Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan ERŐSÍTSEM a CSUKLÓM?...

Hogyan ERŐSÍTSEM a CSUKLÓM? Nem a csuklóm vastagítása, hanem erősítése a cél! Milyen gyakorlatokat csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretek szkanderezni és ezért szeretném... És amúgy hogy lehet erősíteni , ha végülis nincs benne izom ??

2016. jan. 6. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Alkart kéne erősítened elsődlegesen, nem a csuklót.

[link]

2016. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alkart jelenleg is erősítek , de csuklót is szeretnék valamilyen módon...
2016. jan. 6. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
De azt nem lehet, az nem izom, az alkargyakorlatoknál kapnak a csukló hajlító és feszítők, az ízület nem erősíthető.
2016. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Glacierous ***** válasza:
Alkarra kell edzeni.
2016. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na kicsit utánanéztem/kérdeztem és a csukló környékén egy csomó ín van (izmoknak a végződései).De ha az alkart erősítjük , akkor a csuklót is mivel az alkar izmai mozgátják a csuklót.
2016. jan. 6. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:
box vagy ehhez hasonló
2016. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is.
2016. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát jósok baromságot írtak itt össze.


Előszöris, az alkar erősítő gyakorlatok amit a konditeremben csinálsz, szart sem érnek. azok az alkarizmot edzik, annak meg nemsok köze van a csuklód erejéhez.


Kolis koromban rengeteget gyúrtam,alkarra is, meg is látszott rendesen. viszont a szobatársam mindig lenyomott szkanderben. Kaptam is a zrikát, milyen izmos, mégis szarul szkanderozik, blablabla.


Aztán véget ért a kolis élet, az ingyen edzőterem, a sok buz1terem meg nem jött be, ugyhogy vettem magamnak otthonra kettlebelleket. Na azokkal faszán lehet edzeni. az első tapasztalatom az volt, hogy hiába tudok vállból nyomni 40 kiló felett, bellel a 32 is kihívás, mert nagyobb a mozgástartomány, és mivel a bell súlypontja a tartó kéz tenyerének mögött van, folyamatosan terheli a csuklót. Aztán szépen lassan hozzáerősödtem a bellekhez, pár hónap után már simán tartottam a negyvenkilós bellemet is.


Összeverődtünk a régi kolis bandával egy sörözésre. Persze ott volt a régi szobatársan is. tudtam, hogy nem úszhatom meg a szkanderpárbajt. Mondtam is neki, hogy oké, gyerünk, essünk túl rajta gyorsan. És tényleg gyorsan túlestünk rajta, mert mintha egy kisgyerekkel szkanderoztam volna. Máig emlékszem a döbbent tekintetére, mert azelött sohasem nyomtam le.


Szóval kettlebell. és lehetőleg nagyobbacska. 32-es. de inkább negyvenes. jó sok military press, push press, meg TGU.

2016. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!