Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vannak olyan izomcsoportok...

Vannak olyan izomcsoportok amiket a guggolás megmozgat, de a futás nem?

Figyelt kérdés
A futás elmegy, de a guggolástól fáj a térdem. Végül is ha futással is elérem ugyanazt az eredményt, nincs miért erőltessem. Vagy az is lehet hogy csak az edzetlenség miatt fáj?

2016. márc. 30. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Guggolással terheled az izomzatodat, a futással meg inkább csak a szívedet...

Nem megmozgatni kell az izmokat, hanem megedzeni...

2016. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha szervi bajom nincs (legalább is diagnosztizálva), kis ismétlésszámmal kezdek, akkor idővel elmúlna a térdfájás?
2016. márc. 30. 12:25
 3/10 anonim válasza:
Ha fáj a térded, lehetőleg ne csinálj guggolásokat, mert attól csak rosszabb lesz.
2016. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1# kommetről totál úgy jön le mintha a futás valami haszontalan hülyeség lenne. Pedig ennek pont a fordítottja igaz.
2016. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A futás alap erőnlétet ad. Kell futni, Lehetőleg pályán és ne betonon. Mondjuk neked lehet jobb lenne a bicikli. Futásnál rázkódsz azért, aztán nem hiszem, hogy az jó a térdnek.
2016. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Terepen szoktam futni, betonon nem is menne
2016. márc. 30. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:

4#

A te kommentedből meg úgy jön le, hogy fogalmad sincs, miről beszélek...


Egyébként fájós térddel ne fuss.

Ha szervi bajod nincs, próbálj ki egy ízületvédőt.

A stillmass izületvédőjét tudom ajánlani ár/ érték arányban.

2016. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kisboltos ***** válasza:
Próbáld meg helyretenni a térded. Ha nem megy, akkor ne erőltesd, mert még a végén járni se fogsz tudni.
2016. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7# hát neked sincs fogalmad miről beszélsz
2016. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szanzsi válasza:

Nekem is fájt a térdem! Lehet, hogy neked is az izületeiddel vannak problémák. Azt tudom ajánlani, hogy ne kezdj kapásból 100 kilókkal guggolni (kis túlzás). Először erősítsd meg a térded, szoktasd hozzá a guggoláshoz piti feladatokkal (pl. 2x10 guggolás),majd nehezítsd őket. Utána sokkal jobb lesz, kezdheted körbeépíteni izommal :)

Egyébként a futás inkább az állóképességedet fejleszti, mint erősíti az izomzatod.

2016. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!