Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony alkat vagyok, ilyen a...

Vékony alkat vagyok, ilyen a genetikám. Sem hízni, sem izmosodni nem igazán tudok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jártam konditerembe, igyekeztem a lehető legjobban táplálkozni. Nekem megfelelő edzéstervet vadászni/tervezni. kikértem már mások segítségét is. Viszont nem vettem fehérjét és más étrend kiegészítőt, mert pénzem nem volt rá és inkább a kaját preferáltam jobban. Az ízületeim gyengék, nem bírják sokáig a terhelést sajnos. A csuklóm főleg, 10 fekvőtámasz után tenyéren pl 1 napig fáj a csuklóm. A vállaim ropogtak, annak ellenére, hogy átmozgató edzéstervet is csináltam, alaposan bemelegítettem, ezekre odafigyeltem. Mégsem bírtam. Ezért 4 hónap után abba is hagytam az edzést.

Van valamilyen kiút ebből?

183 cm vagyok és 61 kg. 21/f



2016. márc. 12. 18:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

--gömb--


"Évek óta szégyellem miatta magam"

Legelőször is ezt kéne felszámolni, mentálisan.

Nehogy már azért hizzak, hogy másoknak ne zavarjam a szemét.


Másik: Ízületek--> mikrotápanyagok. Ha ezekben hiány van, ne csodálkozz hogy berágódik a csapágy.

2016. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kisboltos ***** válasza:

Tényleg jókat válaszoltak az előttem szólók.

Csupán annyit saját tapasztalatból, hogy eleinte baromi nehéz lesz sokat enni, és rohadt fárasztó folyton méregetni. Aztán megszokod, és simán lemegy a kaja, sőt még méregetni sem kell egy idő után. Én egy évig stagnáltam 70 kg körül, most lassan a 80-at is elérem.

Mivel nem írtad, hogy egészségesen is akarsz enni, akkor egyél meg mindent. Lekvároskenyér, kakaóscsiga, tészta orrba szájba. Persze mellette a fehérjét is tolni ezerrel, de ne figyelj arra, hogy milyen húst eszel csak tömjed magad. Egyébként olyan magas vagyok mint te, bár egy fél fokkal könnyebben hízok, de megszenvedek én is

2016. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés az jó, csak ne annyira szétbontva csináld, ahogy könyv írja. Tehát minden mesterlépést egy könnyebb lépéssel kell kezdeni. Először ezeket válaszd ki, lehet akár a legelső lépés is, nem szégyen. 6 gyakorlat van a könyvben, ezek változatai mehetnek heti 2-3 alkalommal. Tehát egy edzésen végigmehet az összes gyakorlat, minden héten növelve az ismétlésszámot. A gyakorlatokat normál tempóban csináld, ne túl gyorsan, ne túl lassan. A túl gyors nem sokat ér, a túl lassú meg nem tesz jót az ízületeknek. Tehát normál tempó. Ha valamiből megy 3x20 nehezíthetsz. Azért írok ennyi ismétlést, mert beleszoktak esni abba a csapdába, hogy megcsinálják a könyv által írt ismétlésszámot, de a következő gyakorlat már nem megy. Ezért nem árt begyűjteni egy kis plusz erő-állóképességet, mert ez egy kicsit még ad a max. erődhöz annyit, hogy tudd csinálni a következő lépést, de még nem is értelmetlenül sok. Ez egy arany középút.
2016. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utána nézek a Jumbonak, köszönöm! Elsősorban engem zavar az alkatom, de azért valamilyen szinten mások véleménye is érdekel, még ha igyekszem kizárni is. Összeállítok egy étkezést magamnak, találtam is megfelelő oldalt (body builder) A fegyencedzést elkezdem lassan, köszönöm a segítséget! Remélem minden menni fog!
2016. márc. 12. 21:25
 15/18 A kérdező kommentje:
12. Még annyi, hogy igyekszem egészségesen enni, ha van rá mód, de azért nem viszem túlzásba. Mondjuk energiaitalokat és mértéktelen alkoholt nem fogyasztok, nem is dohányzom. Az édesség, ami inkább több a kelleténél.
2016. márc. 12. 21:28
 16/18 anonim ***** válasza:
Ne halgass a jumbozo fogyatékosra, még nehezen hízóként sincs semmi szükséged egy rakás cukorra, szar tömegnövelő képében.
2016. márc. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, elsősorban kihagynám az ilyen étrend-kiegészítőket.
2016. márc. 12. 22:02
 18/18 anonim válasza:
Ha nem megy a gyúrás, esetleg próbálj ki más sportot, hátha az jobban fog menni. Ne tedd tönkre magad csak azért, hogy ne legyél vékony; vannak vékony, átlagos, és robusztus alkatú emberek is, és ezt mindenkinek tudomásul kell vennie.
2017. jún. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!