Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testzsírszázalék csökkentés...

Testzsírszázalék csökkentés esetén milyen zöldséget szabad fogyasztani?

Figyelt kérdés
Edzés, szálkásítás, zöldség

2016. márc. 1. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat ne kukoricat amugy szerintem mind1
2016. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Brokkoli, fejes saláta, uborka, zöldbab, spárga, retek, cukkini, kígyóuborka...
2016. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ami belefér a napi kiszámolt étrendedbe. Brokkolinál azért nincsenek problémák, babnál jobb ha számolgatsz.

Én spec 1 kg babot is betudok habzsolni (buta módon következményekkel nem számolva) az pl gondot tud okozni kiszámolt étrenden felül.

2016. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval babbal, sütőtökkel, dinnyékkel okosan.


Paprikát, brokkolit meg ilyeneket én nem számolgatok.

200 g 46 kalóra brokkoliból.

2016. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*kalória


Több helyen lehet olvasni olyat, hogy a zöldségek nagyobb része negatív kalória vagy mi. Azzal érvelnek, hogy több kalóriát éget el a szervezet az emésztés során, mint amennyit tartalmaz maga az étel.


Komoly számokat nem láttam hozzá, szerintem itt arra gondolnak, hogy nem tudsz bevinni ilyen zöldségekből annyi kalóriát, ami fedezné a napi szükségleted. Tehát bármennyit eszel belőle fogyni fogsz. 13 kg brokkolit kéne ennem 3000 kalóriához, amit biztosan nem tudnék teljesíteni.

2016. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A negatív kalória nagy sötétség...


Bármilyen zöldséget szabad enni, csak ugye a töményebbekből óvatosan.

Kivéve, ha speckó a diéta.

Én pl. ketogénezek s pont a zöldségek miatt kicsit nagyvonalúbb a szénhidrátkeretem, de ha komolyabban ránézek a karfiolra, akkor úgy elszállok, hogy öröm nézni :D Azzal vigyáznom kell. A brokkolival nem, mert azt nem szeretem. A répára is úgy nézek, mintha cukor lenne, de azért tudom, hogy belefér egy kicsi, alapzöldség, kell. A régi kedvencemet, a hagymát egész jól leépítettem, de azért az is kell, ma is ettem egy szép nagy fejet, de csak mert nem volt kifejezetten zöldségételem...

De aki nem ketózik, az azért ne szívbajoskodjon már a normál zöldségekkel. A szénhidrátbomba zöldségek más lapra tartoznak, de azok is jók, csak férjenek be a makrókba.

Ma a hagymán kívül paradicsomot, spenótot és jégsalátát ettem, azok igen jók, még ketogénben is. Ahogy a zeller, fejeskáposzta, zöldbab, sóska, karfiol és sok más is.

Uborkát is lehetne, de télen semmiértelmét nem látom, csak savanyú verzióban, az finom. Nem valami tápanyagdús, az én szempontomból semmiképp. A spenót, az más, a nem zerocarber ketósok szent grálja :)

2016. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A negatív kalóriás étel azért butaság, mert akkor elméletben éhhalálra lehetne enni magát az embernek, ami ugye már leírva is nettó h.u.lyeség.

Vagy pl. egy lakatlan szigeten az ilyen zöldséget evő ember hamarabb halna éhen, mint aki nem eszik semmit?

2016. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is azt feszegettem, hogy a negatív kalória butaság, csak lehet nem vittem végig a fonalat :D
2016. márc. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaja... Az előbb kezdtem írni, de kitöröltem, mert mégis más az ember és az állat, de egészen rossz kalóriatartalmú, nehezen megszerezhető füvekkel, levelekkel is él, fűt, kölyköt nevel egy állat valami zord helyen...

Az élővilág elég furán nézne ki, ha az állat odamenne boldogan az ételhez, enné, enné és energiát vesztene vele... A kedvencem a negatív kalóriájú ananász (hát persze, cukros gyümölcs, amiből gyorsan lehet enni, biztos fogyaszt). Az legalább nekünk is jól emészthető, nem olyan, mint a cellulóz. Nos, elképzelem, amint mondjuk egy gyümölcsevő majomfaj tolja az ananászt és rohamosan éhenhal tőle... Seems legit :D

2016. márc. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!