Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hobbi testépítésnél van...

Hobbi testépítésnél van értelme BCAA-nak és Glutaminnak vagy csak versenyszerűen látszik a hatása?

Figyelt kérdés
Egész évben edzem de most nyárra egy kicsit fokozom, laza diéta is jön mellé, étrendkiegészítőnek multivitamin (mega dialy one plus) 1000mg C-vitamin, halolaj és porcvédő. Van értelme ilyen szinten az aminosavaknak vagy csak pénzkidobás?

2016. ápr. 1. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények, de szerintem nem éri meg a pénzt kiadni rájuk.

Szálkásításkor lehet még értelmük, de tömegeléskor csak pénzkidobás.


Porcvédő helyett mehet nyugodtan étkezési zselatin, kb. tized annyiba (sem) kerül, megelőzésre ugyan azt tudja.


És inkább C-vitaminból menjen napi 2-3 gramm, a halolajból meg 3-4 kapszula + lenmagolaj.


Nem írtál a kalcium-magnéziumról, az is kéne, fontos.

2016. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van rá plusz pénzed,akkor lehet valami értelme,de egyébként pénzkidobás.
2016. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Glutaminnak szerintem 2-3 év edzésmúlt alatt nincs értelme, legalábbis én semmivel nem regenerálódtam gyorsabban tőle, edzéseimre se volt hatással. BCAA az még az elmegy kategória, annak érzem hasznát, de könnyen lehet placebo is, hiszen bőségesen van elég protein a szükséges időpontokban. Inkább csak lelki plusz.


Szóval hacsak nem edzel közel legalább 3 éve, inkább költs plusz vitaminokra / csiszolj az étrendeden, ha úgy érzed tudnál még költeni rá. Neadjisten spórolj.

2016. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
énis így gondoltam, hogy inkább az étrendjavítás abból a pénzből! :) Kalcium- magn. tényleg nincs, de megfogadom, szerzek be azt is és a lenmagolajat is! :) Köszönöm a kommenteket!
2016. ápr. 1. 21:17
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Diétánál edzés közben van értelme a bcaa-nak. Tömegeléskor nem kell.
2016. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!