez téged felbasz, amit teljesen megértek, csak nem jogos.

Nem úgy volt hogy egy kúra volt, és csak kicsi tesztóval? :O

Ide beilleszteném előző hozzászólásom átlagember - naturál testépítős részét. Naturál határt elért embernél nyilván messze nem ilyen látványos. Meg nyilván dózistól is függ.


Nyilván nem tudom hogy mit toltál, és mennyit, és azt se hogy mennyi eredménye volt. Igazából kíváncsivá tettél, de hagyjuk.

Mivel 45 vagy (asszem ezt mondtad) gondolom azért kezdtél bele mert veszítettél izmot annak ellenére hogy mindent jól csinálsz. Nem mintha elítélnélek emiatt, vagy bármi, félre ne érts. Még egy év múlva is jobban néznél ki minden edzés és rendes kaja nélkül az emberek 90%ánál.

2015. dec. 23. 20:01
 34/53 Cortez70 ***** válasza:
Most is joban nèzek ki az emberek nagy részènel, de nem ez a lènyeg. Te semmi hozzàértéssel és nulla tapasztalattal kijelentesz dolgokat. Csak szólok, hogy a mi termünkben is sokan cuccolnak, de nem sokan nèznek ki jól mèg így sem. Pedig edzenek is. :)
2015. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit sarkított barátom.

Nem 4 hétig tiltották őket, hanem 4 HETENKÉNT. Angollal bajok vannak.


"The participants were asked not to undertake strength training or moderate-to-heavy endurance exercise during the study. These instructions were reinforced every 4 wk."


A résztvevők nem végezhettek súlyzós edzést, vagy közepestől kemény állóképesség edzéseket a tanulmány ideje alatt.

Gyakorlatilag a sportolás legtöbb formája tiltva volt. Nyilván ez a valóságban részletesen kifejtve zajlott, nem 2 mondattal volt elintézve. Ilyenkor részletezni szokták hogy milyen típusú edzést kell mellőzzenek, és konkrét példákkal végigmennek rajta.

Ez az egyik. A másik pedig hogy komoly pénzt szoktak kapni az ilyen kísérletekben résztvevők, amitől pedig elesnek, ha kizárják őket.

Ezeket nem idióták csinálják, ha még nem jutott volna el a tudatodig, nekik ez a MUNKÁJUK, KARRIERJÜK. Nem szenet lapátolnak 8 órában. Értem?


A kajájuk meg standartizált volt, semmi egyéb. Szimplán amiatt, hogy ne legyen különbség, ami eltéréseket okozhatott volna.

"Energy and protein intakes were standardized"



"Aztán ha rátoltak volna még 20 hetet akkor már nem történt volna szinte semmi"

Jah ilyet tolt már itt valaki hasonló témánál, akkor a 8, vagy 10 hét volt túl kevés, és irrelevánsnak kiáltotta ki az egészet. Nyilván te jobban tudod. :)


"Valóban, hoz is, pont, mint az általad említett tinédzser korszakban. "

Láttad az arányokat töki amit levezettem? #27


"Nem igazán értem mit szeretnél bizonyítani. Igen, van egy határ, ahol kvázi "edzés nélkül" is ad egy kis pluszt például a tesztó. De a legtöbb "koksz" amúgy semmit nem ér edzés nélkül, a tesztó pont egy ilyen hormon."

Ó dehogy nem vitatják! Ó dehogy nem! Még te magad is, csak próbálod el mismásolni. Már a legelején hülye voltam, mert nem gondolkodsz, és az angolod gyenge.


"van egy határ" mint te is kiemelted edzésben tapasztalt emberekről van szó, de nem kiemelkedő egyik sem -> átlagember, és nem profi versenyző. (2,5-3 év kompetitív kihagyás nem épp profi sportoló) Láthatod te is, hogy milyen hatással van rájuk.


"egy kis pluszt" 8 kilót edzés nélkül NEM tudok kis plusznak nevezni a fentebb tárgyalt rétegnél.


Sehol nem mondtam hogy megéri. Csak zavar, hogy terjeszti a sok majom a broscience-t. Tudni, és látni kell mire képesek ezek a szerek. Én akkor se tolnám, ha ingyen adnák. Viszont így más megvilágítást adhat a profik "profiságáról" az a tényállás hogy olyan erős szereket szednek, és nyilván olyan dózisban ami félhumán szintre emeli őket.

2015. dec. 23. 20:22
 36/53 Cortez70 ***** válasza:
Nem èrtem mire volt jó az egész.
2015. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Mert montez ők mit szednek? Gyógyszeripari tisztaságú erős hormont, vagy random koxot amire épp volt lóvé, és az összetétele erősen megkérdőjelezhető?

Ebből a nézőpontból (ami nagyon nem elhanyagolható) nincs sokkal több tapasztalatod, mint nekem.


Nem akarok kötözködni, mert látom elég pipa vagy, de már kíváncsi vagyok hogy valójában mit is jelent az a "tavaly nyáron volt egy kis tesztó".



Mire volt jó?

Kommunikációra. Tanulásra. Tények közlésére.

2015. dec. 23. 20:28
 38/53 Cortez70 ***** válasza:
Simàn csak trollkodtàl, veszekedèst provokàltàl. Semmi értelme nem volt. Te nem tudsz minket meggyőzni és mi sem tèged. Akkor minek az egész?
2015. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:

Nyílt lapokkal játszottam: elején elmondtam hogy tudom a kérdésre a választ, így sejthető volt hogy inkább "tanító" célzatú, mintsem tényleges érdeklődés. Belőttem a fő pontokat, + néhány random kérdést (fsz növelés WTF :D ).


Annyiban rafinált voltam hogy állásfoglalásra hívtam fel a figyelmet, pont azért mert személyes sértettséget fog okozni, ha az, amit linkelek ellenkezik -> megpróbálja bizonyítani az igazát. Ez motiválja a vitaközeget, és nem futok olyanba bele, hogy csak 1-2 hsz van a kérdés alatt (már ha a kérdésben azonnal publikálom a forrásom), amiben elküldenek a ZANYÁMBA és nem foglalkoznak ezzel.

Ennek ugye az a célja volt, hogy így úgymond nem tudnak keresztülnézni az egészen, és szimplán ignorálni, csak mert mást gondol az adott illető. Erre a legtöbb ember hajlamos, ilyenkor úgy tesznek mintha nem is látták volna.


Ez nem volt trollkodás, te szerintem nem vagy tisztában a trollkodás fogalmával.

Trollkodás az lett volna ha a kérdés az, hogy "ződ zsambót eszek napi 8x nem jön a tömeg?"

2015. dec. 23. 20:37
 40/53 Cortez70 ***** válasza:
Nekem az volt. Ennyi. Baromság volt az egész magyarázatod. Ja, itt én befejeztem. Nem hiànyzik nekem, hogy ilyenkor is idiótàkkal vitàzzak. Ne írj, mert nem fogom megnyitni a kèrdèsed. Szevasz.
2015. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!