Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hozzáértőktől szeretnék...

Devil_inangel kérdése:

Hozzáértőktől szeretnék hasznos véleményeket, mi a hiba?

Figyelt kérdés

Akinek nincs kellő szakmai illetve tapasztalatbeli tudása kérem ne pazarolja se a saját, se az én időmet, csinos kis regényt írtam azoknak akik segíteni szeretnének! :)


A diétám a következőképp néz ki : Reggel éhgyomros kardió (minden reggel, vasárnap az egyetlen pihi nap)

Reggeli: egész tojás + 2 fehérje, tartalmilag nincs korlátozás,általában spenót és minimális mennyiségű bacon kerül bele a reggeli zsiradék miatt.


A nap további részében ha nem délelőtt végzek súlyzós edzést, akkor nincs ch, így általában hús és zöldség ( saláta, brokkoli, uborka) teszi ki a tízórai illetve ebéd menüjét.


Minden nap van délután vagy súlyzós edzésem, melyek után izomcsoporttól függően van megszabva a szénhidrát bevitelem.

Mell-hát 70g ch

Láb 150 g ch (eddig 100 volt,de drasztikus izom vesztés történt ugyhogy a pánik elkerülése végett emeltünk :D )

kör edzés 70g ch

és végül a váll has edzés után egy laza kis 50g ch.

A szénhidrát forrás általában zab,bulgur, illetve néha rízs formájában kerül a kis testembe :)


A kisebb regényem elolvasása után (amit ezúton is köszönök előre) a véleményeket szeretném kérni, mit gondoltok hol a hiba, van e hiba, ti min változtatnátok?


Lány vagyok, ezt azért még érdemes kiemelni, fitt és friss, zsenge 18 évemmel, és természetesen a cél a szálkásítás. Jelenleg, 68 kg vagyok, és a cél május elejére a 60-57 kg lenne , nyilván minimális izomveszteséggel

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. febr. 15. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia.Tobb kerdes is felmerult a regenyed alatt,nyilvan en most csak azokra fogok valaszt adni,amelyekre biztosan tudom,hogy jo valaszt adok.

1.edzes elotti etkezesbe se artana egy kisebb mennyosegu ch.(mennyiseget nem tudok mondani)

A szenhidratrol irtal,azt viszont nem emlitetted meg,hogy hogy allsz feherjevel.szoval ez lenne a kerdesem.mikor es mennyit eszel?

2016. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Es arrol is szeretnek informaciot kerni,hogy mikor,es mennyi tapanyag kerul bevitelre,a delutan alatt.

+hasznalt tapkiegek?

2016. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kezdem a tapkieggel. :)

Omega 3 2 kapszula C vitamin reggeli előtt

Edzés közben (nem akarok hülyeséget mondani ezert igy irom) két kis kanál BCA, edzés utan fehérje 30g

A vacsit nem írtam az 100g túró es 15g fehérje.

Oszinte leszek, az össz fehérje bevitelt meg soha nem neztem de levezetem én azt is😄 nagyjabol 500g egy olyan napon ahol kétszer eszem húst

2016. febr. 15. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Két kérdés, és egy észrevétel:

1. Mi köze a ch-nak az izomvesztéshez? Szerintem semmi.

2. Reggelire miért csak egy tojást eszel? A sárgája tele van nagyon hasznos anyagokkal.

3. A zöldségekben is van ch. ;)

2016. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

500 gramm fehérje???

Hány kiló húst eszel meg egy nap? :D

2016. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vera, ha túl alacsony a kalóriabevitel, akkor az izomvesztéssel járhat. A lábedzés több kalóriát éget, ezért megemelte a ch-t, hogy magasabb legyen a bevitele.


1. A reggeli éhgyomros kardió nagyon jó, de én beraknék elé 10 g BCAA-t.

2. Amikor azt írod, hogy x gramm ch, az tényleg x gramm ch, vagy a kajának a grammja? 70 g zab nem egyenértékű 70 g ch-val, mert a zabnak kb. 60%-a ch. Csak azért kérdem, mert írtad, hogy 500 g fehérjét viszel be, ami kizárt. 500 gramm húsra gondoltál szerintem, ami kicsivel több, mint 100 g fehérje.

3. Több esszenciális zsír kellene, de azt nem Omega kapszulából fedezd, mert nem takarékos. Vegyél lenmag, vagy halolajat, lenmagolaj 680Ft/200ml.

4. Nem tudjuk, mennyi fehérjét viszel be. Tudni kell grammra pontosan minden összetevőt. Fehérje, ch, zsír, ezt a hármat kell tudnunk grammra pontosan, hogy a következtetést levonjuk.

2016. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: Ok, köszi, jogos. :)

Mondjuk én a lábnapon kívüli napokon alapból keveslem a ch bevitelt. Bár mint az elején kiderül, a zöldségeket nem tekinti ch-nak. A hús tekintetében (fehérje) valószínűleg igazad van. Így gyakorlatilag fogalmunk sincs, melyik makróból mennyi a napi bevitel.

2016. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fehérje es zsir valoban nincs Ennyire kicentizve mint a ch. Igazatok van, a héten elkezdem azt is merni.

Nem, a ch nak a 70g ch az 70g ch nem 70g zab😄

2016. febr. 15. 15:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehat jelen információk tudatában semmi relatív hasznosat nem tudok magamra szedni?😄
2016. febr. 15. 15:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Vera.A zoldsegek ch tartalmaba altalaban a benne levo rost is beleszamit.

De ha nem igy lenne,szerintem akkor sincs eleg ch benne egy labedzes vegigvitelehez.

Kedves kerdezo.Ha hajlamosabb vagy az izomvesztesre akkor velemenyem szerint minden edzesen menjen bcaa.Sok sikert kivanok a celjaid eleresehez.Remelem sikerult mondanom hasznos valaszokat is.

2016. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!