Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igazán kemény saját testsúlyos...

Igazán kemény saját testsúlyos edzés mellé a diéta hülyeség? Az ép ész ezt mondja.

Figyelt kérdés

Igazán vékony vézna kölyök vagyok, ezért edzek keményen fegyencedzéssel, addig ismételve a sorozatokat amíg bírom. Megfigyeltem hogy ha ilyen tempóban edzel akkor sokkal többet tudsz majd enni mint régen,(és ami azt illeti akarsz is.)


Felmerül a kérdés hogy hol a logika a diétában? A szervezetednek és az izmaidnak kell mindenféle tápanyag a fejlődéshez. A régmúlt testépítői nem diétáztak, sőt, úgy tudom az a hatalmas darab magyar súlyemelő sem tart be semmilyen diétát mégis világbajnok.


Mi értelme van a diétának mondjuk, (Csak példa:) egy jó babgulyás, egy tányér pogácsa, plusz mondjuk egy másik tál palacsinta helyett?



2016. jan. 2. 12:45
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
A fegyencedzést követem, az pedig azt mondja ki hogy ne kövessem az ilyen oldalakhoz hasonló dolgokat. Azért kezdtem el a végén mégis aggódni az étrend miatt, mivel egy idő múlva eltűntek az intenzív izomlázak és ez egy kicsit paranoiássá tett, úgy látszik.
2016. jan. 4. 19:41
 32/38 Cortez70 ***** válasza:
Miért ne kövesd ezeket az oldalakat? Tiltja a nagy fegyencedző bizottság vagy miért nem? Az izom nem működik máshogy súlyzóval sem, csak terhelést érzékel, nem tudja, hogy te most súlyzó hatására váltottad ki belőle az összehúzódást vagy saját testtel. Az étrendről is többet megtudhatsz.
2016. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Saját testtel több izmot dolgoztatsz mint súlyokkal, valamint nem terheli felesleges nyomás az ízületeid. Az étrendnek utánanéztem, és azt vágtam le hogy semmi gond nem lesz míg jut elég fehérjéhez a szervezetem.
2016. jan. 5. 21:46
 34/38 anonim ***** válasza:

Igen, a fegyences kismajmok nagyon okosak a témában. Mert ők "funkcionálisan" edzenek. Na hát rendkívül sok funkciója van a fekvőtámasznak, meg a kézen állásnak. Mind1 ezt hagyjuk is.


Étrend messze nem ilyen egyszerű, ha fejlődni akarsz, akkor mindenek előtt kalóriatöbbletre van szükség. Ez az alapja. Fehérje igazából túl van lihegve, olyan 1,5g/ttkgnál többet fix hogy nem hasznosítasz. Mondanám hogy ennyit tarts be, és minden faja lesz, de tudom hogy kb úgy akarod csinálni hogy eszed ami van, és számolod mennyi a bevitt. Nah ez így nem fog menni. Előre írd össze egy hétre hogy mikor mit fogsz enni, és számold ki az értékeket. Így biztos meglesz a kellő tápanyag, és haladni fogsz. Ha nincs meg, akkor stagnálsz, vagy NAGYON szerencsés esetben kicsit fejlődsz.

2016. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Felesleges nyomás meg a fegyencesek agyát terheli. Jól kivitelezett gyakorlat nem hogy koptatja, hanem erősíti az ízületeket. Persze ehhez nem 2 YT videó megnézése szükséges, hanem sok gyakorlás, és utánajárás.
2016. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Cabelas_xD ***** válasza:
49%
"Saját testtel több izmot dolgoztatsz mint súlyokkal"- Szerintem kérj bocsánatot a mamádtól, és végezz el egy utólagos abortuszt!!! Mi az, hogy saját testsúllyal...?? Hát hol van a jó öreg felhúzás, fekvenyomás, guggolás? :D Látszik, hogy téged is a "haverok" vettek rá a sportra.
2016. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Oh, mennyien kezdtek el vicsorogni. :D
2016. jan. 6. 16:48
 38/38 Cortez70 ***** válasza:
Mert igazuk van. Nem dolgoztatsz meg több izmot saját testsúllyal. De majd rájössz ezekre később. Sajnos megy az agymosás a saját testsúlyos edést végzőktől. Valami földönkívüli szupermennek állítják be magukat.
2016. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!